Zkušenosti s TIAPROU 100mg a PROTHIADEN 75mg

10
7.3.21 15:53

Zkušeností s TIAPROU100mg a PROTHIADEN75mg

Zdravím, měl bych dotaz jestli někdo má zkušeností s Tiaprou 100mg a Prothiadenem 75mg na Deprese? Prothiadenu 75mg se moc neobávám docela je dobře snáším beru je jen před spaním, dávka mi byla zvýšená z 25mg na 75mg těch vedlejších účinku se moc neobávám jak jsem psal ale, spíš ta Tiapra 100mg nevím jak jsou snášený :? dříve jsem užíval Ketilept 25mg Díky za každou radu a zkušenost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16047
7.3.21 15:58

Ber léky tak jak je potřeba - v okamžiku kdy máš něco nasadit a vynecháš to, tak se ti rozboří všechno, co si doteď pečlivě vybudovala aby se ti obtíže podařilo zvládat.

Bohuže - čím větší obtíže, tím silnější musí být léky co je zvládají a pak mají i vyšší riziko vedlejších účinků.

Ale riziko neznamená, že je nutně musíš mít.

Nikdo na internetu nerozumí lékům a tomu co ty potřbeuješ nebo ne lépe, než lékař co tě má v péči.

Takže to začni brát a pokud by to bylo blbé volej ošetřujícímu lékaři.

držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3716
7.3.21 16:17

Ahoj, Tiapru jsem brala v nemocnici na spaní, moc jsem po ní nespala tedy, ale já nespím ani po Ketileptu (když na mě přijde nespavé období, jinak spím naopak moc). NÚ jsem neměla po Tiapře vůbec žádné. Ale jak píše @Ou tak bych se řídila pokyny lékaře a vše konzultovala s ním. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
8.3.21 09:23

@Lollitka Díky za radu, vzhledem k tomu že s Lékařkou se setkávám jen jednou měsíčně a po telefonu sní konzultovat smím jen v případě když se jedná o něco důležitého atd. tak mě zajímá při jakých diagnozách se doporučují tyto léky? nebo jestli se doporučují běžně na potlačení stavu Úzkosti a Deprese. Díky hezký den :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3716
8.3.21 13:54
@pasenge píše:
@Lollitka Díky za radu, vzhledem k tomu že s Lékařkou se setkávám jen jednou měsíčně a po telefonu sní konzultovat smím jen v případě když se jedná o něco důležitého atd. tak mě zajímá při jakých diagnozách se doporučují tyto léky? nebo jestli se doporučují běžně na potlačení stavu Úzkosti a Deprese. Díky hezký den :)

Ahoj, no Tiapra je antipsychotikum, na co by se měla běžně používat, najdeš v příbalovém letáku, nebo SPC (souhrn údajů o přípravku). Úzkosti ani deprese v SPC uvedeny nejsou, ale lékaři často udělají dobrou zkušenost s lékem i na jiné problémy, než jsou uvedeny v SPC, pak ten lék předepisují tzv. „off label“. Tiapra tlumí, většinou se bere večer na spaní, zklidnění… já ji brala v léčebně na spaní a asi na potlačení autoagresivního jednání, úzkosti a deprese mám taky. Tvůj Dr. určitě ví, proč ti ji předepsal, tak bych ji užívala, jak ti řekl a uvidíš, kdyby něco, můžeš mu tedy zavolat. Já žádné NÚ neměla, ale každý jsme jiný. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat