Zkušenosti se školkami v Bohnicích a Čimicích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mimčule
Stálice 80 příspěvků 26.04.19 17:19
Zkušenosti se školkami v Bohnicích a Čimicích

Snažíme se vybrat pro syna školku v Bohnicích nebo v Čimicích (kam bychom se měli výhledově stěhovat). Obešla jsem dny otevřených dveří v MŠ Řešovská, MŠ Libčická a MŠ Korycanská, ale místo toho, abych měla takzvaně jasno, kam bych chtěla syna dát, mám akorát zamotanou hlavu. :roll: Je mi jasné, že z jednoho dne otevřených dveří nemůžu posoudit celou školku a také, že každý má svou specifickou zkušenost s danou školkou, ale přesto bych byla moc vděčná za vaše názory a zkušenosti s danými školkami. Přiznám se, že by mě obzvlášť zajímali zkušenosti s MŠ Korycanská, kde jsem na dni otevřených dveří neviděla sociální zázemí dětí a vlastně ani šatnu, nebyli jsme se podívat do budovy speciální mateřské školky Korycanská. A dále nemám úplně jasný názor na paní ředitelku ;) Moc děkuju za jakékoliv postřehy…

Reakce:
sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 26.04.19 17:36

Mám v korycanské třetí dítě a příští rok tam půjde i čtvrté.. celkem spokojenost, ale mám realtivně hodné děti (jen ve školce, doma řádí jak piráti :D ), takže by asi neměly problém nikde, super je tam výuka angličtiny dvakrát týdně - ne, že by se děti naučily plynně mluvit, ale přeci jen něco pochytí, sociální zázemí mi přijde v pohodě, záchody čisté, voda teče, šatny prostorné.. párkrát za rok se jezdí na výlet nebo na koncert apod., každý (nebo skoro každý) měsíc je divadlo ve školce… v libčické znám hodně dětí a jsou tam pokud vím všichni spokojení, mají parádní hřiště, většinou mladé pančelky… mně vyhovuje víc ta korycanská, protože mají věkově smíšené třídy, takže sourozenci zůstávají v jedné, libčická je rozdělená podle věku… ještě je v libčické nějaká jakože lesní školka, ale ta je jednak asi dražší a od pohledu se mi moc nelíbí ani tam nikoho neznám, takže nevím

mimčule
Stálice 80 příspěvků 26.04.19 18:04

@sinapis.alba Moc děkuju a děti máš v MŠ Korycanská 14, tedy v té normální? Já jsem právě přemýšlela, že bych dala prcka do té speciální s integrací nemocnějších dětí, kvůli tomu, aby nebyl tolik nemocný ze školky… vím, že když ve třech letech děti nastoupí, jsou pak dost nemocné a on většinou všechno chytne :( navíc v říjnu čekám další, tak se bojím, aby mi domů nepřinesl nějaký moribundus :-) Je mi jasné, že všechno se odchytit nedá, ale říkám si, že by asi byla větší šance na to, že bude víc zdravý. Doma ho nechat zase nechci, protože je hodně společenský a děti vyloženě potřebuje, nechám ho doma asi jenom šestinedělí a pak půjde opět do školky aspoň na dopo. A co paní ředitelka, dá se s ní mluvit, na dni otevřených dveří k tomu nebyl moc velký prostor…

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 26.04.19 18:51

@mimčule ona ta speciální je asi spíš pro děti, co mají něco závažnějšího, třebas cukrovkáře, celiaky, silné alergiky apod., pokud je normálně zdravý, tak tam asi neproleze (jinak do té speciální je zápis už příští úterý, takže jednej rychle :D), a tipla bych, že rýmy a virózy se tam šíří stejně úspěšně jako v normální, těm mrchám nezabrání nic :) s ředitelkou jsem naštěstí nikdy nic projednávat nemusela, tak nevím, ale dotazy asi zodpoví ochotně

selia
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 4 inzeráty 26.04.19 19:05

Já mám zkušenosti s Řešovskou a jsem spokojená. Můžu se zeptat, proč si ale vybrala tyhle tři? Není to zrovna blízko, abys to měla po ruce, to je taky relevantní faktor.

mimčule
Stálice 80 příspěvků 26.04.19 21:50

@selia Já jsem to vybírala podle toho, že teď bydlíme v Bohnicích a Řešovskou máme za barákem a líbilo se mi jejich hřiště a k Libčické bychom se měli stěhovat snad v rámci 2 až 3 let. V Korycanské se mi líbila ta speciálka, kde se prý víc hlídá, jestli přijde dítě do školky zdravé, mají to i ve školním řádu, že ráno musí projít filtrem… mám strach, aby malej nenosil hned domu nějaké strašné bacili, když budeme mít novorozeně, ale tomu se asi nevyhnu úplně nikde… :(

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 27.04.19 00:49

Jezdim do Resovsky z Ladvi, jsem doma s miminem, takze mi to nevadi, ta skolka mi asi z 5 navstivenych sedla nejvic, ucitelky co ma ta nase, jsou uplne paradni. Nemocny deti tam nechodi, pokud resi nekdo bacily - v mhd nebo v kavarne jsou taky… maji moznost chodit na krouzky, ze srps je zarizeno hodne akci pres rok, hodne s nimi tvori, ven chodi i s pomocnou pani, takze jsou ve 3 ( nevim co a jak chodi jinde)

selia
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 4 inzeráty 27.04.19 17:06

@mimčule tak bych Ti doporučila Řešovskou, je orpavdu dobrá, když se za tři roky přstěhujete, můůžeš zvážit změnu. Jak už tady bylo psáno, do tý speciálky zdravý dítě nevezmou.

Váš příspěvek
Reklama