Zkušenosti se syfilisem v těhotenství

Anonymní
29.3.20 16:45

Zkušenosti se syfilisem v těhotenství

Ahoj vsichni,
jsem poprve tehotna a zjistili mi syfilis.
Vzdy jsem byla opatrna a pouzivala ochranu, ale zjistila jsem, ze se to prenasi i libanim, oralem a ten jsem s kondomem fakt nedelala.
Potrebuji zkusenosti tech z vas, komu se zjistil lues taky behem tehotenstvi. Kdy vam syfilis zjistili(tydny, mesice tehotentvi)? Jak to s miminkem dopadlo, ma nejake nasledky, potratily jste, dolecovalo se miminko po porodu? Co dalsi dite? Byly jste v druhem a dalsim tehotenstvi opet pozitivni?
Jinak co se tyce pritele, prede mnou mel stalou partnerku a jeden ulet. Ale byl tak opily, ze k sexu nedoslo. Pouze ji uspokojil pusou. Podle jeho priznaku to vypada, ze to chytil ode me. Ja mam uplne bezpriznakovou formu luesu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

827
29.3.20 17:24

Ahoj, pokud se na to prislo vcas tak se podava penicilin a dite by melo byt bez nasledku. na wikipedii je to dobre a podrobne popsano https://www.wikiskripta.eu/w/Vrozená_syfilis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.20 22:24

@Teresa.p
Ja uz lecbu podstupuji, zjistili mi to koncem tretiho mesice. Ale porad se nemuzu zbavit pocitu, ze je prcek v ohrozeni.
Co se tyce clanku, precetla jsem jich nespocet a prave kvuli tomu jsem se i tak psychicky vydeptala a proste mam strach. Hlavne vsude pisou neco jineho.
A laxnost doktoru mi v mem uklidneni nepomaha. Tak prave cekam na zkusenosti holek, nebo i chlapu odsud.

• Nahlásit
  • Citovat
827
30.3.20 09:22

Chapu, ze mas strach. s takovou komplikaci nikdo nepocita. pokud jsi zalecena a dostalas PNC bude miminko s velkou pravdepodobnosti ok, i kdyz to ti dneska nikdo nezaruci ani kdyz lues nemas. jsou vrozene vady a geneticke choroby neodhalizelne v tehotenstvi a ten strach maji i zeny bez vedlejsich dg. nevim kolik zen ti tady napise zkusenost, protoze lues je vzacny. ja ti muzu rict, ze jsem videla v praxi par zen zalecenych vcas a deti jsou zdrave. videla jsem jen jednu nezalecenou (nevedela, ze je tehotna a nechodila do poradny) a tam to dopadlo pro dite fatalne. drzim palce. snad te tady nekdo uklidni. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 16:09

Ahoj. Děťátko se narodí pozitivní, budeš s ním docházet na odběr krve (3 x ),ale jsou to pouze přenesené protilátky Syfilis od tebe, z dítěte by to mělo vymizet okolo 2 let. A když bys chtěla časem druhé tak budeš podstupovat od začátku těhotenství kůru kdy ti budou pichat injekce penicilinu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama