Zkušenosti těch, co odmítli vedoucí funkci

14.5.20 20:45

Zkušenosti těch,co odmítli vedoucí funkci

Hezký den všem. Chci poprosit o zkušenosti ty, kteří sami zažili. Mám šanci na místo vedoucí, nechci uvádět kde, momentálně jsem zástupkyně. Otevřeně přiznávám, nechce se mi do toho, práce je to nevděčná, stresující a kolektiv nemá dobré vztahy
na pracovišti. Finančně bych si o něco polepšila, ale za ten stres mi to nestojí. Navic tu práci příliš neovládám, místo nějakého zaučování jen razitkuji a kopiruji. Moje vedoucí tvrdí a já to vím také, že tato nabídka víckrát nepřijde, že na to mám a že ona ví, že když to nevezmu, budu jednou litovat. Litovali jste někdy vy, co jste podobnou situaci zažili a odmítli? Pro představu, děti mám už velké, manžel tvrdí, ať se rozhodnu jak chci, ale pokud bych to vzala, tak jen kvůli financím a tomu, abych okolí ukázala, že jsem to někam dotáhla, což mi přijde hloupé. Ano, finance potřebujeme, ale i bez nich hlady nebudeme)))))Děkuji všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1266
14.5.20 20:50

Odpověděla sis vlastně sama. Necítíš se na to, neber to. Já vzala vedoucí funkci a taky jsem nechtěla. Vzaka jsem to nakonec jen proto, že to bude super vypadat v CV, ale od začátku jsem věděla a i moje šéfová to věděla, že chci otěhotnět. Do roka jsem opravdu odešla na materskou a uz bych to nikdy nedělala. Zbytečný stres a nikde to neocení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
14.5.20 21:05

Odmítl, několikrát, jediné, čeho lituji, je to, že nemám funkci v CV. Jinak to vůbec neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2290
14.5.20 21:09

@duhovymedvidek neovládáš tu práci, ale pozici Ti nabídli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22013
14.5.20 21:12

Máti jako staniční (prostě šéfová jednoho oddělení) kdysi taky navrhli jít dělat hlavní, ale ona ráda dělala víc s lidmi a pacienty, a takto by asi taky sice měla víc peněz, ale mj. i hodně papírování, a s lidma…no spíš asi spousta jiných/dalších podřízených, kde by musela řešit plno věcí, rozpisy služeb několika oddělením, každý má nějaký požadavek, asi i víc zodpovědnosti apod…no nevzala to.
@duhovymedvidek Udělej to, co cítíš, držím pěsti. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.20 21:20

Měla jsem možnost dělat parťáka. Řekla jsem jasně svému mistrovi, že si nejsem jistá, že jsem na to správná osoba a tak jsem měla možnost to alespoň vyzkoušet. No nejsem ta správná osoba. Práce jako taková by mi šla, vím přesně, co je kde potřeba udělat a kdo se na to hodí, ale nedávám to psychicky s lidmi a jednáním s nimi. Chodila jsem s nervama do práce, co mě tam čeká.
No ale to je díky tomu, že naopak mám raději samostatnou práci, kde mi někdo svěří nějaký úsek a já se o to postarám, jak nejlépe mohu.
Nicméně znám lidi, co jim taková práce vůbec nevadila a naopak si to užívali. Jsou to ty komunikativní duše, co já naopak nejsem.

jde jen o to, jestli jsi na to ten typ. zdá se mi, že máš jasno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.20 21:23

Odmítla jsem a nelituji toho. Sice by to bylo za víc peněz, ale také to s sebou nese víc odpovědnosti, stresu, řešení konfliktních situací a za to mi žádné peníze světa nestojí. Mám v životě jiné priority než peníze a hmotný majetek.

• Nahlásit
  • Citovat
14.5.20 21:25

@AjaF
Ze svého pohledu ji neovládám na sto procent. Vedouci je spokojená s mým výkonem, i její nadřízení, ale já ne. Navíc spousta věcí je v PC, hora složek a těžko se člověk orientuje v tom, co zakládal někdo jiný, přece jen, každý má jiné myšlení a logiku.Jde o velmi specifickou práci, která mě nebaví, naopak to, co dělám, když nepapiruji a co mám ve smlouvě, mě baví velice, ale této práce bych se musela vzdát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.20 21:26

@Žirafa 69
Děkuji, vnitřně cítím, že mám zůstat na své pozici, u toho, co mám ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2062
14.5.20 21:27

Pokud něco vnitřně nechceš, tak nebudeš šťastná. Co chceš, co je pro tebe dobré?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.20 21:28
@Anonymní píše:
Odmítla jsem a nelituji toho. Sice by to bylo za víc peněz, ale také to s sebou nese víc odpovědnosti, stresu, řešení konfliktních situací a za to mi žádné peníze světa nestojí. Mám v životě jiné priority než peníze a hmotný majetek.

Můj pohled je stejný, děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.20 21:37
@Petullka82 píše:
Pokud něco vnitřně nechceš, tak nebudeš šťastná. Co chceš, co je pro tebe dobré?

Určitě to, co dělám nyní jako hlavní náplň své práce. Navíc je tam tlak v tom smyslu, že když přijde někdo cizí, nebude vědět co a jak a budu dělat práci za dva. Štve mě to, ustavičně mě řeší, ačkoliv jsem se vyjádřila v tom smyslu, že o funkci nestojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22013
14.5.20 22:08

@duhovymedvidek No vidíš, už jsi vlastně pravděpodobně stejně rozhodnutá. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama