Zkušenosti Žabičky, Rosničky či Plaváčci Brno

4262
21.6.15 21:45

Zkusenosti zabicky, rosnicky ci plavacci brno

Ahoj maminky, radi bychom az bude cas dceru prihlasili do plavani, nabidka v brne je opravdu velmi siroka, tak se chci zeptat zda mate zkusenosti s zabickami, rosnickami nebo s plavacci sro? Co se vam tam libilo co naopak ne. zvolili jsme tyto tri organizace a budeme radi za jakekoliv pripominky. Chceme zacit od pul roku a tady me i prekvapilo ze na zabickach vsude ctu az od roku?? Je to mozne nebo plavali jste tam nekdo od pul roku? Budu rada za jakekoliv zkusenosti. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10248
21.6.15 21:49

Rosnička s Lenkou, super… i když za ty prachy… pro dvojčata docela darda a víc jak dva kurzy za sebou už fakt nechci… fajn strávený čas, uvidíme co léto ve vodě, ale snad už dál zvládneme sami ;-)
Ale jako můžu doporučit, a instruktorka bude dost o tom, komu kdo sedne lidsky :-)
Jinak je tam čisto, teplo, voda fajn, pára k tomu… v tomhle pohoda. Ale nemám srovnání s jiným

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
21.6.15 21:52

Chodili jsme do Plaváčků na Tř. Generála Píky a vřele doporučuji! Perfektní přístup lektorek a výborné zázemí, byli jsme hrozně spokojení. Chodili jsme tenkrát se starším synem od 7 měsíců do 3 let a všem se nám to líbilo. Výuka je klidná, opravdu všechno formou hry, děti se postupně učily další a další dovednosti (od her a říkánek pro mimča až po závodění, prvky sebezáchrany ve vodě, skoky do bazénu, základy plaveckých stylů…). Co jsem hodně ocenila bylo to, že nikdo na nikoho nespěchal, bralo se v potaz každé dítě jako individualita, s potápěním se opravdu začalo až poté, co dítko mělo zvládnutou bravurně abecedu potápění, žádné šup pod vodu při třetí lekci apod. Pravidelně tam dochází fotograf, což je rovněž fajn. Spokojené byli i kamarádky, kterým jsme Plaváčky doporučila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
21.6.15 21:54

@Fima fotograf byl prosím tě v ceně kurzu? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
21.6.15 21:55

@Bejbyy Fotograf ano, platili jsme potom až samotné fotky: 10 KČ za kus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
21.6.15 21:57

@Fima pro srovnání Rosnička, v druhým kurzu nabídka fotografky, video cca 5min za 900 - osobně se mi to jejich ukázkové nelíbilo, to si natočím i sama ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
21.6.15 22:16

Chodili jsme do Žabiček, asi od 9 měsíců. Lektorka říkala, že píší od roka kvůli teplotě vody, ale jestli nám chladnější nevadí, tak ať přijdeme na zkušební lekci. No a po té i jí bylo jasné, že nás prostě vzít musí, protože dcera je zjevně odjakživa vodní živel. Mám pohled možná trochu zkreslený tím, že dcera byla vždycky ve skupině nejmladší. V tom batolecím věku jsou i tři měsíce hodně znát, takže jsme občas naráželi na to, že dcera ty aktivity prostě ještě nechápala a nezvládala. Užitečné to každopádně bylo v tom, že si zvykla na velké množství vody, nebojí se potápět, naučila se do vody i skočit, nepanikaří v ní. Trochu mě mrzelo, že to celé bylo zaměřené spíš jako průprava k budoucímu „pořádnému“ plavání než na věci užitečné v tom daném věku. Snažit se osmnáctiměsíční děti učit plavecká tempa je podle mě úplně zbytečné, víc bych ocenila, kdyby se třeba naučily, co dělat v případě pádu do bazénu - viděla jsem videa na internetu, kde dítě prostě lehlo na záda na hladinu a bylo takto schopné docela dlouho vydržet než si ho někdo všimnul a vytáhl ho. Na nic takového ale bohužel nedošlo, bylo to spíš takové hraní ve vodě nenásilně směřující k plavání. Jako seznámení s vodou fajn, ale víc než dva kurzy za sebou podle mě nemají smysl. Pak zase teprve až bude čas na opravdové samostatné plavání. Mezitím chodit do bazénu na vlastní pěst, podstatně levněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
21.6.15 22:19

Chodila jsem do plavacku 3 roky s prvnim synem, zazemi pekne, jen cena je vyssi. U rosnicky jsem navstivila jen bazen, ne lekci, zazemi luxusni a cena teda taky. S dalsima 2 ditkama navstevuji zabicky, cena je nekde jinde, rekla bych polovicni, kurzy jsou vetsinou ve skolach takze zazemi horsi ale staci to ( prebaluje se na podlozce na zemi, ohradky a zidlicky na krmeni maji, mikrovlnku tez) instruktorky super, pani majitelka fajn zenska. Zacinali jsme tam v 10 mesicich, je to pry kvuli teplote vody- je chladnejsi, ale znam i deti co tam zacinali v pul roce. Zalezi tedy co preferujes a jak moc jsi narocna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
21.6.15 22:32

@Kassy Vidis,my tam chodime se starsim uz 3 roky a s mladsim 2 a smysl v tom vidim, starsi uz od 2 let byl schopen plavat sam jen s paskem kolem tela, mladsi zacal plavat sam taky tak a od 2,5 let plavou sami beze mne jen s lektorkou. A pokud by spadli nahodou do bazenu tak je tam ucili ze se musi dostat ke kraji a ruckovat. Jelikoz mam srovnani se starsim co chodil do plavacku tak ten sam neplave doted a to uz ma 7,5 let, mladsi plavou lip. V plavackach jednou nacvicovali pad do bazenu v obleceni.Me vic vyhovuji zabicky, at uz cenou, nebo i takovou rodinnejsi atmosferou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
21.6.15 22:40

@Pe-G: Já s jinými kurzy nemám srovnání, jeden z bazénů Žabiček máme v docházkové vzdálenosti, takže jsem neměla důvod zkoušet jiný. Však neříkám, že to bylo úplně k ničemu, dcera se tam naučila dost věcí, taky už před druhými narozeninami zvládla plavat sama s páskem a spoustu dalších věcí, ale právě proto mi přišlo, že třetí kurz za sebou už byl zbytečný, že už nám nepřinášel nic nového, bylo to jen zbytečně drahé hraní ve vodě. Na to si můžu sama zajet do Lužánek nebo jakéhokoliv jiného bazénu. Až bude čas, aby se dcera učila pořádnou techniku, tak zase docházku do nějakého kurzu zvážíme, do té doby mi přijde, že základ má dostatečný a platit za další kurzy je zbytečné. Ale tohle si musí kažsý rozhodnout sám, já píšu jen svoji zkušenost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24849
22.6.15 08:56

Chodila jsem se synem do Žabiček na Viniční od půl roku. Zavolej si tam a domluv se ;-) Oni pro ty mrňata tam mají kurz zvlášť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
22.6.15 21:26

@Kassy Jasny,kazdy to ma jinak. U nas funguje kouzlo davu, kdyz to delaji ostatni tak ja taky :-) K tomu bych je v bazene jen tak nedonutila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4262
23.6.15 19:40

Dekuji holky, ono nase mala jen rve a jedine misto kde zmlkne je voda takze asi tak :mrgreen:. No ja bych nejradeji koukla na nejake lekce uvidim jak se to vyvrbi, ale ja jsem zavodne plavala a nasi maji velky bazen takze bych rada aby mala umela plavat a i se tak nejak zachovat v pripade padu do bazenu. Divala jsem se ze v brne je primo plavecka skola kometa ale tp je az od starsich tak mezitim ji chci dat aspon do nejakeho takoveho kurziku kde se neco nauci a i tak trochu vyblbne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama