Zkušenosti ze školy atd.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
46
13.1.22 15:48

Zkušenosti ze školy atd.

Já jsem vždycky byla ve škole takové nemehlo a nebo jsem vždycky nebyla dobrá na takové praktické věci. Začalo to od páté třídy a v šesté to bylo horší. Prostě taková chytrá holka, co pomalu neuměla ani uvařit čaj a ostatní spolužáci byli rádi, že se našlo něco, co neumím. Teď se tomu jenom směju, i když mi to předtím bylo líto.

No tak jsem v šesté třídě moc toho neuměla, šít, použít pračku a vařit, prostě pracovní vyučování a svět se boří.
To všechno jsme museli dělat, abychom se prý v životě naučili i jiné věci. To všechno bylo na bodu mrazu, když jsem se chtěla o něco pokusit já. Chtěla jsem se snažit, ale učitelka pořád na mě říkala, že se nesnažím. Když jsem se snažila, tak jsem to akorát pokazila a když jsem se nestrachovala, tak výsledek byl stejný a možná ještě horší. Připadala jsem si jako ten nejhorší člověk na světě. Stačilo by, aby někdo jiný něco pokazil, tak každý koukal už na mě a automaticky to byla vlastně moje chyba. Všichni se té učitelky báli tak, že by rovnou své chyby házeli na mě, protože hodně křičela. Podařilo se jí rozbrečet všechny mé spolužačky, ale mě nikdy nezlomila. Když jsme s jednou holkou udělaly společnou chybu, tak jsem ji automaticky udělala jenom já. Já jsem byla spíše dobrá na takové věci, co normálně dělali kluci v dílnách, ale teď je má situace lepší. :mrgreen:

Máte někdo stejné zkušenosti? Klidně se podělte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11878
13.1.22 15:51

Pekný blok písmen, až to někdo přečte a pochopí, tak mě dejte vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27750
13.1.22 15:55

Ne nemám. Před povinným vařením jsem utekla na gympl a háčkováni, vyšívání a základy pleteni ani pozemky na me opravdu žádné následky nezanechaly. :nevim:
Nicméně prakticky použitelná si připadám dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29607
13.1.22 15:56
@Cenarius píše:
Pekný blok písmen, až to někdo přečte a pochopí, tak mě dejte vědět.
:mrgreen: taky jsem to nedočetla, nesnáším dospělé lidi @Kim X?, kteří se nimrají ve svých pocitech a citech ze základky
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2388
13.1.22 16:00

Já se bála dost dlouho i uvařit blbý těstoviny. Jestli trefím dobu, kdy je slít. Jestli je sleju dobře.. :mrgreen: ale u mě to bylo asi spíš prostředím doma. Moc jsem si nevěřila, protože to bylo samý „ty si kopejtko“, „prosimtě dej mi to“ a „tebe si pošlu pro smrt“. Pak když se mě máma pokoušela donutit s ní vařit, aby mě teda jakože něco naučila, tak jsem samozřejmě vůbec nechtěla, že jo. Takže vařící zkušenosti jsem začala získávat, až když jsem to opravdu potřebovala… A radši s internetem než abych se na něco ptala mámy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19115
13.1.22 16:02

Vykašli se na to co ti říká okolí a na to jak to mají ostatní lidé a soustředˇse na sebe, na svoje potřeby, na svoje přání, na vlastní rozvoj svých dovedostí svým tempem a na to aby ses naučila pracovat s chybou a nedokonalostí - není to konec světa a totální selhání, je to normální základ jakéhokoliv rozvoje a učení.

kdo nic nedělá, nic nezkazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.1.22 16:05

Naštěstí pro mě jsou tyhle zkušenosti už jen humornou situací. Občas se nad tím zasměji. Každý v životě a ne jen ve škole narazí na člověka, který někomu nesedne. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23050
13.1.22 16:06

Emimino je od 16 let tuším

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.1.22 16:08

@terien Ano, mně šestnáct není, je mi více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23050
13.1.22 16:09
@Kim X píše:
@terien Ano, mně šestnáct není, je mi více.

Tomu nevěřím, projev máš tak na 7. třídu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18223
13.1.22 16:16

@Kim X Třeba máš jiné přednosti, než je vaření a šití. Každý není manuálně zručný, ale když má chytrou hlavu, dokáže si třeba vydělat tolik, aby si na tyhle služby někoho zaplatil. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.1.22 16:17

@terien

Nejspíše to bude asi tou situací ze základní školy, kterou jsem popsala. Lidé, kteří mě znají si většinou myslí něco jiného, ale každý názor se musí cenit. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.1.22 16:26
@Ou píše:
Vykašli se na to co ti říká okolí a na to jak to mají ostatní lidé a soustředˇse na sebe, na svoje potřeby, na svoje přání, na vlastní rozvoj svých dovedostí svým tempem a na to aby ses naučila pracovat s chybou a nedokonalostí - není to konec světa a totální selhání, je to normální základ jakéhokoliv rozvoje a učení.kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Na tohle jsem se už dávno vykašlala, ale moc děkuji. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.1.22 16:32
@Kamkam píše:
Já se bála dost dlouho i uvařit blbý těstoviny. Jestli trefím dobu, kdy je slít. Jestli je sleju dobře.. :mrgreen: ale u mě to bylo asi spíš prostředím doma. Moc jsem si nevěřila, protože to bylo samý „ty si kopejtko“, „prosimtě dej mi to“ a „tebe si pošlu pro smrt“. Pak když se mě máma pokoušela donutit s ní vařit, aby mě teda jakože něco naučila, tak jsem samozřejmě vůbec nechtěla, že jo. Takže vařící zkušenosti jsem začala získávat, až když jsem to opravdu potřebovala… A radši s internetem než abych se na něco ptala mámy.

V tomhle jsem si taky dříve nevěřila a chápu tě. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 16:51

Ja dostala nalepku v prvni tride, hned od zari.
Narozena jsem v zari. Skola chtela odklad, poradna doporucila nástup. Nasi me nacpali i kdyz skola byla jineho nazoru a to by průšvih 8)
Starší brácha dokonce nedopatrenim slysel ucitelky, jak nás ve sborovne pomlouvaji. A dost ostre.
No, tahlo se to celou zakladku :roll: Jedine, kde jsem to mela dobrý, bylo u ucitelu, kteri zároveň ucili sportovní krouzky kam jsem chodila. Přístup byl jiny a ja dostavala znamky, ktere si skutečně zaslouzila.
Dokonce me ucitelka xkrat osocila ze opisuju, ze bych to sama nezvladla a kdyz zjistila ze spolusedici to nemá, nebo ma špatně ani se neomluvila :nevim:
Ze zakladky jsem sla pryc rada. Na dalsich skolach jsem patrila k lepším zakum to na ZS nikdy.

Rozhodne z toho zadne trauma nemam, jen ponauceni.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat