Reklama

ŽL jako vedlejší činnost při rodičovské

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marcelaaaa
Nováček 7 příspěvků 28.03.18 19:45
ŽL jako vedlejší činnost při rodičovské

Holky, je tu prosím někdo, kdo rozumí podnikání při rodičovské? Chtěla bych si založit ŽL jako vedlejší činnost při rodičovské. Ale nevím, jak je to se zdravotním, když mi skončila během pobírání půlroční mateřské pracovní smlouva. Musím platit zálohy, když jsem prakticky nezaměstnaná???
Děkuji všem za rady.

Reklama

Reakce:

Káťa19
Kelišová 6741 příspěvků 37 inzerátů 28.03.18 19:59

@Marcelaaaa snad nekdo poradi, jinak zkus pohledat na www.jakpodnikat.cz

Káťa19
Kelišová 6741 příspěvků 37 inzerátů 28.03.18 20:04
Az podle vydelku

http://www.jakpodnikat.cz/…ojisteni.php

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27236 příspěvků 9 inzerátů 28.03.18 20:21

@Marcelaaaa pokud bereš rodičovský příspěvek, tak to budeš mít jako vedlejší činnost, zálohy se první rok neplatí, pak je dopočítáš za celý rok podle skutečného zisku… kromě zdravotního se taky podávají přehledy pro sociální pojištění… a pokud přesáhneš hranici pro neplacení SP, tak se platí i sociální pojištění… a samozřejmě budeš dávat daňové přiznání…

Marcelaaaa
Nováček 7 příspěvků 28.03.18 20:39

Ano já vím, že se první rok zálohy neplatí, ale platí i to pro mě, když nemám pracovní smlouvu??? Má to na to vliv???

Káťa19
Kelišová 6741 příspěvků 37 inzerátů 28.03.18 20:46

@Marcelaaaa u tebe je rozhodujici, ze jsi na rodicovske, plati to za tebe stat ;) takze ano

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama