Zlaté slitky, investice do zlata

Anonymní
16.11.20 18:13

Zlaté slitky, investice do zlata

Dobrý den,
mám dotaz ohledně investice do zlata. Nějak mě trápí budoucnost a ráda by jsem si uložila pár tisíc (cca 30 000) do zlata. Jenže eshop s kamennou prodejnou blízko mého bydliště má vyprodáno, do Prahy to mám daleko a stejně je vše uzavřené, tak jsem se koukala na eshopy. Jenže mám strach, pro mě je 30 tisíc hodně peněz a bojím se že naletím nějakému podvodnému eshopu a místo zlata mi pošlou aušus. Nemáte někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16.11.20 18:46

Ahoj. Online koupě zlata/mincí je bezpečná, koukni na oficiální prodejce mincí České národní banky, v ČR je několik bezpečných prodejců, no problem.
Nicméně investice do zlata/mincí doporučuji v době hojnosti a nízkých cen, nikoliv v době krize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
16.11.20 18:48

Zkus mrknout na ceskou mincovnu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 18:52

My nakupujeme na www.zlataky.cz a vyzvedáváme přímo na pobočce. Ale koukám, že mají též omezení.
Nicméně naposledy jsme kupovali před rokem. Teď je všechno vysoko.

• Citovat
  • Nahlásit
13832
16.11.20 18:53

Taky bych šla do České mincovny. Je to firma, která vyrábí i oficiální oběživo, což je určitou garancí serióznosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.11.20 18:53

Mincovna je ok, dál např. Silverum. Ceny se různí, samozřejmě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 18:57

Děkuji za rady. Já jsem se na ČNB a její partnery dívala, ale stejně mám k eshopům nedůvěru. Jinak je jasné, že zlato se kupuje v době nejnižších cen, ale pokud přijde krize či nedej bože měnová reforma, tak zlato bude mít cenu a peníze mi budou k ničemu. Netuším kam dnešní svět spěje, ale začíná se mi to nelíbit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 18:58
@MartinaIrena píše:
Taky bych šla do České mincovny. Je to firma, která vyrábí i oficiální oběživo, což je určitou garancí serióznosti.
Česká mincovna se mi zdá zatím nejlepší. Ceny se sice různí, ale i tak jsou dost vysoko všude, možná je lepší koupit stříbro, nevím
  • Citovat
  • Nahlásit
869
16.11.20 19:01
@Anonymní píše:
Děkuji za rady. Já jsem se na ČNB a její partnery dívala, ale stejně mám k eshopům nedůvěru. Jinak je jasné, že zlato se kupuje v době nejnižších cen, ale pokud přijde krize či nedej bože měnová reforma, tak zlato bude mít cenu a peníze mi budou k ničemu. Netuším kam dnešní svět spěje, ale začíná se mi to nelíbit.

To máš recht. Špatné tušení tímto směrem, mám já už delší dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 19:01

@goropredtokiem Jsem blbá měla jsem nad tím přemýšlet dříve, ale rodina mi pořád říkala neboj teď nic nekupuj bude to k ničemu. Jenže fakt začínám mít strach. K čemu mi budou peníze, když jsou vlastně bezcenné, jsou to jen papírky, ale zlato má hodnotu zlata.

• Citovat
  • Nahlásit
16.11.20 19:02

No tak, pokud čekáš, že padne měna, je lepší zlato

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 19:05

@Popeladym Právě a tak přemýšlím co s tím. Nemám právě našetřené miliony a Zlato je zlato. Mám dvě děti a přemýšlím abych je nějak uživila. Možná mi hrabe nevím. Ráda bych koupila nějaké slitky a právě se bojím si je nechat posílat poštou. Vím, že nejlepší je Heraeus a Munze Osterraich.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 19:06

@goropredtokiem Právě, zlato je zlato. Já teda doufám že měna nepadne, ale co kdyby.

• Citovat
  • Nahlásit
16.11.20 19:10

Tak za těch 30 tisíc můžeš nakoupit i ted, to není vysoká částka.
Kup bud menší slitek nebo běžné likvidní mince (American Eagle je klasika). Stříbro nekupuj, jak říkáš, „zlato je zlato“.
Dodání poštou se neboj, firmy posílají plně pojištěně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
16.11.20 19:15

Jen nezapomen, ze investice do zlata je dlouhodoba, pokud mas penize, ktere nepotrebujes a bojis se, ze o ne prijdes, tak urcite ano, i kdyz nenakoupis ted za nejlepsich podminek, ale kdybys ty penize vyhledove v radu roku potrebovala, tak na tom dost prodelas.., ale pocitam, ze to vis…take jsme uz uvazovali o nakupu, ale jeste chvili pockame, ted se zas trh trochu meni po volbach v usa a s moznou vakcinou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama