Zlatý řetízek a jeho oprava

27.1.20 23:30

Zlatý řetízek? A jeho oprava

Zdravím všechny. V listopadu jsem dostala řetízek, nevím jestli je opravdu ze zlata, pozlacený nebo tak. Toho člověka co mi ho dal se ptát nechci, aby mu nebylo líto že jsem ten řetízek nešťastnou náhodou přetrhla, když jsem ho rozmotávala. Každopádně mě to strašně štve a mrzí… :(. Myslíte, že kdybych došla do zlatnictví tak by mi ho opravily i kdyby nebyl zlatý? Popřípadě opravil by to na počkání? přetrhl se zkoro na konci. Asi je to opravdu blbý dotaz ale jsem z toho na palici :zed:. A ve zlatnictví jsem byla snad jednou když jsem byla malá, takže netuším jak to tam chodí… O cenách vím, kolik by to tak zhruba stálo díky internetu.

Děkuji moc za každou odpověď a radu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12876
27.1.20 23:34

@Kacalka_Zuzana ano ve zlatnictví to běžně opravují, tam kde chodím to stojí Kč 180--, asi by spravili i kdyby nebyl zlatý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
27.1.20 23:36

Proč by ne, opraví ho, nevím jestli na počkání, ale dlouho to určitě nepotrvá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8610
28.1.20 00:23

Myslím, že to spraví, ať je nebo není zlatý. Ale na počkání to asi nebude. U nás to trvalo několik dní, asi by to šlo rychleji, já na to nespěchala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1582
28.1.20 07:53

Normálně vemte řetízek.. Určitě to není bižuterie to poznáte pokud má punc je to minimálně stříbrné. Takže řetízek do kapsy a normálně za nějakou částku jej v pohodě opraví. Dělá se to běžně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22608
28.1.20 10:43

Pokud je zlatý, bude mít punc (někde na zapínání). Nevím, jak by opravily nějaký s povrchovou úpravu - při svařování nebo letování to může dělat problém.
Ale šikovný zlatník vždycky najde variantu, jak to spravit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 14:43

Moc všem děkuji, řetízek tam donesu co nejdříve :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie