Zlepší se zrak po ukončení kojení?

53
31.5.21 14:45

Zlepší se zrak po ukončení kojení?

Dobrý den, je tu někdo, komu se při kojení zhoršila krátkozrakost a po odstavu se vše vrátilo do normálu? Kojím dceru (13 měs.) a je to čím dál tím horší. Už bych potřebovala nové brýle, oproti původním dioptriím je rozdíl cca o 1, ale nevím, jestli raději už počkat do odstavu? Díky za případné zkušenosti. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1963
31.5.21 14:49

@jita 1107 Ja jsem si stěžovala oční, kdyz jsem ještě kojila a řekla mi, že se mi oči o půl dioptrie zlepšily. Ale podle mě na nic necekej a objednej se k oční na premereni, někdo tě u mimca na tu chvíli určitě zastoupí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
31.5.21 15:32

@suzka1 Děkuji moc za odpověď. Jasně, o hlídání mi vůbec nešlo. Spíš o zkušenosti, jestli je často zhoršení při těhotenství/kojení dočasné a je lepší počkat (abych nepořídila teď nové brýle a po odstavu znova), nebo jestli už je pravděpodobnější, že mi takto už oči zůstanou. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
31.5.21 15:42

Mně doktorka na očním říkala, že dioptrie se ustálí právě až po ukončení kojení, takže nové brýle by dřív nepředepisovala. Zase ale třeba ještě další rok pořádně nevidět kvůli staré hodnotě dioptrií mi taky nepřijde moc dobré…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
31.5.21 22:48

Mě se teda po ukončení kojení nic nezlepšilo 🙄 stejná hrůza jako při zjištění těhu. Někomu děti berou krásu a mě vidění 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.6.21 22:27

Mně se u kojení taky o dioptrii zhoršily a už nezlepšily. Jeslti je to ale obvyklé to netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
7.6.21 23:34

Díky moc za odpovědi, věřím že budu taky ten případ který těhotenstvími a kojením přijde o zrak :D Už jsem dnes byla nechat si zrak změřit a objednat nové brýle 8) Koukala jsem jak ostře budu vidět :D Rozdíl byl na lepším oku o půl, na horším o jednu, plus nějaký cylindr k tomu. Tak se těším. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat