Zlepšil se váš vztah s tchánovci?

Anonymní
20.8.19 17:29

Zlepšil se váš vztah s tchánovci?

Ahoj, ráda bych se zeptala na váš názor, kdo má zkušenost. Mířím teď na ty, kde vztahy s tchánovci na začátku nebyly úplně sluníčkové a jak se to vyvinulo a dopadlo to. Já mám nějakou dobu vztah, nejsou to roky, ještě nic sice neplánujeme, ale máme se rádi, sedíme si a už jsme oba ve věku, kdy o tom vztahu přemýšlíme trochu jinak, než jen jako o nehynoucí lásce a pokud všechno tak nějak bude klapat, bereme to, že jednou ty vážné věci přijdou. No teď jde o jeho rodiče. Vím, že chodím s ním, ne s jeho rodinou. Ale viděli jsme se párkrát a moc sympatičtí mi nebyli, nicméně jsme to chtěla nechat plavat, nechtěla jsem dát na první dojem a chtěla jsem to nechat vyvinout. Oni jsou takoví pro sebe, moc si nepouštějí okolí k tělu, žijí si ve své klícce, ale děti vychovali dobře a další okolnosti jejich života, ač mi jsou nesympatické, nejsou moje starost. Nicméně jsem se před nějakou dobou dozvěděla, že jsem jim absolutně nesedla já, ve své podstatě je asi problém, že se nechovám, jak oni očekávají, jsem od přírody rezervovaný člověk, a tak neplkám nesmysly, spíš poslouchám, nesměji se, když oni čekají a nereaguji, když oni si myslí, že bych měla reagovat, nekonverzuji jako s rodinou, za kterou oni mne prý od začátku považují (???)…prostě neprojevuji nadšení z toho, jak oni jsou skvělí hostitelé a jsme pro ně leklá ryba. No, nic s tím nenadělám, asi jiný nebudu, není mi 20. Vyloženě jsem se nešprajcla, ale mrzí mě to a rozhodla jsem se tam jezdit jen jednou za, když mě vysloveně oni sami pozvou - co se budu cpát někam, kde o mně nestojí a já je k životu nepotřebuji. Jenže je to takto udržitelné i do budoucna? Má to šanci, aby se to narovnalo alespoň do nějaké neutrální roviny? Nechci se jim podbízet, ani nepotřebuji, aby mě milovali nehynoucí láskou, jen nemám ráda naprosto zbytečně vyvolaná dusna.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18241
20.8.19 17:33

Proč zakladas diskuzi znovu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3391
20.8.19 17:42

Oni si nikoho nepouští k tělu a ty jsi rezervovana - to je pak těžké

zkuste najít společný zájem, s tím by ti mohl pomoci partner

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.19 17:46

@Elishka1 já se projevím, ale potřebuji čas, delší dobu se rozkoukávám. Není to tak, že bych se nikdy nedokázala uvolnit, ale přeci jen, jsou to rodiče partnera, tam je člověk vždycky tak nějak nervozní, minimálně v začátcích, nechce nic pokazit. I když tady se to už pokazilo, aniž bych si toho stihla všimnout.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.8.19 18:31

U nas to bylo zpocatku podobne. Vesnicky synek si “nabrnknul” fiflenu z Prahy. Oni jsou bodri a veseli, ja dle nich zaprdla co si o nich mysli ze jsou burani. Dlouho to slo tak nejak v pohode. Dokud jsme si neporidili deti. Vedi vsechno nejlip a ja jsem uplne blba. Nerespektuji co chci ja/chceme my a vse si delaji po svem kdyz to nevidim. Vrchol je ze
dite ma potravni intorenci, ktera je dle nich vymysl pitomejch Prazaku. No deti tam jezdi s tatinkem, ja vylozene na povinne navstevy. Tatinek ma za ukol hlidat zakladni veci typu jidlo, bezpecnost. Takze podle me to lepsi nebude, naopak horsi v okamziku kdy si poridite “jejich vnouce”. Jak z toho nevim, sama se v tom placam. Ale zvaz jestli se do toho chces pustit. Kazdy je obrazem sve rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.8.19 18:43
@Anonymní píše:
U nas to bylo zpocatku podobne. Vesnicky synek si “nabrnknul” fiflenu z Prahy. Oni jsou bodri a veseli, ja dle nich zaprdla co si o nich mysli ze jsou burani. Dlouho to slo tak nejak v pohode. Dokud jsme si neporidili deti. Vedi vsechno nejlip a ja jsem uplne blba. Nerespektuji co chci ja/chceme my a vse si delaji po svem kdyz to nevidim. Vrchol je ze
dite ma potravni intorenci, ktera je dle nich vymysl pitomejch Prazaku. No deti tam jezdi s tatinkem, ja vylozene na povinne navstevy. Tatinek ma za ukol hlidat zakladni veci typu jidlo, bezpecnost. Takze podle me to lepsi nebude, naopak horsi v okamziku kdy si poridite “jejich vnouce”. Jak z toho nevim, sama se v tom placam. Ale zvaz jestli se do toho chces pustit. Kazdy je obrazem sve rodiny.

Já nevím no. Tohle ale není důvod k rozchodu. Přítel je moc dobrý a mám ho ráda, samozřejmě má nějaké jejich móresy, ale funguje…v tomhle se trochu plácá, ale stojí za mnou. Já mám právě respekt z toho, když přijdou třeba děti a také ze svojí povahy, nejsem nijak od rány, ale v rámci slušnosti se umím velice dobře vymezit…a to pak přítel nepřítel, pokud by měl nějaké choutky vykládat mi, že na ně nasazuju, půjdu z bandurskou i na něj. Mají jistě manýry, které jsou prostě v mé domácnosti/v mé rodině tabu.

• Nahlásit
  • Citovat
3095
20.8.19 19:33

Mne neprijali, radi me nemaji a ani za skoro 20 let se to nezmenilo. Zmenilo se to, ze je mi to uz jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.19 20:20
@Anonymní píše:
Já nevím no. Tohle ale není důvod k rozchodu. Přítel je moc dobrý a mám ho ráda, samozřejmě má nějaké jejich móresy, ale funguje…v tomhle se trochu plácá, ale stojí za mnou. Já mám právě respekt z toho, když přijdou třeba děti a také ze svojí povahy, nejsem nijak od rány, ale v rámci slušnosti se umím velice dobře vymezit…a to pak přítel nepřítel, pokud by měl nějaké choutky vykládat mi, že na ně nasazuju, půjdu z bandurskou i na něj. Mají jistě manýry, které jsou prostě v mé domácnosti/v mé rodině tabu.

Na tu posledni vetu bacha. Jestli to myslis ze v tve rodine jako ty plus pritel, tak samozrejme to muzete probrat a dojit ke kompromisu ale nejake tabu typu tohle ja nesnesu to delat nebudes… pokud to nejni podpantoflak tak te s tim posle… a samozrejme tohle vyplace az pozdeji po letech, ze zacatku to neuvidis nebo to budes proste prehlizet.

Idealne bych dnes kazdymu doporucila at si vybere partnera z podobne fungujici rodiny, protoze nakonec oba skoncite tak ze budete chtit zit jako vasi rodice (podobne) protoze to s nima prece bylo super detstvi. A bohuzel tohle markantne vyplave az si poridite deti.

Bohuzel tohle je moje horce nabyta zkusenost :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.8.19 20:24
@Anonymní píše:
Na tu posledni vetu bacha. Jestli to myslis ze v tve rodine jako ty plus pritel, tak samozrejme to muzete probrat a dojit ke kompromisu ale nejake tabu typu tohle ja nesnesu to delat nebudes… pokud to nejni podpantoflak tak te s tim posle… a samozrejme tohle vyplace az pozdeji po letech, ze zacatku to neuvidis nebo to budes proste prehlizet.

Idealne bych dnes kazdymu doporucila at si vybere partnera z podobne fungujici rodiny, protoze nakonec oba skoncite tak ze budete chtit zit jako vasi rodice (podobne) protoze to s nima prece bylo super detstvi. A bohuzel tohle markantne vyplave az si poridite deti.

Bohuzel tohle je moje horce nabyta zkusenost :mrgreen:

Ne, blbě jsem to napsala, takto to není myšleno a co jsi napsala, si uvědomuji no. Ale kvůli rodičům se ho zbavovat je nesmysl, tohle si prostě nevybíráme, ale rozumím Ti. Máš v manželovi oporu?
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama