Jak nejlépe uspat miminko?

7
7.10.20 18:40

Zlepsilo se UM spani miminka v noci vs. kojeni

Ahoj holky,
Mam 4,5m miminko, jsem drobna (49kg), mimi - kluk -je po manzelovi velike a rychle pribira. Dcera vazila stejne v roce, co ma kluk nyni. Plne kojim, prikrmy zatim nedavam (zkousim zacinat po lzicce denne).
Ted k problemu- v noci se budi velice casto- po 1-2 h a chce prso. Vetsinou usne u nas v posteli, protoze pri prenaseni se opet vzbudi. V noci dudlik nechce, spis ho to rozcili, kdyz mu ho cpu. Jsem z toho pak rano dost vycerpana, i kdyz ho kojim vleze a vetsinou take u toho usnu (jinak bych snad uz byla chodici zombie). Dcera, pro srovnani, spala celou noc, vzbudila se max 1×.
Mela jste to nektera take tak a nezkousely jste umele mleko pred spanim, ze by ho zasytilo lepe a dele by pak vydrzel spat? V prubehu noci je pak pohodlne kojit misto delani UM.
Budu rada za nazory a tipy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4754
7.10.20 18:45

Dcera se jako kojena budila min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18851
7.10.20 18:51

Me vyhovovalo vic v noci kojeni, vzala sem maleho k sobe a on se kolikrat samoobslouzil, ze si nasel prso ze spani a nevzbudil ani sebe a ja to taky sotva zaznamenala. Vstavat x krat v noci a bezet delat mliko, myt lahve atd, tak sem na tom hur.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
7.10.20 18:52

Zkoušela jsem dát synovi plně kojenemu synovi asi taky ve čtyřech měsících na noc Sunar. Protože už jsem to nedávala vstávat co hodinu a půl. Efekt žádný. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
7.10.20 18:59

Také jsem zkoušela, ale budil se mi pořád stejně často, tak jsem se vrátila k nočními kojení… Je to pohodlnější než připravovat pořád mléko… 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
680
7.10.20 19:26

Bála bych se, že z toho dítě bude mít akorát břichabol. Navíc jestli hezky přibírá, tak bych mu to UM fakt necpala, protože to a hladem nesouvisí. Nerostou už zuby? To co popisuješ je normální, mám to tak už s druhým dítětem. Akorát já už to přendávání dávno vzdala a jsme prostě jen všichni u nás v posteli a ráno jsem normálně vyspalá. Netuším ani, kolikrát jsem kojila. Jo a často se děti v tomto věku začnou víc budit, protože už hodně vnímají, zpracovávají zážitky a jde jim o kontakt. Já třeba dost vnímám i rozdíl mezi klukem a holkou, kluk byl větší mazel a mnohem víc mě jako miminko potřeboval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29247
7.10.20 19:35

Tak to zkus. Příkrm po lžičce je nic moc. Pokud to již chce, dej mu plnou dávku. Taky bych na noc zkusila kaši. Každé dítě je jiné, třeba má hlad, co ty víš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
810
7.10.20 19:41

Oba mojí kluci jsou na UM od narozeni.Od konce sestinedeli spali oba celou noc 11-12h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
7.10.20 19:46

Mame 5 týdenní miminko zatim. Ja odstrikavam a maly se v lepším případě budí co 3 hodinky v horším případě co hodinu a půl Kdyz jsem byla hospitalizovana musel být tyden na UM a budil se úplně stejně. Takže u nás je to nastejno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
7.10.20 20:07

Moc Vam vsem dekuju za nazory. Budu tedy dal i v noci kojit a doufat, ze se nam ty intervaly brzy prodlouzi🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8137
7.10.20 20:09

Já jsem měla dítě na UM od narození… A od narození spí celou noc. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4306
7.10.20 20:12

Z mých zkušeností, pokid je mlíka dost a dítě nema hlad, tak UM nepomůže. U dvpu dwti jsem UM na noc zkoušela v dobe, kdy jsem jinak v klidu kojila, akorat me stvalo to buzeni v noci. Efwkt nebyl vubec žádný. Spíš se nudili víc, protože chteli to prso. U tretiho ditete bylo to noční buzení nejhorší, od narození nevydržela spát dýl jak 2 hodiny, ani ve dne ani v noci. Ale UM mě ani nenapadlo zkoušet po předchozích zkušenostech. Jenže mi v jejich asi i měsících došlo mlíko a to UM jsem dát musela. Trvalo dlouho, než si zvykla, ale až si zvykla, tak ejhle, ten spánek byl luxus. Budila se 2× za noc, vypila flašku a spala dál. Tloukla jsem se do hlavy, že jsem ji ho nedala dřív, ona totiž evidentně měla fakt hlad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9612
7.10.20 20:31

Mě se syn na kojení budil od tří měsíců do sedmi měsíců co hodinu. Pak už jsem prostě díky vyčerpání o mléko přišla a na UM nám bylo lépe oboum. Já měla víc energie a syn neměl hlad. Ale buzení se zase o tolik nezlepšilo. Flašky za nic vypil klidně tři, ale mezitím se budil a budil. Ale vcelku to bylo jednodušší dát flašku než prso, ale jen proto, že syn odmítal spát se mnou v posteli u prsa. Takže bych zkusila spát společně a pak případně zkusit to noční kojení omezit. Nám se prostě spánek zlepšil až jsem po prvním roce vzala v noci mléko úplně. Ale to je u vás ještě hodně brzy. Zpětně mě spíš mrzí, že jsem se nechala natolik vyčerpat, že to mléko došlo. Takže si hlavně říct o pomoc a odpočívat co to jde :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
8.10.20 08:43

Hltam vsechny nazory a zkusenosti. Moc vam dekuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1405
8.10.20 09:25

Tak dcerce je teď 10.mes. a spí hůř než když byla malinké miminko.Taky jsem si myslela, že má v noci hlad, ale ani po kaši k večeři se nic nezměnilo, nakonec za to můžou zuby. Jednou za 2-3 týdny ji to už dozene a vzbudí se tak 1-2× za noc, jinak je vzhůru i 10×. Takze kojim a čekám, až se to časem zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama