Zlo Make-up

Anonymní
20.11.15 20:47

Zlo Make-up

Doufám že se nás tu sejde více s tímto problémem. Celkove kosmetika obsahuje spoustu silikonů, parabenů, ropy a všlijakého hnusu. Ale nebudu se zabývat složením. Hlavně se chci bavit co to udělalo s mojí kůži na obličeji začala jsem ho používat asi ve 13 letech. Aby to zakrylo nějaký ten pupínek. Samozřejmě se to používáním zaečalo horši. Ale říkejte to pubertačce at si to nepatle na obličej když to mají všichni. Vědět to co vím dnes tak se toho ani nedotknu. Dnes ve 20 letech (rok a pul nepoužívám make.up) mám prý sice pěknou plet (ten podklad na pěknou plet) ale samá rudá jizva, akné (vřídky) Vše ruzně zkouším i to co má být (přírodního) ale bezuspěšně. Chodila jsem na kožní, ruzné antibiotika, vodičky, masti… fůra věcí. Mám problém když zkusím něco nového tak na chvíly se to zlepší ale pak bum alergická reakce a jsem na tom hůř.

Opravdu fláknout jednu mému mladšímu já. :zed: :zed:
Jo někomu makeup nic neudělá, dobré že zakryje nedostatky.Ale za jakou cenu?!
Cítím se hrozně chodit bez té krycí masky, ale to je vlastně léčba, prý je akné nemoc.
Je to utrpení. Hlavně když všude vám strkají tu předlohu krásy-dokonalosti bez vrásky bez akné. Přitom ve skutečnosti retuš. To se i slyší všude: hele ta poďobaná, copak nezná make-up?? Socka že na něho nemá. Přitom kdyby věděly…

Nedovolte svým dcerám nosit tuto ohavnost, lepší nějak léčit jeden pupínek než namatlat make-upem a mít pak následky na celý život.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12494
20.11.15 20:49

A kde máš jistotu, že ti to způsobil makeup?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
20.11.15 20:50
:lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
20.11.15 20:52

Nemusí to být makeupem… v pubertě jsem ho nepoužívala a taky mám teď problematickou pleť..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70092
20.11.15 20:52

Nevím, makeup jsem na sobě měla asi 10× za život (akce typu maturitní ples, promoce a podobně) a nevím co na tom lidi vidí…

Zas na druhou stranu zakladatelko, je mi výrazně víc ne tobě a i přesto se mi akné občas dělá, tak bych si zas nebyla tak jistá, že je to jen tím makeupem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 20:53

Vidis, ja pouzivam make up od 16 let (tzn. 8 let) a mam plet porad jak mimino. Hebkou, make up pouzivam jen na sjednoceni. Chce to nepouzivat to nejlevnejsi a najit si, co ti vyhovuje. A hlavne! odlicovat a pouzivat krem pod nej, odlicovat jemnou micelarkou a dusledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4907
20.11.15 20:54

Ahoj, zkusila bych nějaké vnitřní čištění. Poohlídni se po něčem, radit nebudu, pro každého je asi něco jiného. Ale zhruba to funguje tak, že se nějaký vnitřní zánět objeví na kůži. Aspoň u exzémů, ale třeba na to akné se taky nedoporučují různé potraviny. :nevim: Taky prý lze akné nějak vyčistit laserem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27594
20.11.15 20:55

Akné je způsobeno hormonální nerovnovahou, urcite ne tim, ze sis davala make up, proboha :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

A mě je skoro 30 let, make up pouzivam skoro denně a pleť mám naprosto skvělou. Takže ten samotný make up určitě není tak velké zlo a příčinu bych hledala jinde. Pleť je zrdcadlem zdraví těla. Takže pokud je pleť ve špatném stavu, řešila bych primárně zdraví, potraviny atd a nějakou kvalitní kosmetiku na závěr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13223

Asi tak. Kvalitni make.up pleti naopak pomuze.
Ja akne mela a make.up mi pomohl a uz na nej nejaky rok netrpim. Make.up sice stoji ranec ale za kvalitu se hold plati.
Dneska uz pouzivam i jine a v pohode.
Dulezite je plet dkladne vecer vycistit.
Takze make.up se rohodne nerovna zlo.

Jinak laser Ti nepomaha?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759

No tak pockej, muj partner mel do 22let taky akne a to make-up nikdy nepouzil (take chodil k dermatologovi a kozniku kazdy druhy tyden).. ja pouzivam temer denne (vetsinou dermacol nebo rimmel) a nemam ani jedinou jizvu od akne, protoze jsem proto proste nemela dispozice v rodine ani zadnou hormonalni nerovnovahu. Proste mas asi i trochu dispozice k akne a nesetrnym zachazenim to mohl make-up zhorsit, ale silne pochybuji, ze na tom mela 100% vinu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 20:56
@j.a.n.i1 píše:
Nevím, makeup jsem na sobě měla asi 10× za život (akce typu maturitní ples, promoce a podobně) a nevím co na tom lidi vidí…Zas na druhou stranu zakladatelko, je mi výrazně víc ne tobě a i přesto se mi akné občas dělá, tak bych si zas nebyla tak jistá, že je to jen tím makeupem.

Ja treba vidim rozdil, kdyz make up nemam a kdyz mam. Mam hezkou plet, zadny akne, ale prece jen - nekde zacervenani, nekdy zasedla plet, make up hezky rozjasni, sjednoti a hned ta plet vypada daleko lip. Samozrejme nekomu to nemusi delat dobre, ale chapu, co na tom kdo „vidi“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
315
20.11.15 20:56

Nezlob se za můj názor, ale problém nebyl/ není v make-upu, prostě máš takovou pleť, za to nemůže make up… Zkus nějakou homeopatii, nezkoušela jsi? Nebo ti také může vadit něco v jídle.. existují i krémy na akné formou make upu. Nejsem zastáncem přírodních lidí za každou cenu.. jako, že když se nebudeš malovat, tak se nebudeš ničit a na staří to oceníš… Důležité je o pleť pečovat, takže pořádně odlíčit, použít krém atd..
Ale je pravdou, že ve 13. letech jsem se teda nelíčila, až s občankou. Ikdyž v dnešní době holky chodí i ve 13.letech- spíš než zakázala, bych jim ukázala, jak správně se namalovat, aby to nepřehnala a koupila lepší kosmetiku ( dyť to dlouho vydrží )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6105
20.11.15 20:57

Tak akne muze byt i z jinych duvodu, ale co ja mam kolem sebe zenskych, ktere od 15 pouzivaji denne make up a ve 30 vypadaji o 20 let starsi, to je des. Proste hnus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 21:00

Co hormony? V životě jsem na sobě make-up neměla, celkově líčidla jsem použila jenom parkrát na plesy a občas se moje pleť úplně zblázní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama