Zlo v člověku a touha ubližovat

Anonymní
8.12.20 16:42

Zlo v cloveku a touha ublizovat

Kdysi davno jsem byla obeti domaciho nasili. Tehdy nikdo nechapal, jak by mohl tak mily a sympaticky clovek nekoho bezduvodne tyrat.
Kdyz nad tim ale premyslim, vim o hodne lidech, kteri bezduvodne nekomu neco nepekneho udelali jen tak pro zabavu.
Znam lidi, co delali naschvaly sourozencum, nekomu neco neprali ("nemam ji rada, tak doufam, ze tu vysnenou praci nedostane ") atd.
Ja sama jsem jako dite vyskakovala na babicku zpoza rohu a mela ohromnou radost z toho, jak jsem ji vylekala. Zejmena pokud u toho neco upustila nebo rozlila.
Mate to podobne?
Co byly vase nejvetsi svinarny, ktere jste udelali, chteli udelat nebo jenom nekomu neco prali?
Je nekdo, kdo nikdy nic podobneho nedelal a zadne neprejici myslenky nemel?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
618
8.12.20 16:51

Nikomu nic zlého nepřeju. Všechno se ti vrátí o dvakrát více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3677
8.12.20 17:02

Ten kdo mi ublížil, tak se mu to jednou vrátí.
Nemám potřebu druhému něco vracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5278
8.12.20 17:12

Jsem zlomyslná, když se někdo vtipně svalí, tak se zasměju (nesmí samozřejmě spadnout ze schodů a skončit v bezvědomí - vše má své hranice). Závistivá a nepřející jsem často taky, pokud vím, že si to ti lidi nezaslouží, tak mi to přijde jako nespravedlnost, proč oni ano a já ne. Budiž mi ale ke cti, že to vím a jsem ochotná to přiznat. :)

A je určitý člověk, který nás s manželem obelhal a připravit o víc jak půl milionu, takže ano, tomuto člověku nic hezkého nepřeju, nevím, proč bych měla. V karmu nevěřím, to by svět fungoval jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6368
8.12.20 17:52

Jsem docela zvědavá na diskusi, jestli to zase bude diskuse svatých :andel: nebo lidé přiznají barvu. Já se přiznám, že k lidem, kteří se ke mě nezachovali dobře, nic nepřeju, tzn nepřeju nic dobrého ani zlého. Př. nedávno po mě naprosto bezdůvodně vystartovala jedna paní v dětské hernicce, tak její hernicku nikde doporučovat nebudu a když se někdo zeptá na reference řeknu pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
8.12.20 17:58
@meduzka23 píše:
Nikomu nic zlého nepřeju. Všechno se ti vrátí o dvakrát více.

Přesně, jen ti, kteří mají neustále potřebu někomu škodit si to nepřipouští. Jejich věc, o to to budou mít těžší, jen si to bohužel v daný čas neuvědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
8.12.20 18:09
@Paola21 píše:
Jsem zlomyslná, když se někdo vtipně svalí, tak se zasměju (nesmí samozřejmě spadnout ze schodů a skončit v bezvědomí - vše má své hranice). Závistivá a nepřející jsem často taky, pokud vím, že si to ti lidi nezaslouží, tak mi to přijde jako nespravedlnost, proč oni ano a já ne. Budiž mi ale ke cti, že to vím a jsem ochotná to přiznat. :)A je určitý člověk, který nás s manželem obelhal a připravit o víc jak půl milionu, takže ano, tomuto člověku nic hezkého nepřeju, nevím, proč bych měla. V karmu nevěřím, to by svět fungoval jinak.

Naprosto presne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
8.12.20 18:18

Osobně si myslím, že takový ten extrémní typ člověka, co má opravdu radost pouze pokud někomu jinému škodí a libuje si ve vyvolávání hádek atd, to nemá v hlavě v pořádku. Jinak na karmu nevěřím, v životě jsem viděla strašně moc zlých lidí, kterým všechno prošlo.

• Citovat
  • Nahlásit
31607
8.12.20 18:20

Nechápu pohnutky přát někomu něco zlèho, nebo být škodolibý. Myslím, že i tak je na světě dost smutku a trápení. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19063
8.12.20 18:42

Jsem normálním způsobem škodolibá, za svatou se prohlašovat nebudu. Občas závidím. Snažím se nikomu nepřát nic zlýho, ale ten čertík vzadu v duši stejně sedí. Vyznávám biblický “kdo do tebe kamenem, ty do něj chlebem”, ale modifikovala jsem si to na “dva měsíce starým”. Největší sviňárna byla, když jsem zařídila vyhazov kolegovi v práci, nehodlala jsem krýt jeho chlast, dělat za něj práci a řešit průsery. Pravda, trpělivost mi došla až po půl roce. Pár opravdu zlých lidí jsem potkala, oni se ovšem považovali za hodný a spravedlivý. Ale těžko říct, jak vnímá okolí mě. To nevíme nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4813
8.12.20 19:05

@Janli Jo, tohle je fakt paradox, ty největší mrchy si to vždycky nějak zdůvodní. A považují se div ne za svaté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4813
8.12.20 19:10
@Anonymní píše:
Kdysi davno jsem byla obeti domaciho nasili. Tehdy nikdo nechapal, jak by mohl tak mily a sympaticky clovek nekoho bezduvodne tyrat.
Kdyz nad tim ale premyslim, vim o hodne lidech, kteri bezduvodne nekomu neco nepekneho udelali jen tak pro zabavu.
Znam lidi, co delali naschvaly sourozencum, nekomu neco neprali ("nemam ji rada, tak doufam, ze tu vysnenou praci nedostane ") atd.
Ja sama jsem jako dite vyskakovala na babicku zpoza rohu a mela ohromnou radost z toho, jak jsem ji vylekala. Zejmena pokud u toho neco upustila nebo rozlila.
Mate to podobne?
Co byly vase nejvetsi svinarny, ktere jste udelali, chteli udelat nebo jenom nekomu neco prali?
Je nekdo, kdo nikdy nic podobneho nedelal a zadne neprejici myslenky nemel?

Myslím, že mícháš jablka s hruškama. Jedna věc domácí násilí, týrání dětí, zvířat atd.
Druhá věc pak, že všichni jsme jen lidi a občas závidíme atd. Já si třeba znám pár lidí, bez kterých by byl svět hezčím místem, beze srandy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 22:07
@brisco píše:
Myslím, že mícháš jablka s hruškama. Jedna věc domácí násilí, týrání dětí, zvířat atd.
Druhá věc pak, že všichni jsme jen lidi a občas závidíme atd. Já si třeba znám pár lidí, bez kterých by byl svět hezčím místem, beze srandy.

Nemyslim. Domaci nasilnici, seriovi vrazi - ti vsichni ublizuji cloveku jen proto, ze jim to pusobi poteseni.
Totez

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 22:10
@brisco píše:

Totez ovsem podle mych zkusenosti dela vetsina z nas, byt v mnohem mensi mire.
Treba jako ja v dobach, kdy jsem jako mala holka lekala babicku a mela ohromnou legraci z toho, ze upustila sklenici nebo rozlila polevku.
Ona ta motivace je stejna.

• Citovat
  • Nahlásit
15548
8.12.20 22:17

Na karmu nevěřím. A ano, v myšlenkách jsem už některý lidi pověsila za gule do průvanu a svlíkla z kůže, ale fyzicky bych nikomu neublížila.

Prostě někoho napadat, týrat, ubližovat atp. to fakt ok není. Ale závist a zloba jsou běžné vlastnosti. Nemůže být vše růžové a kytičkové a mít se všichni rádi. :nevim:

Nějak nevím, co tu chceš slyšet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat