Zlobí a neposlouchá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
karlle
Kelišová 6220 příspěvků 12.01.15 16:20

Zdravím,, tak jak jste pokročili?? My doma rozhodně lepší, ale za to v MŠ dcera ignoruje učitelky, bojkotuje oblékání když mají jít na vychazku. Tam si na ní denně stěžují a neví si s ní rady :nevim:

Run
Generální žvanilka 20667 příspěvků 12.01.15 17:04

U nás to dělá půlka třídy. Je to třída tříletých. Takže teda vidím chybu u učitelek. U nás si nikdo nestěžuje, jen nám to teda oznamují. Ale tak nějak hezky. Vysvětlují nebo i pomůžou.

JuriskaMa
Kecalka 202 příspěvků 16.04.15 12:10

Až mě to rozbrečelo. Máme doma to samé jako všechny ostatní. Přes respektobání budování osobnosti jsem přešla ke klidnému vysvětlování, následovalo křičení, dávání přes zadek, vyhrožování vyhozením hračky i s demonstrací. Nepomohlo nic a nejspíše nikdy nepomůže. sem na něj sama a už jsem úplně vyčerpaná a už na něj ani nekřičím, ani ho netrestám, protože vím, že to neppomůže. Jen brečím, pořád a pořád a pořád a už si nevím rady. Když jsem psala sama příspěvek, tak jsem do něj bohužel napsala, že zatím nedávám syna do školky. To se ozvaly matky, co pokládají školku za životně důležitou už od ročního věku a řešilo se jen, proč ho tam nedávám :-D

Jsem na něj úplně sama, nikdo mi nepomůže, neporadí. Neutěší mě, že to přejde, nic :-(

A tak jen brečím a čekám, až mě to přejde a přejdeme na jinou metodu. Kdyby neslyšel na „na, bombonek“ nebo „na bublifuk“ tak si myslím, že je úplně hluchej. Ignoruje mě :-(

Jinak vysvětlovat, okecávat, to dělám. Já si o době myslím, že jsem dobrá máma, že dělám vše podle svého vědomí a svědomí, že je to správné… A výsledkem je zlobivé dítě, které neposlouchá, dělá si co chce, kňourá (i když už přestává tolik, jako kňoural dříve), takže jsem ve výsledku ŠPATNÁ MÁMA? :nevim:

MartinaIrena
Extra třída :D 10894 příspěvků 17.04.15 16:26
@Tessa198 píše:
Attila8 Vazne nerozumim proc zminujete „americke fracky“, kdyz vy jste ta ktera hleda radu jak na zlobive dite. Nicmene ja ziju v anglii, ne v americe takze to neni americky zpusob vychovy… ale ten cesky (at uz je jakykoliv) taky evidentne nefunguje… TIME OUT technika je o discipline, ne o trestani nebo muceni ditete. Vy kdyz udelate treba v praci nejaky prusvih nebo se nevhodne chovate, tak vas taky sef za to nezmlati ale da vam varovani a treba vam strhne penize a to uz si pak sakra date pozor aby se to neopakovalo… a vy chcete dite naucit, ze spatne chovani sebou nese dusledky a ze dobre chovani je oceneno, ne jenom ze ho potrestate, tim se nic nevyresi a mlacenim uz vubec ne, to si nechte na nejakyho maniaka co se vas snazi okrast v parku, ne na svoje vlastni dite…Dite zlobi, protoze ho rodic neumi korigovat, ne protoze se dite narodilo zle a zlobive, takze se zmenou musime zacit u sebe jakozto u rodicu a to ze zmenime nas pristup, tim se zmeni i pristup ditete…

Narazila jsem na tenhle příspěvek a musím moc poděkovat, metodu určitě vyzkouším. Připadá mi velmi smysluplná. Něco podobného už u nás funguje, ale neumím s tím tak dobře pracovat a proto rady zde jsou pro mne velmi cenné. Ještě jednou děkuji.

poppaea
Závislačka 3328 příspěvků 13.07.15 10:20

Ahoj, sice se docela stydím, ale kašlu na anonym, snad to přežiju :)
Ani nevím, jak začít. Dcerce budou 3 roky za 2 měsíce. Já sice moc neznám jiné tříleté děti, ale podle popisu různě na netu mi přijdou obecně takové chápavé a „rozumné“. No a naše malá docela zlobí a hlavně špatně poslouchá, ale někdy mám pocit, že je to zčásti kvůli tomu, že z toho nemá rozum.
Například utíkání venku. Když jdu s kočárkem s mladší, jde docela v pohodě vedle mě, jen někdy uteče napřed a musí se na ní opravdu důrazně zařvat, aby se zastavila. Horší to je, když je potřeba zastavit - třeba na trhu, kde mi může utéct. A třeba při placení ji fakt nemůžu držet za ruku, aby mi neutekla. Už jsem jí 1000× vysvětlovala, že je to nebezpečné, že by se mi mohla ztratit, zajet jí auto atd., jednou jsem jí dala i přes zadek, ale to byly spíš moje ujeté nervy. Výsledek je takový, že když pak znovu uteče a já ji táhnu zpátky, tak buď pořád opakuje, že nesmí utíkat, že je to moc nebezpečné, že se maminka zlobí atd., anebo totéž, akorát k tomu ještě pláče. Prostě v podstatě jen opakuje fráze, které jí říkáme my, ale připadá mi, jako by tomu vlastně nerozuměla. A vzápětí utíká znovu.
Včera totéž na koupališti, manžel šel na wc, mladší spala v kočárku. Dceři jsem vysvětila, že opravdu nesmí utíkat, no a co myslíte… :roll:
Tresty? Ty fungujou tak, že se rozpláče, ale na danou věc to nemá vliv.
Nebo uklízení. Chci, aby si po sobě uklízela. Když ne, dávám věci do skříně, kam na ně nemůže. V minimálně polovině případů je z toho scéna. Ukázka:
Já: „Klárko, ukliď si prosím ty kostky, už si s nima nehraješ, tak ať tady po nich někdo neuklouzne.“
K.:„Měl by bebí.“
Já: „Ano, měl by bebí, takže je dej zpátky do košíčku.“
K.: „Nene, nechceš si je uklidit.“ (často mluví v 2.osobě).
Já: „Ale ano, uklidíš si je, už jsem říkala, že je to důležitý.“
K.:---
Já: „Klárko, co děláme s věcmi, které si neuklidíš?“
K.:(Pláč) „Dáme je do skříně.“
Já: „Ano, takže počítám do pěti, a jestli nebudou uklizené, uklidím je sama do skříně. Jedna, dvě..“
K.: (pláč) „tři, čtyři, pět“ (stojí, pláče, neuklízí).
Já: „tři…Klárko, když je dáš teď do košíčku, normálně si s nimi pak můžeš zase hrát. Čtyři…Klárko, pokud si je neuklidíš, budu je muset vážně dát do té skříně.“
K.„Né, neuklidíme do skříně!“ (stále nic nedělá).
Já: „Pět…“ (sesbírám kostky, dám je do skříně, vše za doprovodného dceřina řevu a opakování „maminka se zlobí“, případně „takové zlobivé děti nechávají takové pohozené hračky“ (volná citace z pohádky O panence, která tence plakala)
Vliv na příště? Nula.

Uf, už z toho fakt nemůžu, potřebuju nějaký způsob, jak s dcerou zacházet, aby to fungovalo, protože to obě zjevně nedáváme, já nejsem zrovna flegmatický typ, dcerka se snadno rozčílí kvůli blbostem..už prostě nevím, jak dál.

Teď jsem si to po sobě přečetla, je mi vážně trapně, ale nevím, co dělám špatně.

dendule4
Závislačka 4659 příspěvků 13.07.15 10:29

@poppaea Hrozně moc s ní diskutuješ. Moc dlouho čekáš na to, až to holčička pochopí.
U nás by to probíhalo následovně:

• bež si uklidit hračky, prosím

dcera nejde, nechce atd.

• běž si uklidit hračky, nebo ti je maminka dá do skříně

dcera opět nejde, brečí atd.

• beru hračky a zabavuju jí je

Neprotahovat, nediskutovat.

poppaea
Závislačka 3328 příspěvků 13.07.15 10:31

@dendule4 To jsem taky zkoušela… výsledek stejný :roll:

dendule4
Závislačka 4659 příspěvků 13.07.15 10:33

@poppaea Jaký výsledek? Tak ty hračky už jí snad nevrátíš ne? At si hraje s tím co má a když si to uklidí, tak jí ty zabavené hračky vrátím.

eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 13.07.15 10:33

@dendule4 naprostý souhlas.

poppaea
Závislačka 3328 příspěvků 13.07.15 10:39

@dendule4 No nevrátím. Jenže to vůbec nemá vliv na to, jestli si uklidí nebo neuklidí ty další.

dendule4
Závislačka 4659 příspěvků 13.07.15 12:07

@poppaea V tom případě by byla bez hraček :nevim:

poppaea
Závislačka 3328 příspěvků 13.07.15 12:20

@dendule4 to by pro ni nebyl zas až takový problém, hrála by si s „nehračkami“, a čas od času by brečela, že maminka uklidila hračky do skříně. Já mám pocit, že tohle není dobrá cesta, v podstatě by jen řvala a výsledek by se stejně nedostavil.

kjhui
Závislačka 2643 příspěvků 13.07.15 12:47

@poppaea
ahoj, asi nejsem ten kdo by mohl radit, ale ubrala bych tam kde nejde o bezpečnost.. malá je z toho co píšeš nešťastná, ví že je něco špatně, ví co bude následovat, je z toho nešťastná že se zlobíš a nemáš ji ráda, ale ještě je v tom blbém věku že rozumí i nerozumí.. nechala bych si „dělání scén“ jako že fakt nesmíš a neposlechneš = trest jen na to utíkání a na opravdu nebezpečné věci. S úklidem atp. to nelámej přes koleno.. co třeba místo zabavování hraček a počítání do pěti říct něco jako tak pojď, já uklidím dvě a ty vem tu třetí.. zkus ji zapojit aby i běžné věci byly jako hra a něco, co s tebou sdílí, né jen rozkaz/zákaz a pláč..přijde mi že ty spěcháš aby to bylo už konečně hotové, a ona si chce povídat a sdílet emoce.. mmch. když budeš krok od vytočení, odlož co máš v ruce a běž ji obejmout. Jen tak na zkoušku, jo? Přijde mi že mimo „nechápání“ dceři i chybíš, že možná i zkouší aby měla pozornost, když to konec konců funguje.. jestli máš na krku menší dítko, a pokud „neslyší a zlobí“ tak má tvoji - byť negativní - pozornost.. ale ber to s rezervou :-) nejsem ten co by v tomto mohl radit

poppaea
Závislačka 3328 příspěvků 13.07.15 13:43
@kjhui píše:
@poppaea
co třeba místo zabavování hraček a počítání do pěti říct něco jako tak pojď, já uklidím dvě a ty vem tu třetí..
No, to někdy dělám, pokaždý ne… jen jsem chtěla, aby byla schopná si po sobě uklidit.
@kjhui píše:
@poppaea
když budeš krok od vytočení, odlož co máš v ruce a běž ji obejmout. Jen tak na zkoušku, jo?
Děkuju, to zkusím. Já ji často objímám a říkám, že jí mám hrozně ráda. Taky to dělám někdy, když ji chytne už takový amok, že se s tím nedá nic moc dělat. Ale krok od vytočení (a já se bohužel vytočím docela snadno, zvlášť, když je toho na mě moc :oops: ) jsem to ještě nezkoušela.
@kjhui píše:
@poppaea
estli máš na krku menší dítko, a pokud „neslyší a zlobí“ tak má tvoji – byť negativní – pozornost..

A s tím mladším dítkem tam žárlivost je určitě. Často chce pochovat zrovna když kojím, mám malou v manduce apod. :( Už když jsem byla v porodnici, nesla to dost špatně, je na mě zvyklá. Často teď vyžaduje na některé věci jen mě, v tom se přizpůsobuju, chápu, že to pro ni je těžký.

Jen pořád nevím, jak na to utíkání. Nemůžu s ní jít ani normálně na hřiště, je to tady dost velký, s kočárkem se leckde nedostanu, a kdybych po ní chtěla, ať chvilku počká, než nakojím, tak ji tam budu honit polonahá s miminkem v náručí :roll:

kjhui
Závislačka 2643 příspěvků 13.07.15 14:32

@poppaea
no jo.. mi přijde že můžeme vyzkoušet kolik chceme výchovných či pedagogických metod, a stejně skončíme nakonec u toho, že když bude sama chtít a bude ji to bavit, tak udělá to co chceš levou zadní a ještě tě příště překvapí že udělá dvakrát tolik a lépe.. a když nebude chtít, tak ani stádo volů.. jenže na to jak ji namotivovat aby chtěla musíš přijít ty sama, u tvého dítěte ti nikdo jiný neporadí..

nebo nemusíš přímo objímat :-) prdíte na bříško? lechtáte se? co teprve větvičkou, teď já tebe.. a teď ty.. lochtat pod nosem nebo v loketní jamce :-) nebo dělat ksichty a bafat, to by šlo i při kojení, ne?.. tancovat na oblíbenou písničku nohama pata/špička.. prostě bohnice na výletě :-)

S tím hřištěm mě napadá leda vyhlédnout si nějaké jakž takž bezpečné místo a chodit na to jedno tak, aby si tam zvykla a zároveň brzy pochopila kam může a co nemůže.. zahradu asi nemáte? nějaké hřiště u školy, které bude oplocené a nebude v blízkosti rychlostní silnice atp.?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama