Zlobí jen se mnou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janac
Závislačka 3138 příspěvků 05.09.10 16:08
"zlobí" jen se mnou

Ahoj, založení této diskuze mě přiměl dotaz Jevy k poradně dr. Mertina : Dcera (18 měs.) vzdoruje a ignoruje matku. Nedovoluji si jakkoli hodnotit radu odborníka, ale při čtení jsem se divila.
Můj syn je vcelku hodný kluk, veselý, ukecaný. Poslední dobou to na me dost zkouší, musím dávat mantinely. Bývá často beze mne - u babičky, často si ho táta bere na celý den pryč. Všichni si všimli, že v mé přítomnosti „zlobí“ daleko víc. Pořád volá Mami, plače když mu něco nechci dát nebo mu něco vezmu, nedovolím atp a pak se vzteká (v tu chvíli odcházím. Jeho vztekání a řvaní me nijak nestresuje, jsem klidná, snažím se domluvu, poté odejdu). Po chvíli přijde sam se pomazlit. Nikde jinde toto nedělá, u babičky je hodný, jakmile přijdu uplně otočí. Po pleně dostal všeho všudy asi 3krat, fyzické tresty neuznávám (zatím :lol: :lol: )

Tak stále přemýšlím, co jsem mu teda udělala, když pan doktor jednoznačně řekl, že ponorková nemoc to není a že si za to matka může sama.

Co myslíte?

J.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
janac
Závislačka 3138 příspěvků 05.09.10 16:10
PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 05.09.10 16:17

V tom případě jsem taky divná matka a bude to ve mě, protože dcera mě taky ignoruje, neposlouchá, vzteká se pouze v mé přítomnosti, volá že chce za tatínkem…u babiček je to nejzlatější dítě, je hodná, nevzteká se, pěkně jí, hraje si sama, krásně usíná…všechny objímá, pusinkuje, mě neobejme, říká, že mě nemá ráda, pusu mi nechce dát…Mívám z toho poslední dobou docela deprese :-(

janac
Závislačka 3138 příspěvků 05.09.10 16:21

Aha, Petit, tak to on mi pusinky dává, rád mě vidí - i plače pokud odcházím - jen pokud to ale vidí, když mě odcházet nevidí - nehledá mě..
Hele tvoje holčička je o něco strarší, nejde si jí třeba zeptat proč to dělá (co případně odpoví?) Možná se ptám úplně dementně..jako myslím to, proč ti říká, že tě nemá ráda :-(

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 05.09.10 16:34

Neříká to sama od sebe, ale když se jí zeptám „Máš mě ráda?“, odpoví „Ne, nemám tě.“ Když je v dobrém rozmaru a nemá pocit, že jí ZASE něčím křivdím, odpoví, že mě ráda má. Podle mě je to takové vydírání. Je se mnou furt, přítel, se kterým žijeme, chodí do práce, táta její chodí taky do práce, toho vídá jen odpoledne, babičky vídá velice málo..Tak si myslím, že mě má prostě plný zuby a bere mě tak nějak automaticky, kdežto taťka a babičky a oblíbená teta je tak nějak „za odměnu“, vzácnější.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 05.09.10 17:04

Mně přijde, že k „cizímu“ si dítě prostě tolik nedovolí - nedovolí si neposlechnout. Mamku zná líp, má ji furt, dovolí si víc, ví, co si dovolit může a co ne - u cizího ne. Přijde mi to úplně normální - když jsem hlídala malé bratrance, tak šlapali jak hodinky, bez řečí si vyčistili zuby atd., přitom vím, že rodičům dělají scény. A to mě tak často právě nevídali a nevídají. A že bych byla nějaká extra autorita…

Samík teda tohle dělá všem, co s ním tráví víc času, ale když třeba přijde děda, který je hodně v práci, tak ačkoli ho má rád, ptá se po něm a tak, tak ani nedutá.

Je sice mladší, ale přijde mi, že si dělá někdy normálně srandu - ptáme se třeba Jsi kluk? vrtí hlavou, že ne. Jsi teda holčička? Ne. Máš rád maminku? Ne. Prostě na všecko Ne a směje se tomu :lol: Je to podle mě taková hra… :nevim:

Takže mi to přijde úplně normální. A nebo jsme všechny špatné matky :lol: :lol: :lol:

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 05.09.10 18:02

Janac, když jsem viděla název téhle diskuze, hned jsem si říkala že ti sem dám odkaz z poradny, co mi odpověděl odborník :lol:
Já byla taky z jeho odpovědi trochu udivená. Totiž vůbec netuším čím bych to měla způsobit, čím jsem si to zavinila sama :nevim: Není to tak dlouho, co tu proběhla podobná diskuze, že dítě matku neposlouchá. Někde (asi v časopise) jsem četla, že právě děti často nejvíc zlobí maminky, se kterýma jsou denně a berou je jako svojí jistotu a rutinu.A mě fakt často přijde, že Naty uvítá, když jde ven s babičkou a chvilku je s někým jiným než jen se mnou. Taky mám občas ponorku, proč by jí nemohlo mít dítě (ikdyž jistě mamku miluje) :nevim:

Jen už jsem z toho jejího neposlouchání a neustálé opozice fakt unavená a nemůžu přijít na to, co by na ní zabralo.Tak jsem chtěla radu, typ… Přijde mi, že snad 95% dětí, co vidím na sídlišti a jsou podobně staré prostě na zavolání reagujou…
A samozřejmě mě mrzí, když se vzteká a neposlouchá mě a na to jsem se dozvěděla, že jsem vlastně špatná a můžu si za to sama :lol:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 05.09.10 18:09

Samík třeba reaguje, když se mu chce. Když ne, tak by si člověk skoro myslel, že je hluchý :lol: :lol: :lol: Tož chlap, no :roll:

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 05.09.10 18:32

Asi jsem taky divná, i Kristýna měla takové období… i když ne až tak extrémní.
Jsme zvědavá, co Kačenka.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 05.09.10 18:33

chacha :-)

naše dítko zase zlobí, když jsou tam dohromady rodiče plus prarodiče.

Jak je jenom s námi, nebo jenom s nimi, tak je pohoda.
Jak jsme všichni dohromady, je to děs běs, vzteká se, běsní, poroučí, kvičí - a to je jí už pět.

A k původnímu tématu - shodly jsme se s holkama v práci, že naše dítka jsou u babiček hodná do té doby, než my matky si pro ně přijdeme.
Pak se z nich stanou zpovykaní spratečci :-) uřvaní a vzteklí :-) odmlouvají atd.
Asi normál…
dítě cejtí u matky oporu… jsou ještě malý.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 05.09.10 18:35

holky teĎ jsem si ještě vzpomněla:

dcera chodí na logopedii, a donedávna jsem s ní lezla dovnitř do „ordinace“.
A byl to děs běs. Koukala uplně jinam, než kde byla logopedka, která na ni mluvila, dělala naschvály - no nebudu vám řikat jak jsem se styděla.

Pak logopedka vymyslela (bohudík), že mě vyhodí ven na chodbu. A ejhle - dítě jak vyměněný. Spolupracovalo.

Podotýkam že jsem jí teda řekla, že dcera ve školce seká latinu, poslouchá tam na slovo a nedělá potíže.
Tak ona vymyslela že mě vyžene, a od tý doby je logopedie v klidu.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 05.09.10 18:37

Jeva:
a já tvůj dotaz odborníkovi nečetla, ale jestli ti vzkázal něco negativního, tak já mu zase vzkazuju že je NA SLOFO VSATÝ ODPORNÍK :-)

(a omlouvám se za počet příspěvků, které vrším za sebou… :roll: :oops: )

Ale ještě chci připsat:
nejradši mám ty řeči: „KDYŽ TI TOHLE DĚLÁ TEĎ, CO TI BUDE DĚLAT V OSMNÁCTI.“

To tak vůbec nemusí být.
Příklad od nás z rodiny.(radši nejmenuju konkrétní příbuzenskou vazbu) Dítě celou dobu od mala drženo doslova na přistřižený uzdě, myslim jako: se všim všudy.
Poslechneš nebo dostaneš pohlavek. A tak nějak… jak to mam říct. Bez mateřský intuice. Prostě jako direktivně: tohle jsem ti ŘEKLA, TO JSEM ŘEKLA A BASTA FIDLI DRŽ HUBU A KROK.

Momentálně: tomu dítěti je jednadvacet a to dítě s matkou nekomunikuje.
Poslouchalo, ale tím to skončilo. Momentálně mu je máma u zadku.

Myslim, že vztah mámy a dítěte je o velký lásce, důvěře, pocitu, že máma zároveň vychovává, típne dítě, pokud se nechová správně, ale podrží ho, když mu je ouvej.

Když se dítě chová tak, že ohrožuje sebe nebo okolí, tak to i dám přes prdel a umím být i hustá.

Ale nesnášim kecy typu „co bude za dvacet let“. Věřim v cestu lásky a pochopení (nejsem v žádný sektě :lol: :mrgreen: ) a že dobré a spravedlivé se vrátí.
Odborníci ať si cancaj ve svejch publikacích, život píše vlastní scénáře.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 05.09.10 19:59
Jeva píše:
Janac, když jsem viděla název téhle diskuze, hned jsem si říkala že ti sem dám odkaz z poradny, co mi odpověděl odborník :lol:
Já byla taky z jeho odpovědi trochu udivená. Totiž vůbec netuším čím bych to měla způsobit, čím jsem si to zavinila sama :nevim: Není to tak dlouho, co tu proběhla podobná diskuze, že dítě matku neposlouchá. Někde (asi v časopise) jsem četla, že právě děti často nejvíc zlobí maminky, se kterýma jsou denně a berou je jako svojí jistotu a rutinu.A mě fakt často přijde, že Naty uvítá, když jde ven s babičkou a chvilku je s někým jiným než jen se mnou. Taky mám občas ponorku, proč by jí nemohlo mít dítě (ikdyž jistě mamku miluje) :nevim:Jen už jsem z toho jejího neposlouchání a neustálé opozice fakt unavená a nemůžu přijít na to, co by na ní zabralo.Tak jsem chtěla radu, typ… Přijde mi, že snad 95% dětí, co vidím na sídlišti a jsou podobně staré prostě na zavolání reagujou…
A samozřejmě mě mrzí, když se vzteká a neposlouchá mě a na to jsem se dozvěděla, že jsem vlastně špatná a můžu si za to sama :lol:

Jevo, tak já si zase myslím, že naopak 95 % dětí se projevuje naprosto stejně jako vaše děti..
Je to „jen“ vzdor a nic jiného - nehladala bych v tom žádného zakopaného pudla. :mrgreen: :mrgreen:
Děti testují své možnosti právě jen na matce - ostatní jsou jim ukradený..
Nehledejte v tom vědu , nehledejte chyby v sobě ani v dítěti - je to vývojová fáze a jen málokoho mine..
Držím vám všem palce - čekám na stejné problémy každý den. :mavam:

Fascinante
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 05.09.10 22:46

Tohle mi taky dělá prcek, ale finská babička mě uklidnila, že to tak prostě je, že nejvíce negativních emocí, truců a špatných nálad právě dítě ukáže své matce a je to tím, že mámě nejvíc věří, potažmo je k ní nejvíce otevřený .. celkem by mi to i sedělo .. ..
takže nestresujete že jste něco udělaly špatně je to úplně naopak, dítě má ve vás jistotu :kytka: , sice se to projevuje i takto občas ale k něčemu to snad bude ..

Jana206
Nadpozemská drbna 27884 příspěvků 06.09.10 06:20

Teda, fakt hledím 8-o Poradny moc nečtu, upřímně, ty rady mi připadají celkově velmi obecné a ani ne moc kvalitní. Toto je fakt „rada rad“ :roll: :lol:

Souhlasím se všemi, co píšou, že je to normální. Nehledala bych v tom žádného zakopaného psa. Dítě tráví nejvíce času s maminkou a na ní si nejvíce testuje hranice, kam až může zajít. Dělaly to tak i moje děti, ne v nějakém extrému, malá to dělá ještě teď. To byste museli viděti, jaké je zlatíčko před cizími lidmi. Hlavně ze začátku, když se rozkouká. Ale např. před babičkami se dovede vztekat pěkně.

A nenapadlo by mě řešit, že je to špatně. Ty děti jsou moje, proč bych je měla dávat jen tak na noc, delší dobu, k babičkám 8-o ? Vím, že to odborník neradil, ale reaguju na „ponorkovou nemoc“ 8-o

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama