Zlomená klíční kost při porodu

1718
16.11.04 15:25

Zlomená klíční kost při porodu

smazáno autorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
16.11.04 16:15

Ahoj Lilo,
můžeš být v klidu. Můj syn byl sice lehčí o kilo než ten Tvůj, ale z porodu si odnesl totéž. V porodnici mi to taktéž řekli až třetí den, protože až tou dobou se to obvykle pozná podle otoku. Ukládat můžeš na oba boky, co nesmíš, je dávat 3 týdny na bříško, ale to se stejně s novorozencem moc nedělá. Ten hrbeček je přemostění té zlomené kostečky, udělá se při zlomenině klíční kosti i dospělému (může potvrdit můj muž, měl to na obou stranách), vlastně to tam drží pohromadě a až se to zhojí, samo to zmizí. Abych pravdu řekla, při všem tom shonu s dětmi jsem si ani nevšimla, kdy mu to zmizelo, ale dnes už to tam vůbec nemá a koníčky pase bravurně. Určitě to bude tak i u Vás. Měj se hezky.
Zuzana a Pepi (3 měsíce a 11 dní)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.11.04 20:18

Ahoj. Když mě mamča přivedla na svět, doktoři prý se mnou páčili, až mi zlomili klíční kost. Mámě to taky hned neřekli, ale až po třech dnech. Měla jsem ruce fixovány k tělu. Když se máma ptala proč, tak prý abych se neškrábala, ale pak přiznali, že je to z důvodu zlomeniny. Teď už je mi 27 let a po tomto zranění mi zůstal hrbolek dodnes. V dětství mě to občas bolelo(při změně počasí), ale teď už ne. A hrbolek mi nevadí. Na to fixování ručky miminka se radši zeptej na ortopedii, Ti budou mít větší přehled než dětský lékař.

• Nahlásit
  • Citovat
980
16.11.04 20:43

Sama s tím zkušenost nemám, ale vím od kamarádky, že zlomená klíční kost je prý naprosto normální :roll: a ona sama se to dozvěděla až od své obvodní doktorky - když jen tak pronesla, že se kost pěkně zhojila…tak se ptala nechápavě proč se měla zhojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.11.04 09:38

zlomenina

je top normální i u mnohem menších dětí. Dcerka měla 2,7 kg a taky si zlomila klíček. Dokonce se mi doktorka omlouvala, že na to přišla až při propouštění, že ju to dřív ani nenapadlo, že by takový drobek mohl mít zlomenou klíční kost…Druhá doba porodní byla snadná, bez nástřihu, bez šití, trvala 5 minut, nikdo ze mě holčinu nepáčil.Doporučovali nepokládat na postiženou stranu a hlídat, jestli používá ručku na té straně.Do šesti týdnů se to mělo srovnat a mělo by dítě používat ruce rovnoměrně, což se u nás btaky stalo. žádné následky na dceři nepozoruju, ani citlivost na změny počasí

• Nahlásit
  • Citovat
1741
15.5.10 18:50

ahojík,tak já se taky připojím,rodila sem před 10lety,porod dlouhý-18hodin,suchý,při tlačení uplně přestaly kontrakce,malá měla 3005g taky to odnesla zloměninou klíčku,řekli mi to hned po porodu,když mi ji vraceli po kontrole,už v porodnici jí sestřičky vázali ručičku do pravého úhlu k postýlce,doma sem měla pak pokračovat ještě 3 týdny..už je jí 10let,není vůbec nic vidět,jako by nikdy líček zlomený neměla..Doktor mi říkal že zlomený klíček je hodně časté u porodu a ani nezáleží na velikosti miminka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama