Zlomena klíční kost u miminka

111
2.7.13 15:55

zlomena klicni kost u miminka

Ahoj hojky, chcem sa spýtat,… Maly bude mat teraz 4 mesiace a až dnes nam povedali (keby sa nespytam ortopeda na kontrole s kyslami, tak ani nevieme), že maly mal zlomenu klicni kost u porodu… Nik nam nic nepovedal, este aj ortoped ho v porodnici pozeral a že je to v pohode a ani na RTG netreba,… Pritom tam bolo jasne vidiet, že s tym nema nieco v poriadku, mimo toho že ma parezu brachialneho plexu…
Stalo sa vam niektorej, že to zistili až po takom case?? :|

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3540
2.7.13 16:02

@majusiatko po tak dlouhým čase ne, ale po třech týdnech na to přišla dr. která se vrátila z dovolené. V porodní zprávě samozřejmě nic a paní doktorka co tu mojí zastupovala to též nezaznamenala. Moje dr ho prohmatala a říká: to se to krásně hojí viď?! Já na ní koukala jak z jara protože jsem nic nevěděla, tak jsme koukaly do zprávy z porodky a nic.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
2.7.13 16:04

Tak já sama jsem mněla zlomenou klíční kost a řešilo se to hned po porodu jen mně máma musela přivazovat prý ruku k postýlce. Jinak mi zůstala na pohmat malá boulička jinak o to nevím.

Já bych to určitě nenechala jen tak až budeš mít po vyšetřeních tak bych podala stížnost na porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
2.7.13 16:06

Nam se to taky stalo a dozvedela jsem se to po nejake dobe od detske mudry ( asi po mesici, nevim uz presne)…ale srostlo to hezky, maly ma uz 5 a pul roku a nema s tim zadny problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
2.7.13 16:08

Ved prave, nielen že som s prepacenim nasrana že si to nik,,nevsimol " ale este aj to, že ma maly parezu brachialneho plexu (poskodenie nervov na tej pravej rucicke)…a vraj porod bol,,bezproblemovy"… maly bude mat 4mesiace o týžden…
jasne že chcem podat staznost na porodnicu, ale ci mi to vobec bude nieco platne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
2.7.13 16:09

@medanek a ako s rucickou hybal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
2.7.13 16:22
@majusiatko píše:
Ved prave, nielen že som s prepacenim nasrana že si to nik,,nevsimol " ale este aj to, že ma maly parezu brachialneho plexu (poskodenie nervov na tej pravej rucicke)…a vraj porod bol,,bezproblemovy"… maly bude mat 4mesiace o týžden…
jasne že chcem podat staznost na porodnicu, ale ci mi to vobec bude nieco platne…

Bezproblémový porod? Pokud vím, tak paréza brachiálního plexu je typické ZRANĚNÍ způsobené nevhodným nebo příliš silným taháním za ruku dítěte při porodu, nejčastěji když je prováděné mimo kontrakce- dojde k přerušení nervů, nevratně. Navíc zkušený porodník si umí poradit jinak, než rvát dítě za paži… (např. položit matku na bok, čímž změní polohu i dítě a dojde k vypuzení samotnými kontrakcemi a tlačením matky). Tohle je rozhodně situace, kdy bych o stížnosti nejen uvažovala, ale podávala. A to nejsem žádná hysterka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
2.7.13 16:29

Já jsem mněla zlomenou tu klíční kost, že jsem byla vyražená, máma při porodu semnou skolabovala a na cisaře bylo už pozdě tak mně dr vyrazil.

Taky bych stížnost podala máma vypráví, že jsem mněla tu ruku přivázanou 3m i v kočárku. Třeba se to, ale dnes řeší jinak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1679
2.7.13 16:49

@majusiatko Zlomenina klíčku při porodu je dosti častá. Někdy to ani lékaři v porodnici nemusí nutně zaznamenat. Stejně se to nijak neléčí. Pouze se za tu ručičku miminko nemá tahat. Nevzniká to tím, že by porodník tahal za ručičku, ale obtížnějším vybavováním ramínek miminka. Takže jak tu někdo psal, že se za ručičku vázalo mimčo k postýlce- to se dnes již rozhodně nedělá. Spíš by mi přišlo divné, jestli má dítě parezu brachiálního plexu- že to by se neřešilo? Toho si všimne i laik, že dítě nehýbe jednou ručičkou. Že by si toho nevšimli v porodnici ani dětská doktorka? Nijak se to neřešilo? Cvičení, RHB nedoporučil nikdo? Zlomenina klíčku se u novorozence hojí do deseti dnů a pak už je ne klíčku jen malá boulička svěčící pro to, že byl klíček zlomený A měla by se řešit ta pareza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19288
2.7.13 16:57

Ahoj,
mi to u dcerky řekli druhý den po porodu, když jsem se ptala, proč mi tolik pláče na při polohování na jednu stranu. Jinak, kdoví, jestli by mi to řekli. Ani si nepamatuju, jestli něco ve zprávě bylo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
2.7.13 17:19

Malý měl taky zlomenou klíční kost, ve zprávě z porodnice o tom ani slovo, mně taky nic neřekl a při první prohlídce si toho dr taky nevšimla… až když jsme pak byli už ani nevím kvůli čemu :think: u jiné dr. co tu naší zastupovala, tak ta mi to řekla a upozornila na tu bouličku… Pak jsem se až při 6.týdenní kontrole ptala naší dr. a ta na to koukla a potvrdila mi to, nic jsme nijak neřešili ani nepřivazovali jen malý nesměl být dlouho na bříšku (max. 5 minut třeba při přebalování), netahat za ručku a na tu levou stranu jsme ho neměli pokládat… Byl to s ním boj, páč on právě chtěl buď na bříško nebo na levý bok :mrgreen: ale zhojilo se to a když jsme šli na kontrolu kyčlí, tak jsem se na to ptala ortopeda a i mi to ukázal na UZ…
Ale tu parézu je fakt divný že nikdo neřeší a nikdo nic neřekl, to už jen a pováženou :think: taky bych udělala pořádný humbuk :cert: :cert: :cert: jenomže tím jak je to takhle dlouho a jestli o tom není nikde záznam, tak se těžko dokáže kdo a kdy udělal chybu, že všichni to neprojde… a jestli o tom někde záznam je a nikdo ti o tom neřekl, tak to bude slovo proti slovu :( jako dohadovat se o něčem takovém s lékařema a nemocnicema (kolikrát i pojišťovnou) je na budku, nezávidím ti to, sama jsem si tím prošla :( (jen díkybohu ne u dětí…)
Držím palečky ať vše dobře dopadne :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
2.7.13 17:23

@TýnkaK no ved prave to, a este mal aj snuru omotanu okolo krku dva krat,.. a to by podla mna nemal ist len tak klasickym porodom… a mna rodila porodna sestra a nie lekar… ozvala by som sa, že chcem podat stažnost ale ani neviem kam alebo co, bo doteraz som bola v živote so vsetkym spokojna :D
@babča8 a tu parezu mu zistili hned na druhy den, nakolko s rucickou nehybal dostatocne,.. ale na pohlad hned po porode jak mi ho dali, tak bolo vidiet že to ramienko ma ine, resp. že tam min nejaka zlomenina musi byt… a na rehabky sme chodili už v porodnici a tam mi s nim normalne cvicili a vsetko,.. praveže na to som aj nahnevana…
@jirabobes mam pocit, že by boli najradsej, keby vsetko zataja…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
2.7.13 17:38

Omotaná šňůra kolem krku prý na UTZ není vidět… A často je lepší, když porod vede PA než lékař, protože ti na to obecně častěji kvaltují víc, než by bylo nutné. Ale je to samozřejmě kus od kusu… Mrzí mě to, co se malému stalo. V rodině se taky řešila stížnost na porodnici- oslovili právníka, ten si nechal napsat plnou moc, pomohl jim sepsat stížnost a vše za ně řešil. K soudu to nakonec nedošlo, protože se špitál činil. Bez něj by je tam všichni poslali do… Pokud by došlo k soudu, žalující stranou by bylo dítě, protože to je osvobozeno od soudních poplatků a v případě, že by spor vyhrála porodnice, neplatilo by jí náklady, dospělý žalobce by samozřejmě v případě prohry pořádně cáloval. Ale pozor při výběru- musí to být advokát specializovaný na zdravotní právo. Údajně je to dost složité se v tom vyznat a ne každý má dostatečné povědomí. Ten jejich byl právník a zároveň lékař v jednom. Držím palce, je to fakt smutná situace, hlavně pro prcka. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
luciášice
2.7.13 17:51

Já měla při porodu zlomenou klíční kost, proč nevím, ale byl to velmi těžký porod. Musela jsem spát nějakou dobu jenom na zádech.

A PA nám na kurzu říkala, že se někdy při porodu klíční kost musí zlomit záměrně :( Aby se miminko dostalo včas ven (zasekne se ramínky),takže i to je možné :think:

S tím druhým ti neporadím, ale když něco řešit, tak jedině s dobrým právníkem ;)

• Citovat
  • Nahlásit
6791
2.7.13 18:42
@babča8 píše:
@majusiatko Zlomenina klíčku při porodu je dosti častá. Někdy to ani lékaři v porodnici nemusí nutně zaznamenat. Stejně se to nijak neléčí. Pouze se za tu ručičku miminko nemá tahat. Nevzniká to tím, že by porodník tahal za ručičku, ale obtížnějším vybavováním ramínek miminka. Takže jak tu někdo psal, že se za ručičku vázalo mimčo k postýlce- to se dnes již rozhodně nedělá. Spíš by mi přišlo divné, jestli má dítě parezu brachiálního plexu- že to by se neřešilo? Toho si všimne i laik, že dítě nehýbe jednou ručičkou. Že by si toho nevšimli v porodnici ani dětská doktorka? Nijak se to neřešilo? Cvičení, RHB nedoporučil nikdo? Zlomenina klíčku se u novorozence hojí do deseti dnů a pak už je ne klíčku jen malá boulička svěčící pro to, že byl klíček zlomený A měla by se řešit ta pareza.

Přesně tak.Syn jí měl taky zlomenou, řekli mi to cca 2.den v porodnici, že to vypadá na zlomeninu, že musí počkat ještě do druhého dne, aby to potvrdili. Takže asi to nejde hned poznat. :nevim: Při propouštění jsem byla poučena, že kdyby rukou hýbal míň, bude to asi na neurologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat