Zlomená kostrč a porod

151
29.5.15 12:20

Zlomena kostrč a porod

Zdravím, máte někdo zkušenost s přirozeným porodem pri zlomené kostrčí? Mela jsem úraz před deseti lety a v papírech od ortopeda mám napsáno ze musí informovat gynekologa. Myslíte ze bude nutný císař? Je do pravého úhlu dovnitř..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

194
29.5.15 14:43

@Deny888 Ahoj, taky mám zlomenou kostrč, do porodu jsem o tom ale nevěděla, takže probíhal přirozeně, bez komplikací, žádné extra bolesti (související s tou kostrčí). Prostě všechno proběhlo OK, ale hned druhý den po porodu jsem se nemohla vůbec posadit, v lehu bez bolesti, polosed byl taky v pořádku, ale klasicky do pravého úhlu to byla šílená bolest a ještě větší při vstávání ze sedu. Trvalo to ještě hodně dlouho po porodu než jsem mohla alespoň z části sedět, ne ale bezbolestně… Pomohla až mobilizace kostrče a následné rehabilitace na posílení dna pánevního, ted jsem bez bolestí, i když někdy na tvrdé židli je to taky mírně znát. Za tři měsíce rodím znova, ale taky bohužel nevím, jak to bude probíhat… tak třeba se ozve ještě někdo další, kdo bude přesně vědět co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.15 20:57

Taky by mě tenhle problém dost zajímal.. mám zahnutou kostrč dovnitř (asi ale ne po zlomenině, v papírech mám, že to bude nejspíše vrozená vada)… Nikdo mi zatím nebyl schopný říct, jestli mě nechají rodit přirozeně. Je tam nějaké nebezpečí, že by se ublížilo miminku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
16.9.16 21:49

Holky, rodil nekdo podruhe s problemovou kostrci? Me ji maly vyhodil pri porodu a mel 2m vetsi bouli. Dodnes ji nahmatam. Takze ceka me druhy porod a bojim se stejneho scenare, tedy spis mam strach o dite, at se tam nejak „nesprajcne“. S gyndarem to jiste jeste proberu, jen bych rada pokud se s tim nektera setkala a rodila s tim podruhe. Diky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.16 22:34

Já rodila tedy poprvé. Ale nakonec naprosto bez problémů. Jak jsem psala před skoro rokem, měla jsem kostrč zahnutou dovnitř skoro v pravém úhlu a porodu se bála. Probírala jsem to s primářem v Podolí a ten mě uklidnil, že by to neměl být problém, že tam má dítě místa „dost“, respektive tomu prostě zahnutá kostrč nebrání.. A opravdu nebyl, porod jsem měla bezproblémový (jen dlouhý:) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
17.9.16 07:42

Ja jsem ji mela hnutou po prvnim porodu, sice doted nevim kam ale citim ji porad. Nemohla jsem sedet a musela kojit v leze… Pri druhem tehotenstvi jsem cca od 6m trpela, kolikrat mi bolest vystrelovala az do stehna a musela chodit na rehabilitace. Porod vcelku sel, resp. kostrc me u neho bolela asi nejmin :mrgreen:… Po porodu sezeni opet masakr, jeste ted 2,5 roku potom nemuzu dyl sedet na tvrde zidli apod. Nosamozrejme jsemse na to vy… a ted cekam treti, jsem teprve v 18tt, bricho minimalni ale uz to cejtim. Obavam se ze to treti tehu nepreziju… :zed: :nevim: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
22.3.18 22:00

@Zuzva Ahoj, obnovuji diskuzi, jak dopadl tvuj treti porod? Me pri prvnim porodu praskla kostrc ve chvili, kdy jsem jeste nesmela tlacit, porod byl ok, ale to potom, to bylo doslova peklo. Uz bych to nechtela zazit a strasne se bojim. Ted po 2 letech od porodu jsem ve 20. tt a uz ji zacinam citit. Ortoped nastesti rozumny, napsal mi zpravu pro gandarku, ze doporucuje sekci, protoze nikdo nevi, jak by to mohlo dopadnout jak pro dite, tak pro me a ta mi na to rekla, ze se uvidi, jak se na to budou tvarit v porodnici a jestli udelaji sekci. Uz jsem se smirila, ze do me budou rezat, ale rodit normalne uz nechci a bojim se, ze me budou nutit :(. Fakt z toho mam strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.18 22:32

@Ellabela trvej na sekci… vydupej si to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2098
22.3.18 22:57
@Ellabela
@Ellabela píše:
@Zuzva Ahoj, obnovuji diskuzi, jak dopadl tvuj treti porod? Me pri prvnim porodu praskla kostrc ve chvili, kdy jsem jeste nesmela tlacit, porod byl ok, ale to potom, to bylo doslova peklo. Uz bych to nechtela zazit a strasne se bojim. Ted po 2 letech od porodu jsem ve 20. tt a uz ji zacinam citit. Ortoped nastesti rozumny, napsal mi zpravu pro gandarku, ze doporucuje sekci, protoze nikdo nevi, jak by to mohlo dopadnout jak pro dite, tak pro me a ta mi na to rekla, ze se uvidi, jak se na to budou tvarit v porodnici a jestli udelaji sekci. Uz jsem se smirila, ze do me budou rezat, ale rodit normalne uz nechci a bojim se, ze me budou nutit :(. Fakt z toho mam strach.

Cetla jsem tady radu: Pokud v porodnici odmitnou sekci i pres doporuceni (ortopeda), tak ty trvej na tom, aby do karty napsali, ze sekci odmitli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
22.3.18 23:14

Jsem po úraze kostrče a mám za sebou dva normál. porody. nejdůležitější je nerodit vleže na zádech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
22.3.18 23:36

@Ellabela ahoj, tak nakonec to nebylo tak hrozne… treti tehotenstvi jsem zvladala o dost vic v pohode (asi, ze od druheho ubehlo uz 3 roky), porod byl fofr a na kostrc jsem si ani nevzpomnela :jazyk:… i potom je to lepsi nez u holek, ozyva se vyrazne mene casto nez driv, ze by mi to tam ten kluk nejak porovnal ????????????… no ale kdyz je narocnej den (no s tema trema dost casto ????) tak to citim, ne ze ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2398
23.3.18 13:51

@KristynaTita @pedigka diky holky za rady. Ja doufam, ze je takova blbost nenapadne, kdyz tam napsal zuzeni porodnich cest. Jenze tam kde jsem rodila poprve se mi nechce, je to daleko a tam prosazuji stejne spis prirozene porody a tam, co pujdu, tak ti doktori asi no koment. Moje gyndarka je porodnik taky z te nemocnice a sama se moc netvarila, ale bude mit tou dobou dovolenou.

@mattule tam se prave bohuzel jinak nerodi, maji to primo na strankach, ze porody jen vleze na zadech.

@Zuzva diky za povzbuzeni. Ja se bojim obojiho, ale s tou sekci jsem se uz smirila a predstava normalniho porodu me desi. Tu bolest, kdy jsem si pul roku nemohla sednout, uz nechci nikdy zazit. Kojeni vleze nam neslo a ja jinak nemohla, tak od 14 dnu um, ted chci kojit a pokud se neco stane, tak to nepujde :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
23.3.18 23:38

@Ellabela o tom ale rozhoduješ ty, a ne personál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21190
23.3.18 23:44
@mattule píše:
@Ellabela o tom ale rozhoduješ ty, a ne personál…

s nalomenou kostrčí nemám zkušenost, ale s vynuceným tlačením „do kopce“ bohužel ano ;) A ještě si sama držet nohy v praku :roll: Když je personál arogantní, nezmůžeš vůbec nic. To mi věř ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
24.3.18 00:02

@pe-terka jj,j vím. bohužel… ale je logické, že obzvlášt u zlomené kostrče je potřeba prstor, tedy určitě si jí nepřilehnout, ale naopak uvolnit a je smutný, že to personál neví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama