Zlomená po jednání úřadů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 23:24
Zlomená po jednání úřadů

Milé maminky, prosím o radu, potřebuji se vypovídat, nezlobte se.Po tragické ztrátě partnera jsem zůstala de facto sama, nyní jen hlídám svěřené děti, vlastní děti zatím nemám.
Mám vážnější dlouhodobé zdr. obtíže.
Před 8 lety jsem zažila causu několikaletého soudního sporu se stavební firmou. Partner už nemohl, už nemohl mluvit, ani mě podpořit, jezdila jsem na všechna stání. Táhlo se to 5 let. Ačkoliv stavební firma nás při stavbě RD podvedla a postavila nám „boudu“ místo RD, podle soudkyně firma nepochybila a dům jsme museli přestavět (vše jsem řešila já)na své náklady. Jsem přesvědčena, že soudkyně byla podjatá, ale to už neprokážu.
Následovala ztráta partnera, vlastní vážná nemoc, ztráta práce a marné hledání nové, ekonomické starosti, živím děti partnera z 1.manželství, mám je přechodně v péči, jejich maminka není ochotna se o ně starat, žije v zahraničí. Nárok na vdovský důchod nemám, vše si musím vydělat, ale nestěžuji si.
Před 2 či vlastně 3 lety mě začaly šikanovat úřady. Opakovaná správní řízení, udali mě na policii atd.ˇUřednice na mě řvaly, vyhrožovaly mi, nadávaly mi. Všechno ženské z jedné kanceláře. Nebudu causu popisovat.Ve všech řízeních se prokázalo, že jsem nepochybila a jsem nevinná. Nadřízené orgány zjistily, že šlo o šikanu, zřejmě nějakých zamindrákovaných, úřednic vůči mé osobě, ale nikdo se neomluvil. Trvalo to 2 roky, psychicky jsem se zhroutila, zadlužila jsem se za právníky. Ani po vyhrání není v těchto řízeních nárok, aby vám peníze za právníky někdo vrátil.
Je to už pryč, ale stále se klepu.Nedokáži dojít na nějaký úřad vyřídit přídavky, nemocenskou, stále mám pocit, že mě nějaká bláznivá úřednice bude opět šikanovat, třesou se mi ruce, čekám, že na mě zase úřednice budou křičet, až se rozbrečím. Nevyplním ani běžnou žádost o občanku, pořád mám dojem, že mi někdo bude škodit.Bojím se úřadů. Nezlomila mě ztráta partnera, křivda soudkyně, čekání na mimčo, ztráta peněz, práce, nemoc, ale ty 2 roky šikany s úřady byla poslední kapka. Jednání úřednic nechápu, zřejmě mají tady ženy tak prázdné životy, že se rozhodly vybít si zklamání ze svých životů na mně? To už je jedno, nezlobím se na ně, holt žijí nespokojený prázdný život, kdy chtěly zlobu na někom vybít, teď jde o to co dál. Psychiatr mi nabídl léky, ty už nechci. Psychoterapeuta na pojišťovnu tu nemáme a na placení nemám, chodím jen občas do krizové poradny. Přestanu se někdy bát úřadů? Co se mi to vlastně stalo? Zlomilo mě to, sebevědomí je pryč. Jestli mě chtěli zničit, tak se jim to povedlo…Nechci popisovoat o co v cause šlo, o blbost, kteru zveličili, jak jsem psala, ukázalo se, že jsem nijak nepochybila. Nejdřív 5 let hádek u soudu, bezesných nocí, cestování po soudech, dluhů, pak přestavby a opravy, opět dluhy, teď 2 roky další spory s úřady…Přitom jsem nekonfliktní, mírná.Bude někdy vůbec líp? Jak pomoct sama sobě a dát se do pořádku? POřád se klepu jak osika, je mi zima, podle psychiatra reakce na stresy. Omlouvám se za vylévání srdce :srdce: Teď jsem přišla o další práci, zdravotní důvody, nezvládla jsem ji prostě fyzicky, ale bojím se i na úřad práce, i když mám nárok na pomoc státu. Jsem blbá, co? Omlouvám se za vylévání srdíčka. Dobrou noc :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24354 příspěvků 17.01.18 23:28

Tak hlavně nezapomeň, že si musíš platit zdravotní pojištění, jinak budeš mít dluhy.
Odkud jsi? Třeba nějakého psychoterapeuta na pojištovnu najdeme. Vím o spolku, který poskytuje tyto služby za minimum právě pro takové případy.
Jen tudy podle mne vede cesta.
A napiš mi SZ, pokud chceš, nabídnu zdarma ještě jinou pomoc.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 23:37

@jenny.fields zdr.pojisteni mam zaplacene. pisnu, jsem ted z prahy.dik :srdce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24354 příspěvků 17.01.18 23:39
@Anonymní píše:
@jenny.fields zdr.pojisteni mam zaplacene. pisnu, jsem ted z prahy.dik :srdce:

Tak z Prahy je to paráda.
Co se týká psychoterapie, tak mrkněte sem: https://www.socialniklinika.cz/

Jinak mi napište, další podporu můžete mít už v pondělí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 23:41

@jenny.fields na socialni kliniku jsem se obracela, pry maji plno. napisi. dekuji

jenny.fields
Generální žvanilka 24354 příspěvků 17.01.18 23:43
@Anonymní píše:
@jenny.fields na socialni kliniku jsem se obracela, pry maji plno. napisi. dekuji

Aha :( tak to je škoda :(

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 17.01.18 23:51

Nejsi blbá!!! Život toho na tebe naložil strašně moc. Mě v určité (rozhodně ne tak hrozné situaci) taky dorazily úřady. Překročili stanovenou lhůtu o dvkarát delší dobu. Napsala jsem dva dotazy na zjištění situace - nulová odezva, pak tedy stížnost a už jsem si to vyžírala.
Přejde to, věř že no, ale chce to hodně času a být k sobě laskavá!!! Jinak psychologové zdarma v Praze jsou, je jich tu dost, ale špatně se hledají - nemají často žádné info na webu. Zkusila bych oslovit tvou zdravotní pojišťovnu a zeptat se kdo přes ně jede a má volno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.18 23:55

@Sexynohy :kytka:

Rezii
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 1 inzerát 18.01.18 00:10

Drž se. V jednom nespravedlivém soudu teď jedeme taky, s realitkou, o hodně peněz, třebaže jsme jim jakzivi nic nepodepsali, prohra, odvolání výhra, zpátky té podplacené soudkyni a zase jim to evidentně chce dát. Taky se z toho už dva roky hroutim, do toho dost nemocný syn, asi v nejbližší době operace hlavy a ve vzdálenější době určitě operace srdce, ale člověk musí nějak fungovat. Jinak léky beru taky a na psychoterapii na pojišťovnu chodím ke své praktické lékařce která to dělá ještě k tomu- dobrou zkušenost mám ale s pojišťovnou OZP, když jsem chtěla zajistit doktora pro druhý lékařský názor pro syna, pomohli hned, tak by asi i psychologa sehnali! Zkus to! A kdybys chtěla pokecat, napiš SZ.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 00:13

@Rezii :* :srdce:

Halamka
Závislačka 3330 příspěvků 18.01.18 04:29

Tedy zivot ti nalozil… Ale rika se, ze nenalozi vic nez uneses. Takze to zvladnes. Jen potrebujes najit v sobe silu a zvednout hlavu.
Napadlo me brat si s sebou na urad nekoho dalsiho. Kamaradku, kamarada. Ktery bude oporou uz jen tim, ze tam bude a v pripade, ze urednice bude mit nejake manyry, tak zasahne. Coz pritomnost dalsi osoby / svedka tuto moznost muze snizit.

brumi
Kelišová 6358 příspěvků 18.01.18 07:40

@Halamka s tím doprovodem to není vůbec špatný nápad, já to tak také dělám ale jen z toho důvodu že i když mi je 29 vypadám sotva na 15 a podle toho se ke mě taky chovají :zed:, když jed manžel otec někdo hned je to úplně jiný přístup. Moc moc ti držím palečky, aby jsi vše zvládla :hug: a ten psycholog či psychoterapeut by možná fakt nebyl od věci, popovídáš si dostaneš ze sebe všechno trápení a rady jak to zvládnout :).

Ano Andromeda
Stálice 91 příspěvků 18.01.18 07:51

To zvládneš! Taky si teď procházím hroznými věcmi, život umí být pěkně krutý. Jsi určitě úžasná ženská, když jsi takhle pomohla těm dětem. :potlesk: A jestli je život jako houpačka, tak tě teď čeká hodně dobrého a věř mi, že karma funguje. :dance:

Káťa19
Kelišová 6374 příspěvků 37 inzerátů 18.01.18 09:41

:hug: :hug: :(
Je mi moc lito, co se Ti stalo…
Urcite bych se snazila najit nejakou dobrou, prubojnou dusi, ktera by byla ochotna s tebou na urady zajit. Preji hodne stesti. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.18 13:22

Dík :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama