Zlomená ruka na táboře a ignorace zdravotníka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LenkaN26
Závislačka 4317 příspěvků 20.08.19 08:32
Zlomená ruka na táboře a ignorace zdravotníka.

Holky jdu si pro radu zda to nějak řešit a případně jak. Exmanžel zaplatil dceři (10 let) tábor a po týdnu spadla a stěžovala si na celkem velkou bolest, oteklo jí to. V den kdy se to stalo to celé odpoledne nikdo moc neřešil, jen ji dali ruku do závěsu. Večer jí řekli, že už je pozdě jet k lékaři. Ráno jí jedna vedoucí řekla, že pojede 100% na RTG a po hodině zdravotnice řekla, že je to jen naražené a nikam nejedou. Dcera mi několikrát volala, že ji to bolí tudíž jsem iniciovala aby pro ni ex jel a odvezl ji do nemocnice. Dopadlo to tak, že má zlomenou loketní kost v horní části a vysokou dlahu. Ex mi napsal, že s ní nejeli, protože ten den už s jedním dítětem u doktora byli a strávili tam celé dopoledne a navíc že ta kost není úplně zlomená, ale jen naprasklá tudíž ze mě nepřímo udělal hysterku.
Nevím zda jsem opravdu hysterická, ale přístup organizátorů tábora mi přijde dost nezodpovědný a nevím zda to mám nějak řešit.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petra67
Kecalka 363 příspěvků 1 inzerát 20.08.19 08:36

No ja bych asi byla teda klidne za „hysterku“ a udelala bych určitě peklo. Strasne by me to namichlo. Jak to jde ale resit, to netusim…

Vemas
Kelišová 5682 příspěvků 20.08.19 08:37

Napsala bych stiznost a klidne negativni hodnoceni. Nic vic asi nezmuzes, at se ruka zahoji brzy 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 08:39

Je to nezodpovědné. My si něco takového dovolit ve škole, tak nás rodiče roznesou na kostech a pomluví široko daleko 8o. Pokud víš, kdo je organizátor tábora, vedoucí, tam nejvyšší zodpovědnost. Anonym, učitelka.

Eemii
Neúnavná pisatelka 17734 příspěvků 20.08.19 08:40

Je úplně jedno, ze je to jen nalomene, mohlo to být klidně zlomené. A výmluva, ze už s jedním dítětem u dr byli, by mě teda namichla, co to je za argument? Nenechala bych to být. Holka to mohla mít zlomený a nebýt vás, nejspíš by s tím chodila po zbytek tábora.

kve-tinka
Kelišová 5339 příspěvků 4 inzeráty 20.08.19 08:41

Máš pravdu, přístup zdravotníka, potažmo vedení tábora je divný. :think: Asi bych chtěla po skončení tábora jejich vyjádření. Já třeba jako děcko spadla na táboře z poschoďově postele. Do nemocnice se se mnou jelo až večer, když se nazbírali další dvě děti. :roll: jen si pamatuji, že mi/nám tak řekli, že na šití (měla jsem poranění uvnitř pusy) je pozdě. Jedno děvče si tam nechali a druhá se mnou jela zpět s rukou v gipsu… 8o tábor se jim povedl :mrgreen: :pankac:

stinga
Echt Kelišová 9030 příspěvků 20.08.19 08:42

Tak to bych rozhodně s vedením tábora řešila, ale jak konkrétně taky nevím - někdo musí být provozovatel tábora

nonina
Závislačka 4188 příspěvků 20.08.19 08:44
@LenkaN26 píše:
Holky jdu si pro radu zda to nějak řešit a případně jak. Exmanžel zaplatil dceři (10 let) tábor a po týdnu spadla a stěžovala si na celkem velkou bolest, oteklo jí to. V den kdy se to stalo to celé odpoledne nikdo moc neřešil, jen ji dali ruku do závěsu. Večer jí řekli, že už je pozdě jet k lékaři. Ráno jí jedna vedoucí řekla, že pojede 100% na RTG a po hodině zdravotnice řekla, že je to jen naražené a nikam nejedou. Dcera mi několikrát volala, že ji to bolí tudíž jsem iniciovala aby pro ni ex jel a odvezl ji do nemocnice. Dopadlo to tak, že má zlomenou loketní kost v horní části a vysokou dlahu. Ex mi napsal, že s ní nejeli, protože ten den už s jedním dítětem u doktora byli a strávili tam celé dopoledne a navíc že ta kost není úplně zlomená, ale jen naprasklá tudíž ze mě nepřímo udělal hysterku.
Nevím zda jsem opravdu hysterická, ale přístup organizátorů tábora mi přijde dost nezodpovědný a nevím zda to mám nějak řešit.

Zarazily by mne dvě věci - za prvé, že Tě nikdo neinformoval - myslím, nikdo dospělý - zdravotník, vedoucí tábora. A také to, že nakonec zdravotní péči musel zařídit rodič.
Nevím, jak to je dál, zda je dcera dál na táboře, či zda ji ex dovezl domů. Pokud je dál na táboře, rozhodně bych si tam udělal výlet a řešila to přímo se zdravotníkem a vedoucím tábora. Žádala bych vysvětlení a samozřejmě i omluvu. To, že dcera byla druhá, kdo ten den potřeboval lékařskou péči není omluva k tomu, aby ji odbyli a nejeli s ní. Evidentně to potřebovala, bolet to muselo strašně. Je jedno, zda je kost prasklá, či zlomená.
Nebyla bych v klidu a já osobně, bych už byla v tom táboře a nedali by si za klobouk jak bych řádila. A to jsem jinak klidný člověk. Úraz se stát může, obzvláště u dětí, ale aby dítě se zlomenou rukou nechali trápit celý den a noc, to je neprofesionální.
Holčině přeju co nejkratší hojení a co nejméně bolestí.

Lalelale
Kelišová 5438 příspěvků 20.08.19 08:55

@LenkaN26 není to ok, v Anglii by za tohle padaly hlavy. Písemně bych požadovala vyjádření, potrestání zdravotníka a tábor jmenovala na internetu. Pokud jste dceru odvezli, dožadovala bych se vrácení peněz.

7.straka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 20.08.19 09:00

Začala bych stížností k rukám organizátora tábora a dokonce zvážila trestní oznámení. Že je rozmáznu na webu, to by byla třešnička na dortu.

P4ja
Extra třída :D 11016 příspěvků 20.08.19 09:01

Konkrétně je to tak, že za tábor zodpovídá hlavní vedoucí tábora, kterého jmenuje pořadatel. Takže to řešit přímo s pořadatelem a chtít peníze za dobu, kterou tam nebyla. Tábory ve většině případů mají pojištění, takže bych chtěla pojistku od nich. A jinak stížnost na zdravotníka. I kdyby to měla jen natažené, tak to nejde to nechat být, když jí to ještě další den bolí.

free333
Generální žvanilka 20428 příspěvků 20.08.19 09:08

@LenkaN26

Když jsem byla jako zdravotník na táboře, tak tohle bych si nedovolila ani ve snu, jezdilo se s každým prdem, je to obrovská zodpovědnost za ty děti…

A hned se informovali rodiče…

Já jsem byla i pojištěna " na odpovědnost", takže kdyby se něco zanedbalo nebo i špatně poskytla první pomoc a rodiče to dali k soudu, chtěli třeba i odškodnění atd., tak na to byla pojistka.

Ty si můžeš podat stížnost u hlavního provozovatele na práci zdravotníka, jestli by byly nějaké následky z toho, že se dítě dostalo vinou zdravotníka k dr. pozdě, tak i odškodnění…

flicek18
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 20.08.19 09:20

U nás na táboře jedeme k doktorovi klidně ve 2 ráno. Nějaké už je pozde dneska k doktorovi nejedeme, fakt neexistuje. A co, ze stravili uz s jednim ditetem odpoledne u doktora? Maj jako dane, max 5 hodin za den u doktora nebo co?
A že, kost je „jenom“ naštíplá, by mě nezajímalo, to oni nemohli vědět.
Zkusila bych si na vasem místě zjistit informace z co nejvíce zdrojů (další vedoucí, starší dítě, pokud tam má třeba dcera kamaradku) a určitě bych to nenechala jen tak.

LenkaN26
Závislačka 4317 příspěvků 20.08.19 09:33

Holky díky, mě právě to prohlášení, že už s jedním dítětem u doktora byli přišlo hodně mimo. Vzhledem k tomu, že to celé zařizoval ex tak napíšu jemu, aby to řešil. Pokud to odmítne tak se do toho obuju já. Je to nějaký tábor, co pořádá partička jen 1× ročně, webky nemají, jen FB stránku kde je minimum informací.

P4ja
Extra třída :D 11016 příspěvků 20.08.19 09:53
@LenkaN26 píše:
Holky díky, mě právě to prohlášení, že už s jedním dítětem u doktora byli přišlo hodně mimo. Vzhledem k tomu, že to celé zařizoval ex tak napíšu jemu, aby to řešil. Pokud to odmítne tak se do toho obuju já. Je to nějaký tábor, co pořádá partička jen 1× ročně, webky nemají, jen FB stránku kde je minimum informací.

Pak se nabízí, jestli je tábor ohlášený, jak je zajištěny atd.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama