Zlomena ruka - poraďte prosím aktivity

5970
17.7.19 08:11

Zlomena ruka- poradte prosim aktivity

Zdravim,
Syn (10) ma komplikovanou zlomeninu, je po operaci. Sadru ma od ramene po prsty a bude ji mit 6tydnu.
Je leto vsichni kamaradi jsou pryc, koupat se ci sportovat nemuze. Kdyz je vedro nemel by ani moc chodit ven, pry aby se mu nezpotila ta ruka a neudelala plisen pod sadrou.
V kine jsme videli veskery mozny i nemozny filmy, docela hodne cte, ale to taky nemuze cely den, videohry obcas hraje, ale taky nechci aby u toho drepel od rana do vecera.
Poradite co delat s nim v Praze?
Na zoo je velikej, ani ho to nebavi, muzea, ta co ho zajimala jsme uz prosli.
Za kazdou radu predem diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3042
17.7.19 08:29

Dcera si zlomila ruku 26/6… operovali ji hned večer - loket a 5 dní jsme byli v nemocnici… Je jí 8. Je to levák a má levou… Takže taky opruz. Máme doma bazén a já teď zjistila, že je možné koupit takový návlek na sádru, se kterým se můžeš koupat. Stojí to asi tisícovku. My jdeme zítra na kontrolu, možná ji vyndají dráty tak kdyby to bylo ještě na delší dobu, tak jí ten návlek koupím. Jinak je to holka, takže ráda tvoří. Dělali jsme trička, rámečky na fotky, hrajeme hodně deskovky, vyráběli jsme sliz, stavíme hodně lego-koupila jsem 4 veší balení a už nám zbývá jen jedno - vše musím dělat s ní, abych ji dělala druhou ruku. Jezdíme a hledáme hmyzáky - od Déčka, to ji baví, je to vlastně výlet. Kolem Prahy toho máte mraky, tak to zkus.
Kino taky, ale moc toho nedávájí. Dnes jdeme na předpremieŕu Lvího krále. Nejhorší je, že nemůže ani na pouť, jedině snad na labutě :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18153
17.7.19 08:38

Co procházky? Mohlo by ho bavit třeba venku lovit pokémony (v té hře na telefonu), teď není takové vedro že by se mu ta ruka v té sadre vařila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
17.7.19 08:43

Ja v jeho veku mela taky zlomenou ruku (vretenni kost) a sadru po rameno a byla jsem na 3 tydny v ozdravovne (tak mi i ve vrchlabske nemocnici sadru sundali behem posledniho tydne pobytu)a aji na tabore. jen jsem se nemohla koupat v bazenu.nna sadru jsem si rychle zvykla a jezdila s ni i na kole apod. mela jsem ji celkem volnou, takze to slo. co cihat na nejaky primestsky tabor jestli se neuvolni misto. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5970
17.7.19 08:45

@Elleník tak to je naprosto stejny jako u nas je pravak a ma pravou.
Jaky navlek? My mame navlek do sprchy, ale pisou, ze ho muze mit max 20minut.

Prave ani karty poradne hrat nemuze :roll:

A to hned vyndaji ty draty? Nam rekli 6-9 mesicu 8o zlomila si ruku v lokti?
Diky za tip na ty hmyzaky, to vubec neznam. Na decko vubec nekoukame. Dokud nejsou paraky, tak prave jeste muzeme jit ven. Ale prave v jeho veku ho lakat na prochazku do parku… na to mi kasle.
Drzim palce at ji zitra sadru sundaji, u nas je bohuzel na 6 tydnu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5970
17.7.19 08:49

@Kriss Tina
Prave ted je jeste dobry pocasi, ze se da fungovat venku.
Zkusim stahnout tu appku, jde to na android?
Ja ss priznam, ze tohle vubec nezname, on je sportovec, takze ten opravdu trpi, ze je takhle omezeny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18153
17.7.19 08:50

Já teda měla sádru od ramene po prsty když mi bylo tak 15 a chodila sem s ní bruslit. Ale já byla zvyklá a chodila sem minimálně 3× do týdne dlouho předtím, takze sem si v tom byla dost jistá, ale svoje dítě bych asi nepustila aby si na to nespad znova :think: nicméně třeba teď koukám v telce dávají reklamu v centru Chodov maj výstavu robotů, to by mohlo kluka zajímat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5970
17.7.19 08:55

@Teresa.p my museli vse zrusit, se sadrou ho nikde nevemou. Mel tabory, soustredeni. Ale bohuzel, ma by byt v klidu, mel otevrenou zlomeninu a nekolika nasobnou zloneninu ty druhy kosti. Takze nas durazne varovali at opravdu nikde nelita, vsechny tabory ma navic sportovne zamerene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5970
17.7.19 08:58
@Kriss Tina píše:
Já teda měla sádru od ramene po prsty když mi bylo tak 15 a chodila sem s ní bruslit. Ale já byla zvyklá a chodila sem minimálně 3× do týdne dlouho předtím, takze sem si v tom byla dost jistá, ale svoje dítě bych asi nepustila aby si na to nespad znova :think: nicméně třeba teď koukám v telce dávají reklamu v centru Chodov maj výstavu robotů, to by mohlo kluka zajímat.

Asi si opravdu zacnu poustet tv, o ty vystave jsem nevedela a je to super tip na pristi tyden az budou vedra-diky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3042
17.7.19 09:01

@Vemas
odkaz na tu hru na déčku: https://decko.ceskatelevize.cz/rozbzuc-decko
odkaz na ten návlek: https://www.koupacinavleky.cz/…celou-ruku-3?… Áňa neměla otevřenou zlomeninu, ale tři tříštivý, loket, pažní kost a ulomený loket… říkali že ji dráty vydají za 3-4 týdny, co bude pak zatím nevím. Já doufám, že ji to zítra sundají :think:
U té otevřené zlomeniny je navíc problém s hojením :,( Tak se držte!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
17.7.19 09:07

Co prazsky IQ port?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
17.7.19 09:12

Já jsem měla sádru od ramene po prsty v dospělosti a nedalo se s tím dělat vůbec nic, ani obléct jsem se sama nemohla, ani osprchovat, vařit, řídit…je to fakt strašně omezující.. Chudák kluk. Můžete leda tak na prochazky na zmrzlinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5970
17.7.19 09:38

@Elleník diky kouknu na to.
Uf loket, tak to jste si taky “uzily” a ma klasicky draty nebo ty pruty uvnitr kosti?
Protoze 4 tydny co rekli vam a 9 mesicu je teda sileny rozdil.
Ten rukavek je jiny, nez mame. Tohle vypada jako vetsi hard core :D nicmene na koupani to nevidim, bazen nemame, a venku ve vedru byt dlouho nemuze, kvuli tem plisnim a ranam pod sadrou :roll:

Diky za to decko, urcite to zkusime. Vubec to neznam, tv skoro nesledujeme.

Dej vedet jestli ji to sundali, drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5970
17.7.19 09:38
@Alyss1 píše:
Co prazsky IQ port?

Vubec neznam, kouknu na to-diky za tip :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5970