Zlomená ruka v lokti u tříletého

425
23.7.15 16:58

Zlomená ruka v lokti u tříletého

Ani nevím jestli se chci na něco ptát? Snad si jen o tom pokecat, jak to zvládnout. Před čtrnácti dny malý spadl z odrážedla. Na pohotovosti mu to dali do sádrové dlahy a že to bude mít asi jen naražené, že RTG nic nevidí. Pořád ho to, ale bolelo tak jsme po třech dnech chtěli nechat překontrolovat, ale doktor se na malého ani nepodíval a že hned do narkózy a tam, že se podívají, že na tom RTG je to nejasné. To nás strašně vyděsilo, že kvůli naražené ruce půjde pod narkózu. Tak jsme jeli ještě na jinou traumačku a tam mu tu dlahu sundal a řekl, že to má určitě zlomené. Udělali i kontrolní RTG a je to supracondylická zlomenina humeru. Že mu teda nechá tu dlahu a za tři dny na kontrolu. Buď necháme dlahu (pokud ho uhlídáme a nebo celou sádru. No bohužel jsme matka, co všechno řeší a tak jsme jeli do fakultní nemocnice za chirurgem, který se zabývá přímo dětmi. Ten prohlídnul RTG a souhlasils předchozím. Dále nám nechal dlahu a za týden na kontrolu. Chtěl to už sundat a zase RTG potom popř. už jen ortéza :nevim: Měli jsme tam být na té kontrole včera, ale jak se nabouralo to pendolíno tak musel na sál a kontrola se nekonala. Volala jsem dneska a řekl, že tedy máme přijít až příští týden, ale stejně zase k někomu jinému, protože má teď 14 dní dovolenou. Při rozhovoru jsem se ho ptala jak to tedy bude pokračovat a už mi nepřipadal tak optimistický, jako před týdnem. Kdy jsem z něj měla pocit, že max do měsíce je fit se vším všudy. Ke všemu jsme museli zrušit objednanou dovolenou a přesunuli ji na druhou půlku srpna, ale mám strach co bude. Je strašně vyčerpávající ho hlídat aby nelítal a na tu ruku nespadnul, už nevím, jak ho zabavit. Jsem na tom dost psychicky blbě. Mám strach ať se mu to dobře hojí a kosti se nepohnou, protože, co ho to přestalo bolet není k udržení a ruku používá úplně normálně (podle doktora je to ok), ale někdy mi přijde, že je to už na hraně. A s tím pádem nebo nárazem jsem taky jako na trní. Běžně spadne tak 10× za den a teď měsíc ani jednou?!

Příspěvek upraven 23.07.15 v 17:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56523
23.7.15 17:05

Ahoj, kluk měl taky suprakondylickou, před 2ma lety. a přišlo mi to v pohodě. nijak si nestěžoval, nebolelo ho to, fungoval s tím bez problémů. koupal se s rukou v odpadkových pytlích. hlídala jsem ho prvních 10-14 dní. v sádře to měl tuším 3 týdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
23.7.15 17:25

Ahoj. A jak to vypadalo po sundání? Ještě nějaká ortéza nebo rehabilitace. Bolelo ho to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56523
23.7.15 19:50
@zuzka6 píše:
Ahoj. A jak to vypadalo po sundání? Ještě nějaká ortéza nebo rehabilitace. Bolelo ho to?

bez ortezy bez rehabilotace nebolelo to. jen ji asi tyden min pouzival

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
24.7.15 07:36

To by bylo super, kdyby to to tak bylo i u nás. My máme sice jen sádrovou dlahu, ale nevím jestli je nějaký rozdíl se sádrou. Snad, že je náchylnější ke zlomení, jinak doufám, že fixuje stejně. Děkuji moc za povzbudivé zprávy. Už aby to bylo za námi a mohli jsme v klidu odjed na tu dovču. Potřebujeme ji všichni jako sůl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56523
24.7.15 08:06

Kluk měl taky jen dlahu. zpočátku jí dávj kvuli možnému otoku a nakonec se rozhodli to ani po týdnu nedomotat. že je to nedislokovaná zlomenina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
24.7.15 12:11

Aha tak to jo. No my to sice máme minimálně dislokované, ale prý je to opravdu jen zanedbatelné a nemusí se to řešit. Tak doufám, že se to třeba během těch jeho alotrií nepohne víc. Opravdu tu ručičku normálně používá, leží si na ni kdyby mohl, tak asi opravdu skáče, jak opice. Taky jste to tak měli? Nebo se vám dokonce podařilo i na tu ruku třeba spadnout? Na kontrolu a sundání jdeme ve čtvrtek. Už aby to bylo za námi a v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56523
24.7.15 12:15

Ne, na ruku se mi nepodařilo mu spadnout. ani on na ní nespadl. ale jinak s ní fungoval vcelku normálně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
24.7.15 14:16

No já to tak myslela, že jestli si na ni nespadnul on sám, jen jsem to asi blbě napsala :) Děkuji moc za informace. Alespoň trochu mě to uklidnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
5.8.15 13:58

Tak my máme po 3týdnech sádrové dlahy na min. další 3týdny ortézu :nevim: Je to snad ještě větší heblo než ta dlaha. Sundávat jen na koupání. Tak nevím no. Můžu se ještě zeptat kolik bylo synovi let? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56523
5.8.15 14:04
@zuzka6 píše:
Tak my máme po 3týdnech sádrové dlahy na min. další 3týdny ortézu :nevim: Je to snad ještě větší heblo než ta dlaha. Sundávat jen na koupání. Tak nevím no. Můžu se ještě zeptat kolik bylo synovi let? Děkuji.

skoro 4

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
5.8.15 14:14

Hm, tak my máme skoro tři. No nic, ono asi co lékař, to názor no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama