Zlomené / vyražené zuby syna, úraz, foto, pojistné plnění

Lo
6248
12.8.21 20:56

Zlomené / vyražené zuby syna, úraz, foto, pojistné plnění

Dobrý večer, dnes můj 8mi lety syn přišel na bazéne o 2 přední již stálé zuby :( Viz. foto. Zítra ráno začneme léčení u zubaře na klinice, které vůbec nevím, co bude zahrnovat a na jak dlouho. Pevně věřím, že syn bude mít brzy zuby jako dřív :( Samozřejmě to bude zřejmě i nákladné, co se peněz týče a ráda bych se proto uplatnila i jeho urazovou pojistku, kterou sice má, ale upřímně nevím, jestli správně nastavenou i na tento typ úrazu. Máte prosím někdo zkušenosti se zubama a uplatnění plnění? Budu ráda za každé info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lo
6248
12.8.21 20:59

Takto dopadly jeho přední zuby :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6248
12.8.21 21:00

..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24385
12.8.21 21:01

No to ti tu asi nikdo neřekne, záleží co máte ve smlouvě a na co přesně je teda pojištěný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6248
12.8.21 21:04

Ve smlouvě je na úraz, na dobu léčení a na trvalé následky. Máme nějakou rozšířenou verzi, kde je napsáno mezi úrazy i zlomený zub. Ale spíše mě zajímá, jestli někdo uplatňoval na podobný typ úrazu, jak se k tomu pojišťovny staví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
12.8.21 22:26

Loni jsme řešili ze synem, zuby měl uražené a hodně se mu kývaly.
Měsíc měl fixní dlahu a devět měsíců jsme řešili zadělání zubů.
Jsem ráda, že je to za námi. Pojišťovna nám úraz uznala a peníze jsme od ni dostali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3255
12.8.21 22:30

Pojišťovna asi jak která.
Dcera měla stejný úraz v osmi letech ve škole. Ze školní pojistky dostala 14 tisíc. Z naší pojistky 26 tisíc. Ale žádný peníze ji zuby nevrátí a užila (a stále užívá) si s tím dost trápení.
Nejdřív pod mikroskopem vyplnit kanálky, obrousit zuby a pak jí je zubařka něčím překryla. Na to ji udělala „umělé zuby“, jen pro okrasu, aby to nebylo vidět. Ty se ji průběžně odlepovali, do jedenácti let měla asi sedm krát znova lepeno. Pak na to dostala rovnátka, protože se ji samozřejmě zuby sjížděly, klesala čelist atd. Takže měla rovnátka v nich nasazený ty „jako“ zuby. Rovnátka ji tedy pomohly, čelist se srovnala, zuby se vrátily na svá místa, fest to bolelo. Letos na konci zimy šly rovnátka dolů a během týdne ji zubařka nasadila trochu lepší zuby, které jsou již uchycené v čelisti. Může na ně zlehka kousat, podle svého pocitu. A dostala hned neviditelná rovnátka Invisalign, nosit celodenně i v noci. Teď cca měsíc už má tyhle rovnátka jen na noc. Zuby zatím drží. V budoucnu, po ukončení růstu, ji čeká nejspíš implantát a do něj pak stálé zuby. Ani nebudu počítat, kolik to už stálo a ještě bude stát.
Ale možná se pak konečně po letech normálně nají.
První foto když jsem si pro ni přijela po úrazu do školy.
Druhé foto po prvním zbroušení.
Teď má ty zbytky zubů ještě menší, museli se několikrát brousit, ale to už fotku nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3255
12.8.21 22:33

Zbroušené zuby
Edit: nějak mi to tu blbne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 13:35

Syn si zlomil zub v podobném věku. Zubař zub dostavil „bílou plombou“. Po půl roce proběhl v zubu zánět a zub odumřel, byly vyčištěny a zaplněny kanálky. Časem dostal rovnátka z jiného důvodu a tento zub držel až tak, že mu pak tu dostavbu udělali novou (mým zrakem ta trochu jiná poloha nebyla zřetelná).

S pojistkou zkušenost nemám.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat