Zlomenina humeru zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helennaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 14.01.18 11:50
Zlomenina humeru zkušenosti

Ahoj syn je po úraze z 1.1. A má atypickou vysokou suprakondylickou zlomeninu s dislokaci a ještě zlomeninu distal. Metaf radia a ulny s míním. angulaci., máte někdo zkušenost s tímto úrazem hlavně to první?? Jak dlouho trvalo, rehabilitace, jaké zvolit atd.. atd?? Děkuji

Reklama

Reakce:

Miska219
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 29.03.18 15:53

Ahoj, máte někdo zkušenosti se zlomeninou humeru? nebo prostě pažní kosti, jde o zlomeninu bez posunu takže jen orteza… jak dlouho trvá lecba? mám doma 5 mesicni miminko o ktere se musim starat.. :?

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 29.03.18 16:20
@Miska219 píše:
Ahoj, máte někdo zkušenosti se zlomeninou humeru? nebo prostě pažní kosti, jde o zlomeninu bez posunu takže jen orteza… jak dlouho trvá lecba? mám doma 5 mesicni miminko o ktere se musim starat.. :?

6-8 týdnů fixace a pak rehabilitace - vlastní zkušenost

Lerista
Ukecaná baba ;) 1348 příspěvků 1 inzerát 29.03.18 16:32

Tak 2 týdny to asi bude bolet dost. Já po 3 týdnech zahodila ortézu a šla to rozhýbávat do práce. Nezvedám tam tedy těžké věci, ale přidržovat si věci tou zlomenou rukou jde tak za 2 týdny. Zkušenost z ledna. Neuvěříš, co se dá zvládnout jednou rukou.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61949 příspěvků 3 inzeráty 29.03.18 16:54

@Lerista No, zrovna to 5 měsíční dítko celkem blbě :-(

Helennaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 29.03.18 17:57

Syn to mel operativne, 8 tydnu sadra, draty, pak vyndani…ted porad rehabilituje, cekame na lazne..mel to ale zavaznejsi, poruseny nervy tou zlomeninou, prstiky neposlouchaji jak maji..zlepsuje se to ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61949 příspěvků 3 inzeráty 29.03.18 18:03

@Helennaa Jen dotaz, sádra se na tohle dává odkud kam - jsem si tak říkala, jestli by i pro tazatelku nebyla s ohledem na péči o dítě lepší sádra, protože tam je ta fixace přece jen jistější než jen ortézou, kor když s tou rukou člověk „dělá, co nemá“.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1348 příspěvků 1 inzerát 29.03.18 18:47

@j.a.n.i1 no zvedání je v pohodě, vezme se za oblečení na bříšku, hlavu už udrží, přebalování a oblékání vidím jako větší problém na ty dva týdny, pak už to zakladatelka dá.

Miska219
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 29.03.18 20:03

No zítra je to týden co mám ruku zlomenou a snad je to nejhorší zamnou.. nemůžu se sama převléct, vysprchovat.. nic.. malou nepřebalím ani ju zatím nezvedam, mám strach by mi to pak nemuseli drátovat..zatím semnou pořád musí někdo být doma aby mi malou podali na kojení atd, bud přítel nebo mamka..ale už budou muset do práce, za týden jdu na kontrolu tak sem zvědavá… spat musím v křesle v sedě.. no hruza :roll:

Helennaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 30.03.18 21:03

Syn mel sadru od ramene takze s tim se nic delat neda..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama