Zlomenina lokte - máte zkušenost?

24.2.20 23:05

Zlomenina lokte - mate zkušenost?

Ahoj holky, chci se zeptat, zda mate nějaká zkušenosti se zlomeninou lokte a jak se vám to hojilo.. měla jsem úraz v prosinci, zlomený loket, konkrétně “abrupce olekranu ulny”. Byla jsem hned na operaci, dali mi tam nějaké dráty. Za měsíc mě čeká druha operace - vyndani. Teď chodím už několik tydnu na rehabilitace, ale problém je, ze mám ruku stále v pravem úhlu, pohyb hrozné omezeny. I doktor na kontrole před týdnem se divil, ze s ni tak málo mohu hýbat. Nezlepsuje se to, přijde mi ze snad ba naopak. Taky mě to celou dobu pořad hodně bolí a už je to popravdě hodně únavné… říkám si, zda ještě někdy budu moct tu ruku natáhnout nebo úplně ohnout, už z toho začínám mít deprese :-( pokud byste měla nějaká podobnou diagnózu, budu moc rada za vaše postřehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

116
25.2.20 07:39

Tuhle zlomeninu jsem měla v dětství. Po vyndání drátu jsem měla ruku dlouho ohnutou do pravého úhlu a musela jsem opravdu intenzivně rehabilitovat. Nejen přímo na rehablitacich, ale prakticky pořád i doma. Vím, že to chvíli vypadalo, že budou trvale následky, ale hybnost se mi plné vrátila. Je fakt, že celkově jsem prostě úplně levá, občas mám pocit, když dělám nějakou titernou práci, že ta ruka je jak cizi, ale nevím nakolik je to mnou a nakolik tou zlomeninou :D každopádně ruku narovnám, ale chce to opravdu cvičit hodně. Vím, že jsem často cvičila s těmi pěnovými míčky, ale uz si přesně nepamatuju. Držím palce :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5264
25.2.20 11:51

Měla jsem zlomený loket jako náctiletá, nejdříve nepoznali zlomeninu, pak mi to zlomili znovu (na operaci se tehdy asi nějak nehrálo), sádra a po sundání ruka s velice omezeným pohybem.
Chodila jsem tehdy ke koním, kde jsme makali, tahali kýble s vodou, jezdili… ruka se rozhýbala naprosto normálně tak, že na rehabce kroutili hlavou s tím, že ji nepotřebuju.
Takže hýbat, hýbat, hýbat (jestli to bolelo už si nepamatuju, ale určitě jo, když to nešlo ohnout).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
25.2.20 16:43

@Laura215
Taky jsem měla ve 14 letech dost nešťastně zlomený loket, operace trvala 5 hodin a roční léčení. Bohužel dodnes ruku nenatáhnu, na RHB mi bylo řečeno, že mi nařízli sval a více už to nerozcvičím. Nemám ji sice do pravého úhlu, ale plně ji opravdu nenatáhnu dodnes a to mi je přes 50 let. Chce to opravdu cvičit a trpělivě rehabilitovat, já to bohužel zanedbávala, což si dnes vyčítám, nu moje blbost. :roll:
Ještě si pamatuji, že jsem asi půl roku vůbec necítila malíček na ruce, byl to divný pocit a i mám tu ruku o něco slabší než tu zdravou.
Věřím, že to zvládnete líp než já, držím palce. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama