Zlomenina malíčku, nebo naražený?

12
15.3.21 21:24

Zlomenina malicku, nebo narazeny?

Ahoj holky, jdu zas s dotazem. Mala (8let)dneska pri cviceni se udajne bouchla malickem na ruce do kolene. Boli ji to, nehet zacina u luzka fialovet, ale boli ji to i vtom ohybu. Ted mi usnula, ale resim, zda rano jet na rtg, abych nebyla za kravku, ze to ma jen narazene. Jak poznat, ze by to mela zlomene? Asi se dr nevyhneme, jestli ji to rano bude bolet, ted to ma stazene naplasti a odpadla jak dudek. Zas nechci moc ted s ni litat po nemocnicich, aby neco nekde nechytla horsiho :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
836
15.3.21 21:33

Moment kouknu do křišťálové koule jak jsou na tom kosti :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.3.21 21:50
@JOHNDENVER píše:
@Kikikuska ikona v tvém nicku je naprosto přesná :palec:

Diky, cekala sem nejaky zbytecny komentar :potlesk: diky za radu, opravdu me to obohatilo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
15.3.21 21:54

@Kikikuska tak co ti na to máme říct i když tu u toho bude sedet doktor tak bez prohmatani rtg pozna úplný houno :zed:
Nejspíš si odloupla nehet a to kurna bolí.
Pokud je prst pohyblivý a není oteklý tak je nejspíš jen pochroumaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29404
15.3.21 21:56
@JiříkMazlík píše:
@Kikikuska tak co ti na to máme říct i když tu u toho bude sedet doktor tak bez prohmatani rtg pozna úplný houno :zed:
Nejspíš si odloupla nehet a to kurna bolí.
Pokud je prst pohyblivý a není oteklý tak je nejspíš jen pochroumaný.

Dcera mela malicek pohyblivy, lehounce natekly a byl zlomeny. Bez rentgenu to prostě nikdo nepozna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1710
15.3.21 22:02

Já bych zatím nešla, nechala to zpevněný, a v klidu. Naraženina většinou zfialový nebo zmodrá. Podle mně by se musela praštit moc aby se ji to zlomilo. Sleduj prst a jestli to bude hodně bolestivý tak raději zajdi. Pokud si malá nebude vyloženě stěžovat na bolest tak nechoď, pouze počítej s tím že naraženina bolí dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
15.3.21 22:06

@vokishka no já jsem si taky nedokázal přiznat že mám trojitou frakturu hlezna a bérce :lol: ale když jsem se nemohl ani za boha postavit na nohy a volali mi rychlou tak mi to došlo :lol: ponaučení pro příště nejezdit s motokárou po lese.
Ani doktor na místě mi to neřekl jistě až rtg ukázalo tu pohromu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.3.21 22:09

@vokishka toho se prave bojim, boli, ale hejbe s tim. Ja ani mala nikdy nic zlomeneho. Uvidime tedy rano, zatim spi jak spalek. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
15.3.21 22:28
@JOHNDENVER píše:
Není zbytečný, je upřímný :lol:
Kdybys trochu přemýšlela, tak nemůžeš takhle hloupou otázku položit. :mavam:

Pozadat o radu neni nic spatneho, natoz hloupeho. Clovek rad dostane radu od nekoho kdo ma zkusenost. :nevim:
Vzhledem k dnesni dobe covidu, bych nerada litala po FN. Takze zde je rada na miste.
Tvuj nazor ti neberu, naopak jsem cekala, kdo si rejpne. :potlesk: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29404
15.3.21 22:32
@Kikikuska píše:
Pozadat o radu neni nic spatneho, natoz hloupeho. Clovek rad dostane radu od nekoho kdo ma zkusenost. :nevim:
Vzhledem k dnesni dobe covidu, bych nerada litala po FN. Takze zde je rada na miste.
Tvuj nazor ti neberu, naopak jsem cekala, kdo si rejpne. :potlesk: :mavam:

Zase ale nemohla jsi cekat nic jineho, nez ze bez rentgenu se to nepozná. Jinou radu si moc neumim predstavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67949
15.3.21 22:34

@Kikikuska za kravku tam nebudes, vice bylo receno vyse…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22975
15.3.21 22:48

@Kikikuska já jako dítě jsem měla 2× zlomený pravý malíček a 1× levý, poznat zvenčí bylo jen to, že malíček v kloubu mírně zfialověl
takže opravdu žádné dohady nepomůžou, bez rentgenu to nezjistíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 16:00

Asi bych s tím zašla. Dcera měla zlomeniny i naraženiny a ty naraženiny kolikrát bolely víc jak zlomeniny. Kdyby to bylo zlomené, ať se to pro jistotu zpevní.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat