Zlomenina, nebo naraženina

13
29.3.17 18:48

Zlomenina nebo naraženina

Dobrý den, asi před cca hodinou a půl si dcera přivřela na levé ruce prostředníček a ukazováček do dveří. Prsty jsou teplé a u dolního kloubu lehce nateklé (boule, tedy nateklá část, je tvrdá, při zmáčknutí prý bolestná), říká, že jí to bolí jen při pohybu, především ukazováček. Nikdy jsem neměla nic zlomeného, nemohu tedy usoudit, jestli ji mám vzít na rentgen, nebo počkat, může to být jen naražené přeci. S prsty normálně pohybuje a na bolest si nějak zvlášť nestěžuje. Píšu to tak brzy, protože zítra ráno jdeme na kontrolu kvůli jejím ledvinám, tak jestli je vhodné se na to zeptat, nebo to nechat být, děkuji velice :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.3.17 18:50

No já bych to asi řešila… radši být na pohotovosti za blbce, než aby jí to přes nic nějak nateklo nebo se něco zbytečně zanedbalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
29.3.17 18:57

@wallie měla jsem zlomenej prst na ruce na 3krát..učitelka mi tehdy říkala, že bych s ním nehla kdyby to bylo zlomený..tak já jsem asi divnej tvor…byla jsem sama doma a přes noc to paradně nateklo…raději bych jela na pohotovost než něco zanedbat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
29.3.17 18:58

@Mysis Dobře, děkuji, a dali vám dlahu nebo do sádry?
@el.leanor21 Dobrá, zajedeme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
29.3.17 19:04

@wallie do sádry :mrgreen: doktor mě seřval, že jsem nepřišla hned a pak jsem koukala jako puk když tam okolo mě začali lítat…hrála jsem házenou tehdy a ani nvím jak se mi to povedlo ale prostě když jsem chytala mi prst narazil do míče..věřila jsem učitelce že to zlomený nebude, mohla jsem s tím hýbat normálně :D mámu malem trefilo, když to viděla ráno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
29.3.17 19:07

@Mysis ty jo :D No tak já ji každopádně teda radši zavezu, ona je takovej maniak a hrozně chce vidět nemocnici v Motole, netuším po kom má tohle nadšení pro nemocnice, ale chce být doktorka, takže doufám že proto. Děkuji za radu a snad to bude v pořádku :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 19:29

Lékař to posoudí, my doma byli schopni fungovat se zlomeninou a bylo by škoda, kdyby se to pohnulo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 19:40

Nejspíš to není zlomené, ale může. Kolik je dceři? Jestli se jedná o velkou holku, tak bych to zatím nechala, jestli o malou, tak bych jela..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741
29.3.17 19:41

Zlomenina vetsinou boli min nez narazenina, nemusi to byt zlomene, ale muze mit treba jenom vyron, to boli dost, da se stim hybat ale dava se to do sadry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
29.3.17 19:48

A je nějaká možnost, že je to naražené? :) @Kriss Tina @Borůvka1990

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741
29.3.17 20:09

@wallie tak bude to 50na 50 dokud nebude mit hotovej rentgen tak to tady nikdo nevyvesti :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
29.3.17 20:13

@Kriss Tina to chápu, já jen jak tu slyším ty zlomeniny a tak, tak doufám že to bude jen naražené. Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 20:40
@wallie píše:
A je nějaká možnost, že je to naražené? :) @Kriss Tina @Borůvka1990

Spíš je větší pravděpodobnost, že je to právě naražené. Protože kdyby to byla zlomenina, nezdá se mi, že by s prstem mohla hýbat. Naraženina často bolí víc jak zlomenina, ale zase lze právě s naraženinou pohybovat, se zlomeninou těžko. Chce to ale jistotu od dr. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741
29.3.17 20:46

@Borůvka1990 nechci desit, ale jsou i vyjimky, ja si zlomila loket, mohla sem s tim hejbat normalne a par hodin nato sem mela sadru od prstu po rameno :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.17 20:55
@Kriss Tina píše:
@Borůvka1990 nechci desit, ale jsou i vyjimky, ja si zlomila loket, mohla sem s tim hejbat normalne a par hodin nato sem mela sadru od prstu po rameno :lol:

No mě si vyděsila :lol: Je fakt, že vyjímky potvrzují pravidlo. Ale loket, to musel být horor :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama