Zlomený klíček a školka

5378
31.5.20 09:46

zlomený klíček a školka

Když si váš předškolák zlomil klíček, nechávali jste celé 3 týdny doma, nebo se v průběhu léčby vrátil do školky?
Jak se školky tváří na dítě s ortézou na zlomený klíček? Vezmou ho, nebo se tomu brání?
Děkuji za sdílení zkušeností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6507
31.5.20 09:52

Celou dobu doma, zlomená pažní kost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13748
31.5.20 09:57

Tak každá školka se asi bude tvářit jinak…musíš se zeptat…ale já bych ho tam nedala a jako učitelka bych ho tam nechtěla…co když ho někdo strčí, bouchne…jak se bude oblékat? jíst?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2461
31.5.20 09:58

Podle mě záleží, na co školka přistoupí. S dcerou do třídy chodil kluk se sádrou na noze a jinej s lehkou sádrou na ruce. Ale určitě to není samozřejmost, učitelky s nima měli dost starostí navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50395
31.5.20 10:07

Dítě mělo v sádře ruku (pravák levou, bylo plně samoobslužné). Dost jsem sondovala a byla to školka od školky. Naše neměla problém, ale byla jedna z mála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5378
31.5.20 10:08
@Monchichik píše:
Tak každá školka se asi bude tvářit jinak…musíš se zeptat…ale já bych ho tam nedala a jako učitelka bych ho tam nechtěla…co když ho někdo strčí, bouchne…jak se bude oblékat? jíst?

já myslím, že jíst a oblékat se bude stejně jako doma sám :lol:
To strčí, bouchne…to je právě to, co si myslím, že budou řešit učitelky, aby náhodou neměli nějakou práci navíc. Jinak on s dětmi ze školky normálně odpoledne a o víkendech chodí na hřiště a řádí s nima jako kdykoli jindy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13748
31.5.20 10:12

@vulpes No já si myslím, že učitelky nepotřebují mít práci navíc…nebudou přeci celý den hlídat jedno dítě, aby do něj někdo nestrčil…záleží taky, kolik mají dětí…a doktor školku doporučil nebo má být v klidu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5378
31.5.20 10:12
@ugluk píše:
Dítě mělo v sádře ruku (pravák levou, bylo plně samoobslužné). Dost jsem sondovala a byla to školka od školky. Naše neměla problém, ale byla jedna z mála.

to je to, co si myslím, tak právě sonduji, co je obvyklejší - jestli spíš vezmou nebo spíš nevezmou. On ani sádru nemá (klíček), jen takový „batůžek“ na záda pod oblečením, ruku tak na 60 % používá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5378
31.5.20 10:17
@Monchichik píše:
@vulpes No já si myslím, že učitelky nepotřebují mít práci navíc…nebudou přeci celý den hlídat jedno dítě, aby do něj někdo nestrčil…záleží taky, kolik mají dětí…a doktor školku doporučil nebo má být v klidu?

promiň, ale opravdu mě zajímají konkrétní zkušenosti a nikoli, co si kdo myslí ;)

Mimochodem, doktor řekl sám, že není žádný důvod, aby byl zavřený doma a pokud ho nic nebude bolet (což od druhé dne opravdu nebolí), tak do školky klidně může. Nakažlivé to není. Ale ať raději počítáme s tím, že některé školky (učitelky) ty děti nechtějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3832
31.5.20 10:22

Uvedom si, ze to dite má zlomenou kost. To, ze nemá sádru, je dané pouze tím, kterou Tu kost má zlomenou. „Jen batůžek“ je taky fixace a není tam bez důvodu. Moc si nedovedu představit, jak se s tím dítě plně samo obsluhuje. Lítání po hřišti mi taky nepřijde jako super nápad. U nás ve školce děti se zlomeninami neberou. A to ani s těmi méně zavaznymi a fixovanymi sadrou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7329
31.5.20 10:25

Zeptej se přímo ve školce, k čemu ti bude, když ti tu deset lidí napíše, že je školka vzala i se zlomeninou a dvacet, že je nevzala. Vaše školka může být zrovna ta, co vezme…zavolej, popis jak na tom je, co zvládá a v čem by potřeboval pomoc učitelky. Já měla několikrát dítě v MŠ se zlomeninou. Jednou to byla i noha, sádra až k prdelce. To dítě bylo rodičů sponzorů :roll:, takže protekční, tak trochu. Musela jsem ho nosit v náručí na WC, venku ho vozila ve vozíčku a k tomu měla dalších 27 děti. Ve třídě s ředitelkou, takže sama od 7-13hod. Pak šlo dítě po obědě domu…a nastoupila ředitelka na odpoledni :mrgreen: já to odnesla zdravotně, záda i nervy. Už bych na to nikdy nepřistoupila!!! Pak jsem měla dítě se zlomenou rukou, sádra až po rameno a v pohodě. Soběstačné, najedlo se lžící druhou rukou, hrálo si, chápalo, že nemůže lítat po třídě, děti byly opatrné…na WC mu pomáhali kluci svléknout i oblíknout, když jsem tam nebyla já. V šatně ho oblékly děti nebo já. Dalo se to zvládnout, byl to predskolak. Zase jiné je to u malého dítěte.
Proto radím zavolej tam a měj připravené argumenty co zvládne sám a v čem potřebuje pomoc. Jestli bude chodit po obědě apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24160
31.5.20 10:27

@vulpes to není o práci navíc, ale o zodpovědnosti. Já bych asi takové dítě nechtěla v kolektivu hlavně kvůli jeho bezpečí. I ty učitelky jsou jen lidi a nemají oči všude.
Něco jiného je škola, kde děti 90% času prosedí v lavici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13748
31.5.20 10:30

@vulpes No tak v tom případě se ale musíš zeptat jen ve své školce, zkušenosti ostatních ti nejsou k ničemu. U nás chodilo do školky i dítě se sádrou na ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5378
31.5.20 10:30
@chaela píše:
Uvedom si, ze to dite má zlomenou kost. To, ze nemá sádru, je dané pouze tím, kterou Tu kost má zlomenou. „Jen batůžek“ je taky fixace a není tam bez důvodu. Moc si nedovedu představit, jak se s tím dítě plně samo obsluhuje. Lítání po hřišti mi taky nepřijde jako super nápad. U nás ve školce děti se zlomeninami neberou. A to ani s těmi méně zavaznymi a fixovanymi sadrou.

ano, víme, že kost je zlomená, ale děkuji za upozornění
ano, víme proč má ortézu (aby kost dobře srostla a byla ve správné poloze)
ano, hraje si jako normální dítě, nepřivazujeme ho a dělat ani nebudeme…on by si stejně našel způsob, jak na něčem viset a lézt :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8714
31.5.20 10:54

Syn měl zlomené zápěstí, sádru nad loket a do školky si ho nakonec neradi vzali, oproti našemu papíru, že je vše na naše riziko - ok. Když si pak zlomil nohu, už ho v žádném případě nechtěli, ani na malé kouzelníkovo představení. Klíček a ortéza - pochybuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama