Zlomený kotník

16.1.19 14:38

@j.a.n.i1 ahoj mne povedal ortopéd že srob mi výberu cca po tých 6-7 týždňoch záleží ako to bude vyzerať a to ostatne tam zostane ešte tak 3/4 roka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.19 14:43

@JanduleD ahoj ty si mala asi viac dochramany kotnik ako ja :,( ja sa stále chlacholim že do marca budem aspoň ako tak chodiť… :) ale ten srob tam určite nebudem mat tak dlho ako ty to ostatné áno to ze stačí vybrať až tak po 3/4roku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8844
16.1.19 16:52

@Bambambulka no nechci kecat, ale určitě ti nebudou znovu otevírat kotník kvůli jednomu šroubů a za 3/4roku zas :think: kam chodíš na ortopedii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.19 17:22

@JanduleD neviem mne to tak povedali ze ten srob výberu a to ostatne až neskôr… Viem zatiaľ len toľko v pondelok idem na kontrolu tak si to ešte poriadne overim :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17278
16.1.19 22:08
@Bambambulka píše:
@JanduleD neviem mne to tak povedali ze ten srob výberu a to ostatne až neskôr… Viem zatiaľ len toľko v pondelok idem na kontrolu tak si to ešte poriadne overim :D

Ano, nejdriv vyndavaji ten sroub, co spojuje obe kosti holene napric (resp. preklenuje tu sterbinu mezi nimi), s nim nelze nohou prakticky hybat. Ostatni tam zustane, dokud se noha uplne nezahoji a vyndava se az po delsim case. Je to tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.19 23:04

A @mroe presne takto mi to povedali ďakujem :D takže potom ako sa srob vyberie môžem začať rozhybavat členok predpokladám a nevieš za ako dlho po vybratí srobu začína rehabilitácia???? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.19 10:17

Ahoj mam ešte otázku aj vám tak divne sklbne občas v tom kotniku? Je to dosť nepríjemné dúfam ze sa tým kostičky nejak nepohnu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8844
17.1.19 12:46

@Bambambulka nechci tě strašit, ale mě v té noze sukně doteď :? A navíc mi stále hnusně oteka, mám problém obout zimní boty. Fakt jsem naivně čekala, že půl roku po budu už úplně fit a houby :roll: držím palce, at se ti to hoji lip

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.19 13:00

@JanduleD ono to není že stále je to par krát do dňa :roll: no ja dúfam ze keď mi zložia sadru výberu srob že to bude lepšie… Myslím si ze kotnik opuchat bude aj mne ono to je asi údel po takej zlomenine … Ja som ho mala po 2tyzdnoch takýto pridám foto a ortopéd povedal ze to pekne odpucha… :potlesk: tak dúfam ze sa to zhoji co najskôr a budem skoro stat zase na nohách :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.19 15:45

Tak po 4tyz.od operácie som dnes bola aj na kontr. rtg a všetko sa hojí ako ma kostičky sa pekne zrastaju bola som nadšená :lol: za 2tyz. mi idú vyberať ten srob ktorý ide skrz a začínam sa učiť hýbať zase z nozkou. Tak dúfam ze už to bude len a len okej :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.19 10:28

Ahojte. Vie mi niekto povedat ako dlho bude trvať kým sa po zložení sadry postavím zase na nohu? :nevim: a ako dlho trvá rehabilitácia po zlomenine členku? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 19:02

Dneska jsme jeli 2× po eskalátorech cestou domu už to bylo horší. Cestou na Kavčí hory byli na pražském povstání eskalátory a syn stoupl jednou nohou na schod a druhou nohou zůstal o 2 schody níže. Samozřejmě ho malinko bolela noha, ale chodil normálně.
Cestou do metra zpět domů zase eskalátory na na pražském povstání a opět a to směrem dolů jednou nohou došel na schod a druhou nechal o 2 schody nahoře. Brečel, ale šel normálně bolelo ho to doma ho to přešlo a za 3 hodiny ho to znovu bolelo a ještě více když jsem to prohmatala a ohýbala z jedné strany na druhou tak ho to bolelo. Pořád si stěžuje nabolest. Kdyby to měl zlomený kotník tak nebeha a nechodí. Ovšem může to být natažený nebo vymknutí.
Jaké jsou příznaky?
Dik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 19:04

Vlastně vytvořil nádherný rozštěp, kdyby chodil ve školce někam cvičit ( je mu 4,5) tak b y ho pochválili zakrasny rozštěp nebo provaz. Já ho s jednym pánem co mi pomáhal chytala, ale málem se zkutalel kdyby mi pan nepomohl. Ještě že jsou džentlmeni :srdce: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 19:05

Natažený* né natažení. Mobil si píše co chce :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 19:05

Narazeny achjo naučit mobil jedno slovo :cert:

• Nahlásit
  • Citovat