Zlomený kotník a ředění krve proti trombóze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kyle
Povídálka 22 příspěvků 09.01.19 20:09
Zlomený kotník a ředění krve proti trombóze

Zdravím Vás, můj nejstarší syn si zlomil kotník, má v něm šrouby. Ale kde je ten problém v nemocnici nám pan doktor předepsal CLEXANE na ředění krve a aby neměl potom rozpíchané bříško, tak nám řekl že si máme dojít k praktické lékařce a ta nám injekce vymění za prášky a napsal nám to i do lékařské zprávy pro paní doktorku CLEXANE vyměnit za WARFARIN. Ale paní doktora nám tvrdila že si musí píchat injekce a brát i prášky a to vše najednou dopoledne dvě tabletky warfarinu a 1 injekce, mě to přijde strašně moc a bojím se aby se synovi ta krev nějak moc nerozředila, jaký na to máte názor Vy? Jnank paní doktorka je celkem na baterky je na ní hodně stížností, tak se bojím to vše synovi dát.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 3032 příspěvků 09.01.19 20:13

@Kyle zavolala bych znovu do té nemocnice, kde byl operován

mroe
Extra třída :D 14875 příspěvků 09.01.19 20:43

Jak presne a jak dlouho to ma mit soucasne? Proc ses na to nezeptala doktorky? Vazne se na takovou vec ptas na emiminu a vazne by ses ridila radou kohosi z netu?

Ennny
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 09.01.19 20:45

Tak zavolej do té nemocnice,jak my to tu máme vědět jak moc špatnou má krev tvůj syn :nevim:

cell
Echt Kelišová 8091 příspěvků 09.01.19 20:47

@Kyle : paní doktorka je možná dle Tebe na baterky, ale má naprostou pravdu. Než nastoupá účinek warfarinu, je nutné stále aplikovat clexane. Krev bude synovi samozřejmě hlídat.

nettie
Kelišová 5492 příspěvků 09.01.19 20:53

Přesně jak píše @cell . Injekce začnou působit okamžitě, nástup warfarinu je pomalejší. Aby se pokryl čas, kdy ještě warfarin neúčinkuje, berou se ze začátku souběžně i injekce.

Elath
Kecalka 202 příspěvků 09.01.19 21:08

Jelikož tomu vůbec nerozumím, zavolala bych do nemocnice řekla situaci a zeptala jak teda dál, když mi dva lékaři podali dvě různé informace. Pokud si první doktor bude stát na svém, změnit dětskou lékařku.

mroe
Extra třída :D 14875 příspěvků 09.01.19 22:02

At nikam nevola, doktorka na baterky na samozrejme pravdu, je totiz doktor. U dospelych je to bezna vec, kterou praktik resi casto, u deti asi trochu mene, ale urcite to nedela poprve.
Proto me zajimalo, jak dlouho to ma soucasne, to totiz nepises… Protoze prechod z jedne latky na druhou skutecne vyzaduje prechodne obdobi, kdy se podavaji soucasne, nez warfain dostatecne naredi krev.

Elath
Kecalka 202 příspěvků 09.01.19 22:09

@mroe tak já beru zase dle své zkušenosti. Moje obvodní je z nouze cnost a kdyby bylo kam přejít zdrháme, naštěstí ostatní lékaři jsou miliónoví a k nezaplacení. Proto když nevím ( já výše komentovanou doktorku neznám) poradím se s jiným lékařem. Jako pacient máš nárok na další názor a v případě rozporuplných informací to považuju za pochopitelné se ještě pro jistotu doptat. Samozřejmě slušně doptat, s tím že jsou dvě pro mně rozporuplné informace tak bych poprosila o vysvětlení. A rozhodně bych se neřídila tím, co mi řekne nějaká neznámá osoba na internetu (což není urážka tebe, ale celkového fenoménu řešení problémů na netu).

Kyle
Povídálka 22 příspěvků 09.01.19 22:12

@mroe Právě nám řekla že to má brát pořád současně do konce dobrání léků a to se mi nezdá, když synovi zbývají 4 injekce a ona nám k tomu předepsala dalších 10. Ptala jsem se jí na to ale nebyla mi schopná to vysvětlit. Proto se ptám tu, jestli s tím už někdo nemá náhodou zkušenost

Příspěvek upraven 11.01.19 v 21:12

mroe
Extra třída :D 14875 příspěvků 09.01.19 22:16

Ona ale zadne rozporuplne informace nedostala. Proto se ptam, proc se doktorky nezeptala a nechtela vysvetleni, kdyz se ji to nezdalo a pta se tady. Jiste by ji to normalne vysvetlila, protoze to neni ani vzacne, ani tajne, ani divne. Od laiku se ji jiste nedostane validnejsi informace, i kdyby ta dr. skutecne nebyla zrovna z nejlepsich.

cell
Echt Kelišová 8091 příspěvků 09.01.19 22:17

@Kyle : za 4 dny účinně warfarin velmi pravděpodobně nenastavíš. Proto těch dalších 10 injekcí. Bude souběžně užívat warfarin a píchat clexane, dokud hodnoty INR nebudou 2-3 stabilní. To prostě několik dnů trvá. Zřejmě jste se nepochopily …

mroe
Extra třída :D 14875 příspěvků 09.01.19 22:18
@Kyle píše:
@mroe Právě nám řekla že to má brát pořád současně do konce dobrání léků a to se mi nezdá, když synovi zbývají 4 injekce a ona nám k tomu předepsala dalších 10. Ptala jsem se jí na to ale nebyla mi schopná to vysvětlit. Proto se ptám tu, jestli s tím už někdo nemá náhodou zkušenost.

Ted ti vubec nerozumim. Clexane je injekce, Warfarin je lek na ktery dite prevadis, ne obracene.

mroe
Extra třída :D 14875 příspěvků 09.01.19 22:19
@cell píše:
@Kyle : za 4 dny účinně warfarin velmi pravděpodobně nenastavíš. Proto těch dalších 10 injekcí. Bude souběžně užívat warfarin a píchat clexane, dokud hodnoty INR nebudou 2-3 stabilní. To prostě několik dnů trvá. Zřejmě jste se nepochopily …

Vypada to tak.

Kyle
Povídálka 22 příspěvků 09.01.19 22:25

@cell Mě spíš jde o to co nám řekl Pan doktor v nemocnici, když začne užívat warfarin může vynechat injekce, aby neměl rozpíchané bříško a tak to stojí i v lékařské zprávě po týdnu Clexane přejít na Warfarin. A když jsem se té doktorky ptala proč pořád ty injekce, když ve zprávě stojí něco jiného, nedokázala mi to vysvětlit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Přestala dýchat u snídaně! Princezna se zlatou hvězdou náhle zemřela

Zemřela Marie Kyselková (†83), která proslula coby princezna Lada v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >