Zlomený prst na noze - je nutné jit k doktorovi?

3329
15.2.10 10:19

zlomeny prst na noze - je nutne jit k Dr.?

Prosim o radu - vcera jsem bezela utrit maly prdelku a nakopla jsem pri tom skrin, asi mam zlomeny prstenicek na prave noze. Je fialovy, opuchly, boli, ale nijak extremne.
Je treba s tim jit k doktorovi? Jednak ted absolutne nemam cas a jednak kdyz jsem mela zlomeny prst na ruce, tak mi dr. rekl, ze se na to sadra nedava, pac pokud se s prsty nehybe, tak ztuhnou a uz bych je nemusela ohnout nikdy (coz jsem i tak skoro rok nedokazala). Dostala jsem jen takovou ortezu.
Chodit muzu, jen mam volnejsi boty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16492
15.2.10 10:23

Ahojky hanucho.
Já bych k doktorovi určitě šša. Už pro svůj klid. Nikdy nevíš jak to může být zlomené a třeba to budee potřeb trochu narovnat. A třeba ti to aspoň trochu zafixují a nebude tě to tolik bolet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9454
15.2.10 10:32

ja mela na noze prsty zlomeny nekolikrat…k dr sem sla jen poprve kdyz se mi to stalo a pak uz nikdy vic :pocitac: to rovnani boli jak svina a stejne mam ten prst krivej!! doktor udela to ze vezme leukoplast a privaze ti tri prsty k sobe … tot vse…ty zlomeny s kerymma sem u dr nebyla zustaly rovny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1498
15.2.10 10:33

Hanucho,

já bych taky k dr. šla. Už kvůli tomu, že bude třeba potřeba prst narovnat. :wink: Manžel teď už měsíc marodí se zlomeným palcem na noze. Taky ho to nijak nebolelo, dokonce byl i 2 dny po úrazu v práci, ale pak už se to nedalo. Takže je doma, sádru na to nedostal, ale pravidelně chodí na převazy. Teď už je to lepší, ale pořád na dotek citlivé a hodně barevné. Třeba to nic nebude, ale jistota je jistota.
A ještě jde o to, že pokud si platíš úrazovku, tak by jsi něco mohla dostat po ukončení léčení. Manželovi řekli, že doba léčení je min. měsíc. Tak snad něco dostane, když už si tu úrazovku platí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15406
15.2.10 11:52

Ahoj, tak já měla zlomené oba malíčky a prsteníčky - k doktorovi jsem nikdy nešla. Kamarádka doktorka mi říkala, že to, co mi udělají tam, si můžu udělat doma - tedy stáhnout si lepenkou zlomený prst s vedlejším zdravým. Prsteníček jsem měla zlomený tak, že byl zahnutý do tvaru židličky a tímhle jsem ho srovnala naprosto s přehledem. Ale samo, že pokud chceš, radši si k Mudrovi zajeď. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
15.2.10 12:15

K doktorovi bych šla.Zavolala bych tam, třeba by bylo možné se domluvit na nějaký čas, abys nečekala.Někdy to je opravdu potřeba srovnat, nejen aby prst nebyl křivý. Synovec si to takhle přesně udělala před vánocema a 6 týdnů nesměl dělat žádný sport.Tak ať se to dobře zhojí!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
15.2.10 12:17

vítám do klubu, mám zlomený kotník , jo k lékaři bych šla uřčitě ,třeby to chce narovnat a pokud ti to špatně sroste tak můžeš mít problém do bot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37146
15.2.10 12:21

hele mě by zajímalo, jak ty, co k doktorovi nešly, vědí, že prsty byly zlomené :-)))) já doma RTG nemám :-)))

jináč je pravda, že by se to nejspíš jen zafixovalo náplastí, tak jestli ten prst fakt nemáš do zatáčky a cítíš jeho konec, nečerná, není šíleně oteklý a podobně, tak snad nic moc nezkazíš, ikdyž je to fakt postup pro turisty v amazonském pralese, než maminu žijící v civilizaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3329
15.2.10 12:33

Ahoj, diky vsem za nazor ;-)
No ja sice jsem mamina v civilizaci, nicmene jsem v praci, za pul hodiny jdu prednaset a dneska fakt nemam cas, a uz vubec naladu nekde pul dne vysedavat aby mi to ve finale ovazali naplasti (na kterou jsem alergicka :lol:). Prst je rovne, otekly to teda fest, ale treba ani zlomeny neni :nevim: rtg doma taky nemam :D Tak jsem chtela vedet, jak moc zkazim kdyz nikam nepujdu. No kdyby se to nejak vyrazne horsilo, tak samozrejme nekam vyrazim :?
Jeste jednou dky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9454
15.2.10 17:42

pudlo: me kdyz sem s tim poprve u doktora byla…rekl ze je to zlomene taky aniz by delal RTG…dalsi dve prihody jsem tedy podle stejnych priznaku pricitala taky zlomenine…mozna to bylo neco uplne jinyho..jeste ze te mame..ani by me nenapadlo nad tim premyslet :think: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1209
16.2.10 17:38

Ahojky, já si takhle zlomila malíček o dveře :roll: U doktora mi udělali rentgen, doktor konstatoval, že mám prst zlomený, ať beru vápník a poslal mě domů, ani mi to nezalepil, takže jsem tam šla naprosto zbytečně :roll:

Jinak je mě Tě moc líto, obout se s tím do zimních bot musí být výživný, co :-?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
30.9.10 16:47

Nevim co delat

mamca si zlomila malicek na noze..zitra mame jed na dovolenou ale je opravdu nutne jit k Dr.? :-? :think: :-( :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
10.10.10 15:08

Podle toho co popisuješ tak může být i zlomený (resp.např.naštíplá kost)a určitě bych k doktorovi zaskočila.Nicméně asi jen v případě,že by se to do zítřka nezlepšilo(pokud by to bylo zlomený,tak by bolest neustupovala)…K

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
majulinka
14.8.11 20:51

ano musíš

:roll: :roll: k dr by si měla jít já si zlomila prostředníček na noze a dotet mi špatně srostl a mám s tím problémy nemohu nazout spoustu bot je to nepříjemné tak tam jdi májka

• Citovat
  • Nahlásit
3239
14.8.11 21:47

jj k mudr.musíte zajít.já měla naštíplej palec a nechodící sádra na 14dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat