Reklama

Zlomený vnitřní i vnější kotník, operace, šrouby, dráty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Milady3
Stálice 83 příspěvků 23.01.17 12:44
zlomený vnitřní i vnější kotník, operace, šrouby, dráty

Ahoj, dobrý den. :)

Mám dotaz ohledně mého zranění. Zda máte někdo zkušenost s dobou léčení, rehabilitací a na co si dát pozor… Uklouzla jsem na schodech a povedlo se mi si zlomit levý kotník. Dle doktora v něm mám zlomené vše, co mohu. Podstoupila jsem operaci, mam šrouby a dráty. Nyní je to cca 14 dní po operaci a mám jít na vyndavání stehů. Naneštěstí jsem se den před úrazem dozvěděla, že jsem v 8 týdnu těhotenství. Takže léky krom Paralenu jsou pro mne tabu… Doktoři mi neřekli, co mne čeká dále, co po vyndání stehů, popřípadě co rehabilitace. Nechci kulhat či mít jiné problémy, protože chci být super máma :) Moc děkuji za pomoc…

Reklama

Reakce:

dedrichov
Závislačka 2714 příspěvků 23.01.17 12:48

Neřekli, tak se zajímej. Je to Tvoje noha. Určitě to nebudou týdny, ale měsíce.

Milady3
Stálice 83 příspěvků 23.01.17 13:09

Já se zajímám, proto i píši sem. Doktoři mi jen řekli, že bude vyndavání stehů a rehabilitace, ale myslím si, že jim jsem úplně ukradená a musím se zajímat sama. Proto budu ráda za rady…

ka2ka
Extra třída :D 12672 příspěvků 1 inzerát 23.01.17 13:20

@Milady3 a co ti na tom není jasné? vyndají stehy a začneš chodit na rehabilitaci :nevim: jinak léky na bolest už by jsi dávno potřebovat neměla

Lucie66
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 36 inzerátů 23.01.17 13:21
@Milady3 píše:
Já se zajímám, proto i píši sem. Doktoři mi jen řekli, že bude vyndavání stehů a rehabilitace, ale myslím si, že jim jsem úplně ukradená a musím se zajímat sama. Proto budu ráda za rady…

Pred rokem ten samy uraz i u me ve stredu jdu do nemocnice na vyndani kovu. Jinak pul roku po urazu to bylo k nicemu ted jeto dobre, ale hybnost omezena a caste bolesti.Jeto na nekolik mesicu.

Vickyveru
Kecalka 484 příspěvků 23.01.17 13:22

Počítej že rehabilitace bude pravděpodobně dlouhodobější. Záleží jak to máš zlomeny, jestli budou nněkdy hřeby vvydávat a jestli připadne nebudou trochu bránit úplnému rozcvičení. Zjisti si od kdy mmůžeš rehabilitovat a zajisti si uuž ddopředu misto - třeba u nnás je okolo 6ti ttýdnu čekací doba, tak aať můžeš začít ccvičit hned. Jinak na bolest aspoň ledove obklady + na otok vyborne zzabírá tvarohový obklad (vanickovy tvaroh napatlat kolem kotníku, omotat potravinovou fólií a nechat půl hodiny - az se ti teda zatahnou ty stehy). Jizvu mazat mastným (veprove sádlo klidne) a masírovat. Cvičení ti uukážou na rehabce…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 13:24

Stehama to neskončí. Měla jsem dva měsíce sádru, pak rehabilitace. Léčení na půl roku ukončeno vyjmutím šroubů. Mám omezenou hybnost kotníku, ale nekulhala jsem.Na stáří masakr. Poúrazová artrosa, dost bolí a stává se, že na nohu nemůžu stoupnout. Dokonce jsem cca po 35. letech prodělala reoperaci, ale bez efektu.Toto je má zkušenost, ale každý to má jiné. Každopádně počítej s delší léčbou. Nerozumím tomu, ale narkoza v těhotenství nevadí?
Prosím o zachování anonyma, osobní údaje.

Jandisek
Kecalka 207 příspěvků 23.01.17 13:46

Já byla teda s kolenem, vazy a meniskus a taky se o mě nikdo nezajímal. Vyndali stehy, sama jsem si zařídila rehabilitaci, pak jsem se ještě ukázala na kontrole co a jak, ale jinak je to čistě na tobě. Jako měli by ti říct cca dobu, jak dlouho by to mohlo trvat, já měla koleno v ortéze tři měsíce a tak další jsem rehabilitovala.. Ale zjisti si tu rehabilitaci, někde ani nepříjímaj nový klienty..

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 23.01.17 14:29

Mámě se to stalo před 3 lety, zlomený vnitřní i vnější kotník na pravé noze + poraněná patní kost. Má v noze hodně šroubů a vzhledem k jejímu věku už jí tam zůstanou natrvalo. Prvních 6 týdnů měla ortézu, nesměla na nohu vůbec šlápnout. Po 6 týdnech měla nařízeno zatěžovat nohu na 50, po týdnu na 70% a každý den trénovat, chodit. Po měsíci měla nařízeno zatěžovat na plnou váhu a hodně chodit. Jiná rehabilitace neproběhla, máma nohu chozením plně zrehabilitovala, nekulhá. Jen jí někdy pnou ty šrouby a dráty v noze, ale vyloženě ji to nebolí. Traumatolog, který byl její ošetřující lékař říkal, že nejlepší rehabilitace je chození, jízda na kole atd. Hlavně nezůstat sedět a pravidelně během dne rehabilitovat.

Milady3
Stálice 83 příspěvků 23.01.17 19:19

Moc všem děkuji za informace. Bohužel jsem čekala optimističtější verze, ale bohužel za blbost se platí :(. Jinak se co týče narkózy, tak jsem měla jen místní a to formou jehly do páteře právě kvůli fazolce…

Milady3
Stálice 83 příspěvků 23.01.17 19:24

Ještě mám jeden dotaz, jak dlouho jste si museli píchat injekce na ředění krve po operaci? Já již 14. den si je píchám a je mi to opravdu hodně nepříjemné, jelikož mám fobii z jehel a velmi špatně to snáším psychicky…

Lucie66
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 36 inzerátů 23.01.17 21:34
@Milady3 píše:
Ještě mám jeden dotaz, jak dlouho jste si museli píchat injekce na ředění krve po operaci? Já již 14. den si je píchám a je mi to opravdu hodně nepříjemné, jelikož mám fobii z jehel a velmi špatně to snáším psychicky…

Ja celou dobu co to bylo na dlaze

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama