Zlomový okamžik, kdy jste partnerovi řekli, že chcete odejít?

Anonymní
4.11.19 21:48

zlomový okamzik,kdy jste partnerovi řekli, že chcete odejít...

Omlouvám se za anonym, ale chtěla jsem Vas poprosit o Vaše příběhy rozchodu.. Jde o to, že odejít ze vztahu chci už dlouho a nejsem schopna ten krok udělat, pořád je tu nějaké „ale“… Nebudu popisovat důvody, rozbor svého dlouholeté vztahu ve kterém je i dítě raději ani nechci, spíš jsem chtěla poprosit o osobní zkušenosti, kdy jste delší dobu otálely s rozchodem (z různých důvodů, třeba rozbití rodiny atd..) a co byl ten poslední hnací motor, díky kterému jste tu myšlenku vyslovili i před partnerem nahlas a (vzhledem k tomu, že u mě nejde o šťastný vztah) tak jestli jste pak (po nějaké době) cítili i úlevu a třeba si řekli, že jste to měli udělat už dávno… Děkuji moc za osobní zkušenosti, číst tady mi kolikrát pomáhá a tak si zkusím taky založit dizkusi a poprosit o osobní zkušenosti :srdce: :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
4.11.19 21:57

Je to blbé a dělat se to nemá, každý tě od toho odradí. Já to udělala, až když jsem potkala jiného. Prostě až potom jsem pohhopila, jak jsem nešťastná. V tu chvíli nešlo o vztah jako takový, ale ten pocit, že jsem pro někoho krásná, plnohodnotná žena, ne jen hromosvod na jeho problémy. Mimochodem, dnes jsme manželé a máme dvě úžasné děti, takže u nás řeči o převoznictví neplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
4.11.19 21:59
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale chtěla jsem Vas poprosit o Vaše příběhy rozchodu.. Jde o to, že odejít ze vztahu chci už dlouho a nejsem schopna ten krok udělat, pořád je tu nějaké „ale“… Nebudu popisovat důvody, rozbor svého dlouholeté vztahu ve kterém je i dítě raději ani nechci, spíš jsem chtěla poprosit o osobní zkušenosti, kdy jste delší dobu otálely s rozchodem (z různých důvodů, třeba rozbití rodiny atd..) a co byl ten poslední hnací motor, díky kterému jste tu myšlenku vyslovili i před partnerem nahlas a (vzhledem k tomu, že u mě nejde o šťastný vztah) tak jestli jste pak (po nějaké době) cítili i úlevu a třeba si řekli, že jste to měli udělat už dávno… Děkuji moc za osobní zkušenosti, číst tady mi kolikrát pomáhá a tak si zkusím taky založit dizkusi a poprosit o osobní zkušenosti :srdce: :srdce: :srdce:
Trápila jsem se dlouho před tím, než jsem vůbec měla " koule" přiznat si, že tady už není žádná cesta. Tam jsem to prostě řekla, když už jsem viděla a věděla, že mě to tahá strašně ke dnu. Naštěstí rozumně odešel, a i když to byl teda můj nápad( sám by to nedokázal, kdybych ho " nenakopla"), strašně jsem si to proplakala. Dlouho mi trvalo než jsem se s tím vyrovnala. Ale jsem rada, že jsem to udělala. Musela jsem si to všechno odžít a přijmout. Měla jsem stavy, kdy bych zase prosila aby se vrátil. Naštěstí jsem se udržela a divím se teď, že jsem vydržela trápit se s tím takhle dlouho.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
988
4.11.19 22:12

U prvniho opakujici se nevera, okamzik, kdy jsem ho videla se libat s uplne nechutnou holkou :poblion: u dalsiho to proste vysumelo, ze jsme byli jak spolubydlici a ne milenci, ale byl to asi nejhodnejsi chlap okamzik, ze jsem prisla na to ze me nepritahuje uz, no a u tretiho to bylo divocina, rozesli jsme se asi po pul roce, silene me nastval kvuli praci, tak rekl ze sem hystericka pi..a sbalil se, asi za tyden uz mel novou, po pul roce jsem na nej narazila v ocecku pozval me na vino a nejak se zacali vydat a dali to do hromady, asi po trech mesicich zacal blbnout ze streroidama a jeho nalada byla jak na houpacce tak jsem mu rekla, ze nejlepsi bude se odstehovat ze doma to svinstvo nehodlam mit, no strcil do me, 120kg chlap do o pul min vazici holky, odletela jsem na zed kde byla tv, ta spadla na dlazbu a rozbila jsem, tak zacal rvat ze jsem nemozna, nemehlo, no vyhodila jsem ho a konec, uz sem o nem neslysela, hned si me vsude zablokoval, protoze sem rekla ze mi da 12litru na novou tv :pocitac: :pocitac:

Příspěvek upraven 04.11.19 v 22:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
4.11.19 22:13

Mela jsem to podobně a strasne dlouho mi trvalo odejit. Az pak prisel impuls. (byl mamanek, a jeho matinka se mi hrabala ve vecech, vse predelavala, prerovnavala skrine a ja uz na to v jeden moment nemela, on se ji bal a nic ji na to nerekl, nebyl to chlap, nemela jsem od nej to co zenska potrebuje, ani me neoslovoval, nerekl ze miluje jen kdyz se opil a v sexu katastrofa) Dlouho jsem se natrapila, bylo mi ho lito ho tam nechat a jit. Hledala jsem si furt důvody proč neodchazet) Ale pak přísel brekot (po zjisteni, ze tam zas neco uklidila a prerovnala, vetsinou byl vztek a nasledne hadka proc ji nic na to nerekne, ae v tu chvili uz jsem nemela sílu) ja napsala mame, zda mohu přijet a ona ze urcite. Tak jsem tam přespala, vybrecela se na rameno a az u rodicu, kde jsem byla par dni, jsem si vse uvedomila. Vse, ze uz jsem mela odejit davno, ze me tam nic nenaplnovalo, jen jsem nedokazala odejit. Jak jsem proste z toho prostredi odesla, najednou se mi rozsvitilo. I jsem si uvědomila, ze jsem nebyla do nej nikdy zamilovana, byl to jen vdek a ze mi s nim bylo dobre. Ae ta jiskra tam nikdy nebyla. Tak jsem se v jeden vecer co jsem byla u rodičů sbalila a jela do baru, kde jsem potkala soucasneho přítele, tam jiskra probehla a cekame spolu mimi :) myslim, ze by ti taky pomohla zmena prostredi, dela to hodně, kor kdyz te tam uz nic nedrzi. Máš navic dite. Nakonec zjistis, ze jsi rada ze jsi odesla. Drzim palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7221
4.11.19 22:13

Pro me byl zlomovy okamzik kdyz me o to deti prosily

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1717
4.11.19 22:15

Pohár přetekl, když mi odmítl pomoc, když mi bylo zle a byla jsem doma sama s dcerkou a on jako vždy u svých rodičů a na mou prosbu mi odvětil, ať se o nás postará můj bratr. V tu chvíli mi došlo, že to už se fakt nedá a že končím, protože nechci, aby dcerka vyrostla v tom, že je tohle normální. Když za 2 dny přijel domů, tak se ani neomluvil a ještě mi řekl, že jsem si to vymyslela a že stejně jede zase zpátky k rodičům. Tak jsem mu řekla, že až na víkend pojedu s naší dcerou oslavit její narozeniny k našim, ať si sbali svoje věci. Čuměl jak puk. Pak se mi pomstil tak, že se se mnou rozvedl :lol: :lol: :lol: Já si pobrecela, chodila jsem hodně do lesa se psem, zrekonstruovala dům a teď jsem šťastně vdaná a máme synka. A ex jen čuměl a byl vytoceny, že se mu někdo jiný stará o dceru. No jo, co chtěl, to má :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7221
4.11.19 22:17

@Bufanda taky mi nepomohl kdyz jsem byla po operaci pry se nebude omezovat a odesel do hospody, ale ani to mi nestacilo… musela jsem to slyset od deti :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.11.19 22:19

Pro mě zlomový okamzik, když mě chlap napadl a dcera byla u toho…ještě to byl ten typ člověka co něco provedl a pak se strašně omlouval div nebrečel. Už nikdy víc :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
4.11.19 22:20

U mě žádná snaha o změnu, žádná invence ohledně trávení společnýho času. Vydržela jsem to tak rok. A ano, ten ubíjející stereotyp. Pak jsem poznala někoho jinýho a bylo otázkou času, kdy se to rozpadne. Padlo by to tak jako tak. Jen takhle to bylo o kousek jednodušší. A hlavně proto, že ten vztah vyhnil už dávno předtím. Ale jsme přátelé dodnes. A řekla bych, že dobří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 00:58

Po 2 letech krize. Drzim palce, at se rozhodnes jakkoliv. A potom nelituj, vzdycky si rekni, ze vis, proc jsi to udelala nebo ne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.11.19 07:28

Byli jsme spolu 17 let, 9 manželé, 2 děti. S detma to začalo skript, ale podle mě nic neřešitelné. Ale podle i rok se choval hrozně. Urážky, ponižování, věčná kritika, jen co otevřel dveře, jsem věděla, že je zase něco špatně. O rozvodu začal prvně on, asi po 3 měsícich krize. Za li jsme mluvit o tom, jak to bude po rozvodu, bydlení, děti… Pak se toho nějak zalekl, a asi 2 mesice to bylo fajn. A pak to za lo znovu. Poslední kapka byla, když se na dovolené opil, byl sprostý, řekl, že jsem kráva, kopal do dveří a strčil do mě.

• Nahlásit
  • Citovat
5.11.19 07:40

Můj ex si to přečetl tady, založila jsem si diskuzi a on mě v tom poznal. Je to už víc než 10 let. Dala jsem mu další 3 šance a za necelý rok o toho, co na to přišel, jsem musela s dětmi utéct. Rozvedla jsem se z důvodu domácího násilí (ne fyzické).

Bylo to s dětmi těžké, ale svého rozhodnutí nelituju, i když mám za sebou řešení řady těžkostí. Celkově mě celá ta situace posílila a už můžu klidně říct, kde bych teď byla bez něj :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.11.19 08:29

Můj první vztah necelé 3 roky ne nebylo to adobré samý urážky a ponižování no poslední kapka byla jeho nevěra plus za pár měsíců mne dal ránu do zad. Tím to skončilo z mé strany. 2. vztah poslední kapka okradl mne o peníze, proste mi z kasičky zmizely prachy 8o pak jsme se docela dlouho soudili máme spolu dítě. Další vztah přes 3 roky skončil když mi přišel anonym který napsal že mne již několikrát podvedl 8o no byli tam takové podrobnosti že se tomu těžko nedalo věřit, stejně ten vztah už byl vyhnily. Jen to zrychlilo me rozhodnutí. No a poslední vztah tam jsem byla dlouhodobě nespokojená ale stále jsem ho měla ráda a omlouvala jo. Trval ten vztah necelý rok a skončil tím že mi nepomohl v dané chvíli kdy se mi stala doma menší nehoda. Pak jsem už na nej koukala jinak a úplně poslední kapkou bylo když jsem zjistila že je online na seznamce.

• Nahlásit
  • Citovat
1500
5.11.19 10:45

Složitá otázka…

Lidi se prostě mění (věk, rodina prostředí…) a stává se dost často, že si té plíživé změny ani nevšimnou. Mění se partner, měníš se i ty. Do toho se nabalují malé křivdy co jste si kdy udělali a neudělali. Prostě taková partnerská krize.

Dámy ti tu krásně popisují jak se perfektně, třeba i opakovaně rozešly, ale je i hodně takových co svoje krize překonaly. Nikde nenajdeš univerzální radu. Vlastně rada je jediná, mluvit spolu, třeba za pomoci odborníka. Minimálně to pomůže v tom se v klidu rozejít.

Pak je druhá věc, osobní krize. Očekávání, že tvoji „depku“ vyléčí někdo jiný, nereálná očekávání od partnera… V tom ti žádný rozchod nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama