Žloutenka neustupuje - přerušení kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Medičkaa
Stálice 52 příspěvků 3 inzeráty 26.04.18 12:09
Žloutenka neustupuje - přerušení kojení

Ahoj maminky. Jdu si pro radu. Byla jsem se synem na prohlídce v šesti týdnech a doktorce se zdál malý pořát nažloutlý. Z porodnice nás pouštěli normálně, zežloutl až doma, ale od té doby se to o dost zlepšilo. Nicméně doktorce se to nezdá a tak nás poslala na odběry, které ukázaly stále zvýšené hodnoty bilirubinu. Poradila nám že mám na 2 dny odstavit kojení a dát buď UM nebo přehřáté odstříkané MM. Dost mě to vyděsilo, protože kojení nám jde zatím moc hezky a já se bojím, že si to tímhle pokazíme ???? Takže mám nejprve skusit ohřát MM? Bojím se, že nezvládnu odstříkávat, mám kvůli těm dvěma dnům shánět odsávačku? A hlavní problém, koupit lahvičku nebo skusit krmit nějak jinak, třeba stříkačkou, aby si malý nezvykl na flašku? A co všechno ještě nakoupit na případné ohřívání a skladování mléka? A kdyby to nešlo jaké UM vybrat? Nebo to jen moc řeším a zbytečně vyšiluju? ach jo…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

KristynaTita
Kecalka 357 příspěvků 26.04.18 12:21

Nechapu důvod proc dat um?

blumen
Hvězda diskuse 42158 příspěvků 26.04.18 12:21

@Medičkaa zalezi na hodnotach, dcera byla nazloutla snad 3 mesice a dle Dr se drzela stale v nejake hranici (zahranici), pak to zmizelo samo

blumen
Hvězda diskuse 42158 příspěvků 26.04.18 12:22
@KristynaTita píše:
Nechapu důvod proc dat um?

To se doporucuje u zloutenek, kvuli hormonum v MM mam dojem.

Medičkaa
Stálice 52 příspěvků 3 inzeráty 26.04.18 12:27

@blumen
hodnotu mi doktorka ani neřekla, volala jsem si pro výsledky a řekla mi jen že je zvýšená hladina a mám na 2 dny prostě přestat kojit a pak se s malým přijít ukázat…

Petruš Z.
Závislačka 4302 příspěvků 26.04.18 12:28

@Medičkaa Dcera byla v porodnici 12 hodiny pod lampou. Žloutenka zeslábla a šly jsme domů. Oranžová jako broskvička byla ale ještě hodně dlouho. Nikdo to neřešil. Prospívala a to stačilo. Kojit určitě nepřestávejte.

blumen
Hvězda diskuse 42158 příspěvků 26.04.18 12:31
@Petruš Z. píše:
@Medičkaa Dcera byla v porodnici 12 hodiny pod lampou. Žloutenka zeslábla a šly jsme domů. Oranžová jako broskvička byla ale ještě hodně dlouho. Nikdo to neřešil. Prospívala a to stačilo. Kojit určitě nepřestávejte.

Nekdy to je proste potreba. Bych ji to takto nadalku nedoporucovala, kdyz nezname ani hodnoty ;) pribuzna v rodine totiz tak musela MM odstrikavat, byly k tomu pri te zloutence duvody, myslim, ze ty hormony

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 26.04.18 12:36

Nevim, nechci tu sirit bludy, ale neni to tak, ze kojeni naopak pomaha odbouravat ten bilirubin? Kojit bych neprestavala.

luci13
Nováček 7 příspěvků 26.04.18 12:40

Dobrý den, mohu Vám napsat moji zkušenost. U obou synů jsem kvůli silné žloutence po dobu pěti dnů dvě kojení denně převařovala. Tedy odstříkala jsem mléko - ano pořídila jsem si kvůli tomu kvalitní odsávačku. Mléko jsem přelila do skleněné lahvičky a převařila v kastrůlku s vodou. U prvního syna jsem dokonce používala teploměr na zavařování, u druhého odhadem. Teplota pasterizace myslím 71°C. Pak jsem mléko přelila do mističky. 5ml stříkačkou jsem pak syny krmila. Levý malíček do pusinky mírné přitisknout na patro, dítě začne ihned sát a pak jen pomalinku vedle malíčku vstřikovat mléko. Syny jsem měla v posteli vypodložené polštářem a obložené plenami. Probíhalo to úplně bez problémů. Samozřejmě vše důkladně vymyté, vyvařené, krátký nehet na malíčku a vymydlené ruce. Snad Vám to pomůže. Držím palce.

TinaAn
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 26.04.18 12:40

Určitě lze vygooglit víc info, ale četla jsem, že naopak při žloutence kojit. Že to přerušování, příp. převařování mm je překonaný názor.

Petruš Z.
Závislačka 4302 příspěvků 26.04.18 12:44

@blumen Samozřejmě, že nevím hodnoty, ale i mně bylo doporučeno kojit, kojit a zase kojit :mrgreen: že to jediné pomůže.

@Medičkaa A jaké byly ty poslední hodnoty?

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 26.04.18 12:44
@TinaAn píše:
Určitě lze vygooglit víc info, ale četla jsem, že naopak při žloutence kojit. Že to přerušování, příp. převařování mm je překonaný názor.

Presne tak. Na www.kojeni.net je primo sekce „dite se zloutenkou“, neumim sem hodit odkaz, ale jsou tam zodpovezene dotazy na toto tema. Pani tam zadne prevarovani nedoporucuje.

palav
Povídálka 19 příspěvků 26.04.18 12:46

Také to teď řeším. Dcera měla žloutenku už v porodnici, jeden den ji nasvítili, pak nás pustili domu. Na kontrole v šesti týdnech byla pořád žlutá, tak ji vzali krev z hlavičky. Hodnoty má pořád vysoké, máme ji alespoň dvakrát denně dávat k oknu svlečenou, nevadí když je venku pod mrakem. Dávat UM nebo ohřívat MM mi tedy doktorka neříkala. Za 14 dnů jdeme znovu na odběry a uvidí se jestli hodnoty budou klesat. Prý ta žloutenka u kojených détí trvá déle.

Medičkaa
Stálice 52 příspěvků 3 inzeráty 26.04.18 12:49

@luci13
Moc děkuji, to jsem přesně potřebovala slyšet :) neuměla jsem si to moc představit, jak probíhá dokrmování jinak než z flašky… jen jsem doufala že se obejdu bez té odsávačky ale uvidím jak mi půjde odstříkávat rukou no…

vbu
Stálice 78 příspěvků 26.04.18 12:50

Zadne UM! Malemu brala dr krev 2× a klesalo to az po 2 mesicich. Kojene deti jsou zlute porad je to normalni

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší řežba v historii? Takhle chorvatský fotbal rozpoutal válku v Jugoslávii!

Fotbalisté Chorvatska na světovém šampionátu drtí jednoho soupeře za druhým a... číst dále >

Zuřící reportérka BBC označila Maďarsko za xenofobní, ministr zahraničí ji „stíral“

Strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána budí vášně v celé Evropě, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama