Žloutenka ve třech týdnech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 11:18
Zloutenka ve trech tydnech

Ahoj, chci se zeptat, jestli mate nekdo nejakou zkusenost… mam chlapecka, ktery se narodil v probihajicim 36. tydnu tehotenstvi. Ja mam RH faktor minus, on plus, protilatky u nej nebyly. V nemocnici se 2 x svitil kvuli zloutence, pokazde 48 hodin. Po 12 dnech (5. srpna) nas propustili domu s hodnotou 161. Je porad dost zluty a spavy, proto nase pani doktorka bere odber krve a kontroluje to. Ve ctvrtek (8. srpna) mel hodnotu 229 a doktorka nas poslala do nemocnice, udelali mu odber moci - vse v poradku a rekli, ze na sviceni to neni a poslali nas domu. I kdyz u nedonosenych deti jsou ty hodnity pod svetlo mensi. V pondeli (12. srpna) mel syn 3 tydny a byl na dalsim odberu, hodnoty 245. A pani doktorka zase zvazovala nemocnici. Dnes jsme byli na dalsim odberu a hodnoty 256. Uz jsem z toho zoufala, caste odbery, porad strach, co bude, jestli se to nezhorsuje. V nemocnici mi rekli, ze nezazili, ze by se dite svitilo 3 x, ze 2 x casto, ale 3 x ne. Ale co kdyz se to bude porad zvysovat? Mate nekdo zkusenost? Nejlepe u nedonoseneho ditete? Nevite, zda neco znamena, kdyz se hodnoty porad zvysuji? Plne kojime. Nekde jsem cetla, ze se bilirubin pak odbourava pomaleji a doporucuje se prevarovat materske mleko

Reakce:
kavulenka
Ukecaná baba ;) 1404 příspěvků 14.08.19 11:22

Zkušenost mám jen s tím, že kamarádka pila nějaký čaj, který pomáhal proti žloutence… zkuste se zeptat v lékárně…

Aduš8
Kelišová 5324 příspěvků 14.08.19 11:26

To kojení je problém, opravdu kojence děti odbourávají pomaleji. Malá se narodila 37+4,v nemocnici vše ok, domů jsme šli 4.den po porodu. Byla spavá a během tří dnů zežloutla. Jinak mám Rh - a malá Rh +. Nepřibírala, takže jsme místo kojení přešli na UM a během tří nebo čtyř dnů byla v pořádku. Vím, že u některých případů přistupují k tomu, že přeruší kojení na 24 hodin, aby hodnoty srazily. Ale dělá se to v nemocnicích.

LenkaZrzule
Povídálka 43 příspěvků 14.08.19 11:30

Moje dcera se narodila v 29tt a zloutenku mela tez, v porodnici ji svitili, domu jsme odchazely porad se zloutenkou, uz se nepamatuju hodnoty, ale zluta byla jeste 3 mesice, brali ji krev, ale na sviceni uz nesla co si pamatuju… A byla kojena.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 11:34

Starší syn teda donošený, žloutnenku měl po narození v Motole, byl pod světýlkem, zblednul, pustili nás normálně domů, pak mi zase zežloutnul, dětská teda koukala, že je dost žlutý, nic neměřila, říkala, kdyby se to neztrácelo, musela by to prý řešit. Byl žlutý určitě 5 týdnů, možná více a pomalinku, ale fakt pomalu to mizelo, byl teda na UM. Oba máme Rh+.
Prosím anonym - zdravotní stav.

debra.morgan
Echt Kelišová 9701 příspěvků 14.08.19 11:39

Narozen v půlce 38. týdne, žloutenka se projevila asi 2 den, hodnoty přistrojem na hruď 207, hodnoty z krve asi 198, pod svetlem nebyl, šli jsme domu 48 hodin po porodu bez reverzu. Hodnoty pristrojem po cca 2 tydnech od porodu 205 nebo tak nějak (měřeno přes znamou bez lekare)… bělmo má pořád nažloutlé, zbytek těla už ok, obličej taky ještě lehce nažloutly…pry děti odžloutavaji odspodu…nohy měl normální barvy už i s tou hodnotou 205…nikdo to neřeší.

Evinka2
Ukecaná baba ;) 2392 příspěvků 14.08.19 12:18

Já měla všechny 3 děti žluté, nejhůř na tom byla nejstarší dcera, narozená ve 36 týdnu, ta byla i pod světlem… Všichni byli žlutí cca 3 týdny, možná dýl…Doporučuji dávat hodně na světlo, nechat jen v plinečce a dát na sluníčko, pomáhá to :) Dokonce jsem četla, že stačí i normální světlo, takže hodně svítit :) Snad bude brzy lépe :hug:

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 14.08.19 12:29

Ahoj, syn je 34 tyden svitil se v porodnici snad 72 hodin. nejvyssi hodnotu dle propousteci zpravy mel 248 pak to kleslo. byli jsme v porodnici 3 tydny kvuli tomu, ze byl spavy a malo sal. kdyz jsem se rozkojila sli jsme domu. ja jsem byla jako novorozene (37 tyden) tyden po porodu hospitalizovana na infuze kvuli nov zloutence.
doma jsem syna nechavala u ukna jen v plince a pomalu “belal”. kojila jsem a nic neprevarovala mela jsem strach, ze bych to mleko uplne znehodnotila a lekarka mi to nedoporucovala ani o tom nemluvila. myslim, ze vam to bude klesat, ale opravdu ho den na denni svetlo a vystav svetlu co nejvetsi plochu tela.

Váš příspěvek
Reklama