Žloutenka - za jak dlouho zmizela žlutá barva?

27.12.14 12:23

zloutenka- za jak dlouho zmizela zluta barva

Ahoj maminky, miminko nam v porodnici 3. Den zezloutlo, podle testu zjisti infekci a pak mala dostala antibiotika. Dneska nam rekli, ze bychom mohli jit domu, ale ze ma zlotenku, ze musi pod modre svetlo a ze zitra se uvidi, pry bychom mohli uz zitra jit, takze mam pocit, ze primo zloutenku nemame. Mate nekdo ze zlutou barvou zkusenosti, za jak dlouho Vam zmizela barva po pobytu pod modrym svetlem?? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
145
27.12.14 12:33

Dcera měla novorozeneckou žloutenku. V porodnici s ní nic nedělali a pediatr taky ne. Žlutá barva zmizela kolem čtvrtého týdnem, už nevím přesně, ale na prohlídce v šesti týdnech byla barva normální (a to byla v porodnici žlutá jako meruňka:-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26958
27.12.14 12:35

První byl žlutý hodně, byl na světle asi 2 dny, vybledl asi kolem 6 týdnů.
Druhý byl žlutý méně, ale bledl delší dobu, tak 2 měsíce než měl normální barvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9471
27.12.14 12:39

Taky sest tydnu bez fototerapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11233
27.12.14 12:48

Pod modrým světlem nezmizela žlutá barva vůbec, ale podle krve se hodnoty snížily, takže jsme tam byli vždy asi tak 14 dní. Moje děti ale měly vždy silnější. Jinak si hráli na občany vietnamské národnosti asi dva měsíce, nejmladší možná i víc:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
27.12.14 12:57

Nejde o barvu kůže, ale o hodnoty bilirubinu v krvi. Pokud jsou hodně vysoké, jde dítko pod světlo, pokud ne, jen se čeká, až to klesne samo. Jsou tabulky podle hodnot a podle věku(dnů) dítěte, podle kterých se určuje léčba. Jinak mám pocit, že svícená dítka šly domů rychleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.14 13:25

Doktorka mi vravela, ze mi mimino bude zltnut a blednut cele sestonedelie. A ze mam davat hodne pit, pretoze ked bude smadna, tak zozltne.
Ja som totiz doktorku volala, ze je mala zlta, ta dorazila malem so sanitkou, a potom ze to co mam ja je v norme, len som asi namiesala hustejsi nutrilon, tak ze z toho :mrgreen:
Jo, a davaj prcka casto na slniecko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7381
27.12.14 13:31

Me v porodnici s malym pustili domu 5. den, byl zluty jak pomeranc, ze dobre. druhy den pediatra se malem vyvalila, jak ho videla a sanitou nas vezli na detske, kde byl pod svetlem celý tyden, mel hranicni hodnoty ohrozujici mozek, hrozily transfuze. dcera byla pod svetlem v porodnici 3 dny navíc a zluta byla asi 4 mesice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.14 20:04

Dekuji za rady, po te co byla v akvarku 3 hodinky tak uz byla mnohem ruzovejsi, rekla bych, ze se jedna o velmi nizke hodnoty. Pani doktorka rikala, ze kdyz se to zlepsi, tak bychom mohli jit zitra domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2649
27.12.14 21:50

Ahoj Danielku svítili cca 4 dny a žlutá byla dloouho měsíc určitě 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
24.2.17 13:04

Obnovuji diskuzi. Syn v porodnici 3.den dostal žloutenku, hodnoty nebyly zase moc vysoké, ale jeden den byl v bilibedu, den na to nás pustili domů. Teď mu budou 4týdny a žlutá barva ještě nevyprchala. Pediatr ho viděl 2× a podle bělma konstatoval, že není třeba odebírat krev. Jeden den se mi zdá už úplně v pohodě a třeba dneska se mi zdá zase žlutý, už jsem z toho trochu nervózní. Nevím, jestli je to normální, že jeden den ok a druhý den zase nažloutlý. Nevím, čím jiným se dá ještě pomoci než dávat k oknu a často kojit (jestli to třeba mohu ovlivnit mojí stravou). Jinak na váze přibývá dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat