Reklama

Zlozvyk loupání kůžičky na prstech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 09:52
zlozvyk loupání kůžičky na prstech

Už od dětství mám tento hnusný zlozvyk, mám fotky, kde jsou mi snad 4 roky a už tam mám prsty v oné „poloze“. :roll: Loupu především kůžičku na palcích, úplně do bolesti, kolem dokola bříška prstu. Dělám to hodně ve stresu, ale i bezděky, ani si to neuvědomuji. Podařilo se mi toho na pár let zbavit prostřednictvím gelových nehtů, ale ty už zkrátka nosit nechci.
Je tu někdo podobný blázen? Máte nějakou radu jak na to? Říkám si, jestli tohle už taky není nutkavé chování, nějaká obsedantní porucha. :roll:
Prosím anonym. :oops:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 09:55

No, když myju wc savem (otírám hadříkem denně), tak mi tak smrdí ruce, že si je půl dne nedám k obličeji, protože to nepřekryje ani mýdlo, nic… :lol: Zkus vyhledat psychologa, řešit se má příčina, ne příznak :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 09:59

Mam to taky, uz od detstvi. Delam to paradoxne nekdy i kdyz jsem v klidu. V detstvi jsem to delala z nervozity z prisneho otce, ten se mi za to jeste vysmival a hrozil mi psychiatrama, pritom by k nim potreboval sam.

Muj manzel je bohuzel cholericke natury a moje hnipani nesnasi, cim vic mne na to upozornuje, tim vic to delam. Nemuzu si proste pomoct. Blbe je, ze pracuji v bance a potrebuji nejak vypadat, takze se pak mazu zazracnyma mastickama, co rychle hoji a uz jsem se naucila i hodne skryvat ruce.

Prave o gelovkach premyslim, ze si je poridim jen abych se nehnipala, i kdyz se mi moc nelibi.
Anonym G.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 10:02
@Anonymní píše:
No, když myju wc savem (otírám hadříkem denně), tak mi tak smrdí ruce, že si je půl dne nedám k obličeji, protože to nepřekryje ani mýdlo, nic… :lol: Zkus vyhledat psychologa, řešit se má příčina, ne příznak :nevim:

Paradoxne mne smrad Sava a chloru vubec nevadi. Ja o psychologovi treba nepremyslela vubec, jako nakracet tam a rict, kdyz jsem nervozni, trham si kuzicku kolem nehtu. Jinak bych rekla, ze jsem celkem i sebevedoma… :roll:
Anonym G.

marcelkaaaaaa
Povídálka 14 příspěvků 19.01.17 10:05

V čem by to mohlo vadit?

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 19.01.17 10:18

Není to obsedantní porucha, je to neurotický zlozvyk. Stejně jako třeba okusování si nehtů.

Nejjednodušší cestou jak se toho zbavit je řešit příčinu, tedy naučit se čelit úzkostem a snižovat jejich hladinu. A kompenzovat stres. Takže se to ve vás hromadí a uvolňuje se pomocí podobných nutkavých projevů. To že si možná něco takového nepřipouštíte a jdete dopředu případně silou vůle není úplně dobré řešení. A dlouhodobě neřešená a ignorovaná témata se ledaskdy překlopí do panické poruchy, kdy člověk netuší co se to s ním děje a kde se to vzalo…

Což sebou nese proměnu v tom, jak vnímáte sebe sama, změny v komunikačních dovednostech, proměnu nevhodných návyků a životního stylu tak, abyste lépe spala a víc se hýbala a také techniky aktivní relaxace a podobných věcí. Nejsnáze se to dělá v psychoterapii. A má to tu výhodu, že kromě toho, že budete mít upravené a nebolestivé ruce, tak taky se zlepší mnoho dalších oblastí vašeho života.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 19.01.17 10:25

Dělá to manžel a já z toho rostu :cert: :mrgreen: Je schopnej třeba hodinu sedět na gauči a loupat si to :pocitac: Všimla jsem si, že to nejvíc dělá když jsme na návštěvě u jeho rodičů, to pak celou návštěvu sedí a loupe. Někdy už to pak má celé krvavé. Kolikrát ho pak chytnu za ruku a on tam tu kůži má potrhanou a škrábe to. Myslím si, že to má psychické, protože jeho táta byl na něho dost náročný od malička. Manžel byl citlivé dítě a otec se ho snažil silou donutit aby byl „chlap“. Takže on je vždycky z něho nervózní, musí jít i víckrát na záchod než k nim jedeme. Doma to dělá občas, třeba když řeší nějaké starosti z práce. Když je v pohodě třeba o víkendu tak si na to ani nevzpomene. :nevim: Co s tím neporadím, u nás nic nepomáhalo. Manžel si to ani neuvědomuje, že to dělá. Když ho na to upozorním tak se podiví a přestane. Ale za pět minut to dělá zas :zed:

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 19.01.17 10:27

@Kočičí duše je to mechanismus, který mu pomáhá zvládat úzkost.

Nutno naznat, že lepší ničení si prstů, než aby kouřil a nebo pil.

Pomůže udělat si pořádek v psychice a naučit se jiné mechanismy zvládání napětí/úzkosti.

alisekR
Kelišová 5006 příspěvků 19.01.17 10:33

No já to dělám taky, ale né z psychiky, ale tohle počasí mí šíleně ničí ruce, mám je tak suché a bolavé a to nosím rukavice, když to mám přes léto zahojené, tak to nedělám :think: Není to tedy spíš tím počasím??

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 19.01.17 10:41
@Ou píše:
@Kočičí duše je to mechanismus, který mu pomáhá zvládat úzkost.

Nutno naznat, že lepší ničení si prstů, než aby kouřil a nebo pil.

Pomůže udělat si pořádek v psychice a naučit se jiné mechanismy zvládání napětí/úzkosti.

Já vím, řešili to i s psychologem, ale nijak se toho zbavit nedokázal :think: Postupně se to s léty zlepšuje, teď už ani nemívá tolik zažívací problémy z nervů, už tak nějak pochopil, že mu nikdo hlavu neutrhne když mu např. ujede autobus. Ale dřív to někdy bylo fakt na hlavu :nevim:

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 19.01.17 10:59

Dělám to taky, víc, když jsem z něčeho nervózní, ale pak už jen ze kvůli tomu, že mi vadí, jak se tam kůže různě odchlipuje a vyčnívá a snažím se to zahladit a tím se dostávám do kruhu ze kterého není lehké vystoupit :lol:.

warita
Kelišová 7429 příspěvků 19.01.17 11:11
@Anonymní píše:
No, když myju wc savem (otírám hadříkem denně), tak mi tak smrdí ruce, že si je půl dne nedám k obličeji, protože to nepřekryje ani mýdlo, nic… :lol: Zkus vyhledat psychologa, řešit se má příčina, ne příznak :nevim:

Tohle nevyresis. Kousani nehtu a pod spada pod kompulzivne obsesivni poruchy a s tim se da akorat naucit zit. Vim o cem mluvim.

Zakladatelka si nehty nekouse podle popisu, ale jinak to mame stejne. Uz na 3 letech jsem okusovala nehty, postupne se k tomu pridalo okusovani a olupovani kuze kolem nehtu.

Taky se mi podarilo to dostat pod kontrolu pomoci umelych nehtu, ale ja gelove nehty nesnesu, chodim na shelac, ktery je k nehtum o neco setrnejsi. Problem teda ale je, ze umely nehet sice brani okusovani nehtu, ale kuzicku okolo nehtu nechrani, takze je to jeste stale o tom, ze se clovek musi ovladnout.

Jenze, ta kompulzivni porucha je mrcha. Kdyz ji clovek vezme jeji primarni projev, muze lehce presedlat na neco jineho. O tom jsem se presvedcila pred mnoho lety, kdyz jsem jako mlada holka tento zlozvyk dostala na cca rok pod kontrolu. Nekousala jsem si nehty, za to jsem si drapala kuzi na obliceji, dekoltu a zadech a okusovala tvare zevtritr a podobne libustky.

Udajne se to da lecit pomoci antidepresiv a u psychoterapeuta pomoci behaviouralni terapie, nicmene, to pouze potlacuje tuto poruchu, vylecit ji nedokaze. Nakonec to clovek musi nejak potlacit sam a dokud doopravdy nechce, tak to nepujde.

No a kdyz je nejake stresove obdobi, nepomuze ani svecena.

Hanka1
Extra třída :D 13463 příspěvků 19.01.17 11:26
@AnastazieB píše:
Dělám to taky, víc, když jsem z něčeho nervózní, ale pak už jen ze kvůli tomu, že mi vadí, jak se tam kůže různě odchlipuje a vyčnívá a snažím se to zahladit a tím se dostávám do kruhu ze kterého není lehké vystoupit :lol:.

No napodobne, mam to take tak… :roll:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28522 příspěvků 19.01.17 11:30
@alisekR píše:
No já to dělám taky, ale né z psychiky, ale tohle počasí mí šíleně ničí ruce, mám je tak suché a bolavé a to nosím rukavice, když to mám přes léto zahojené, tak to nedělám :think: Není to tedy spíš tím počasím??

jo, naprosto. Mráz mi tu kůžičku hrozně vysušuje. Mám to úplně stejně. Další důvod, proč nemám ráda zimu.

alisekR
Kelišová 5006 příspěvků 19.01.17 13:46
@Burj Chalifa píše:
jo, naprosto. Mráz mi tu kůžičku hrozně vysušuje. Mám to úplně stejně. Další důvod, proč nemám ráda zimu.

No, u nás je to drsný, dneska ráno -18 a teď je tu -12, takže ráno jedem do školky úplně zmrzlý, po obědě druhá cesta vymrzlým autem do školky pro dítě a pak ještě chtějí sáňkovat na zahradě a já jsem pak jak sloupaná, mažu večer tunu měsíčkové indulony, ale fakt tunu a stejně tedy efekt nic moc. Mám ty ruce vrásčité jak stará bába. Já se tak těším v červnu k moři, že to není ani možný. :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama