Žlučník nebo něco jiného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katerinaaff
Povídálka 37 příspěvků 01.01.19 23:31
Žlučník nebo něco jiného?

Ahoj!!
Potrebovala bych poradit. Asi pred hodinou, dvema me zacalo bolet pod pravym zebrem. Nejdrive me tam asi 4× pichlo, ze jsem se lekla s ted uz to jen poboliva. Vcera na silvestra jsem jedla hodne tucneho, jako zebra, pak bramburky, chlebicky, a dneska jsem v tom tak nejak pokracovala. Je mozne ze to je z toho?

Reakce:
Petula306
Kecalka 106 příspěvků 01.01.19 23:37

Jo, je to možné. Mě takhle jednu dobu bolel, podle mě taky žlučník, docela často. A pak to nějak přešlo. Kdyby to byl fakt žlučníkový záchvat, to byste poznala (třeba vlivem žlučníkových kamenů).

Kelsey
Hvězda diskuse 45124 příspěvků 01.01.19 23:42

Ano zlucnik. Nasad dietu. Treba se to zklidni. Ja o nej prisla loni v listopadu.
Behem jednoho tydne nekolik strasnych zachvatu.
Tak to bylo nastartovane, ze posledni vyvolal banan a caj na veceri. Behem tydne 2× na pohotovosti. Pri druhe navsteve pohotovosti jsem uz zustala v nemocnici a zlucnik sel akutne pryc. Mela jsem kamen ve zlucniku a mi se ozval az to bylo akutni. Do te doby zadny naznak. Ozval se, kdyz se ucpal.

Petula306
Kecalka 106 příspěvků 01.01.19 23:45

Asi je to masakr. Já teda kameny neměla (to se ověřilo náhodou na UTZ z jiného důvodu), ale dávala jsem žlučníku dost zabrat. Pak to přešlo samo, když jsem přestala jíst a pít jako nezřízená.

Kelsey
Hvězda diskuse 45124 příspěvků 01.01.19 23:51

Asi takhle 3× jsem rodila a opravdovou bolest jsem zazila az pri zlucniku.
Co zpusobi jeden hajzlik kamen. Nikdy jsem tolik nezvracela.

@katerinaaff kup si algifenove kapky, ty pomahaji na tu akutni bolest.
Radeji zajdi na UTZ, aby ti rekli, jestli nemas sutrik taky.

CarnivoraKurama
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 01.01.19 23:55

Mě trápí žlučník už nějaký ten měsíc. Že je to žlučník jsem se dověděla až před týdnem, do té doby jsem měla za to, že je to skříplý nerv někde mezi žebry a trápila se doma zbytečně. Zítra ještě budu volat jak mi dopadly jaterní testy, ale zatím mám od gyndaře nařízenou žlučníkovou dietu. Hodně se mi to zhoršuje při fyzické aktivitě, delší procházka svižným krokem je zabiják, pálí to a píchá jak blázen a vystřeluje až pod pravou lopatku. Obávám se ale, že to budu muset vydržet na dietě až do porodu, jsem v 8 měsíci těhotenství. Kdybych to věděla už před těmi pár měsíci, neprasila bych tolik při jídle, to byla pořád čokoládka, koláčky, latéčko… :zed: Snad se to nerozjede do koliky, to by bylo v háji.

Uživatel je onlineOu
Kelišová 5871 příspěvků 02.01.19 00:08

Ano je to pravděpodobné.

Dej si zítra hladovku, jen pij mátový čaj a cvič cviky na trávení
 https://www.youtube.com/watch?…

Jestli to nepřejde, tak jdi k lékaři. A především pak dodržuj doporučené dietní rady - jinak skončíš s velmi bolestivými kolikami a pak pod chirurgickým nožem.

katerinaaff
Povídálka 37 příspěvků 02.01.19 00:11
@CarnivoraKurama píše:
Mě trápí žlučník už nějaký ten měsíc. Že je to žlučník jsem se dověděla až před týdnem, do té doby jsem měla za to, že je to skříplý nerv někde mezi žebry a trápila se doma zbytečně. Zítra ještě budu volat jak mi dopadly jaterní testy, ale zatím mám od gyndaře nařízenou žlučníkovou dietu. Hodně se mi to zhoršuje při fyzické aktivitě, delší procházka svižným krokem je zabiják, pálí to a píchá jak blázen a vystřeluje až pod pravou lopatku. Obávám se ale, že to budu muset vydržet na dietě až do porodu, jsem v 8 měsíci těhotenství. Kdybych to věděla už před těmi pár měsíci, neprasila bych tolik při jídle, to byla pořád čokoládka, koláčky, latéčko… :zed: Snad se to nerozjede do koliky, to by bylo v háji.

Tak ja preju at porod probehne bez komplikaci a drzim pesti!
Ja doufam ze to do zitrka u me prejde a ze to je jen malinko podrazdeny. Nikdy jsem s tim problemy nemela :nevim:

katerinaaff
Povídálka 37 příspěvků 02.01.19 00:12

@Ou
Dekuju za tip!

CarnivoraKurama
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 02.01.19 00:37

@katerinaaff Děkuju, taky doufám že tě to prostě přejde a je to jen podrážděné. :hug: Drž se!

brumi
Kelišová 6599 příspěvků 02.01.19 05:59

@CarnivoraKurama deej di dietu jak říkají holky, mátoý heřmánkový čaj a mohlo by bát líp, někdy se žlučník podráždí jen jednorázově a je klid ,třeba ho máš jen citlivější,mě osobně taky tohle dělá když se nehlídám a plácám pak den dva bolí a zase mám klid, přitom jej mám vpohodě sono vše ok,když začne bolet mám doma cholagol kapky volně prodejné dám 5 kapek a je mi hej :), návíc když se dostaví úleva vám že jsem ho přemoplácala a držím jídlo trochu na uzdě pár dní zase

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >