Žlučník, slinivka v těhotenství a způsob porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
czaky
Závislačka 2579 příspěvků 02.10.14 01:34
Žlučník, slinivka v těhotenství a způsob porodu

Behem poslednich 2 mesicu tehotenstvi jsem zacala mit problemy se zlucnikem. Vzhledem k tomu, ze pred tehotenstvim jsem na to nikdy netrpela, par zachvatu trvalo, nez jsem prisla na to, ze to tedy je zlucnik a nasledne nez jsem si dokazala vybojovat nejake vysetreni ktere by to potvrdilo. Byly potvrzeny male kaminky do 3mm, nasazena dieta a byla jsem odeslana domu. Krome zlucniku mam i tehotenskou cukrovku, takze ve vysledku jsem nemohla jist skoro nic. Nakonec jsem skoncila i pres dodrzovani zlucnikove diety na pohotovosti se zlucnikovou kolikou, respektive na zaklade odberu krve se zanetem zlucniku a slinivky na rizikovem oddeleni v porodnici. Po 4 dnech pouze na kapackachbez jidla i piti se mi nastesti hodnoty z krve vratily do normalu a postupne mi zkousi davat i neco k jidlu (docela klobouk dolu ze jsou schopni zorganizovat jidlo na kombinaci slinivka, zlucnik, cukrovka).Do terminu porodu nastesti zbyvaji jen dva tydny, takze resi co se mnou dal, zda cisar a kdy nebo prirozeny porod. Vy kterym se zlucnik projevil uz v tehotenstvi, rodily jste planovanym cisarem nebo prirozene? Pokud mi nahodou daji vybrat, tak sama nevim co zvolit. Na jednu stranu bych chtela prirozene, na druhou stranuse bojimjednak dalsich zachvatu, jednak pri predstave, ze me to chytne pri porodu a jednak ze na to proste po cca 3 tydnech na kapackach, respektive posleze velmi dietni strave a nicnedelani v posteli proste nezvladnu fyzicky. Uvitamvsechny vase zkusenosti ci nazory…

Reakce:
Sofiela
Kecalka 369 příspěvků 02.10.14 09:11

Ty kaminky mohly vzniknout kvuli hormonalnim zmenam v tehotenstvi, kdyz se k tomu pricte jeste dedicny faktor a uzivani vapniku a teh. vitaminu, tak je problem na svete. Ja jsem s tim zacala mit problem az kdyz malemu byl rok a pul. Taky jsem nejdriv nevedela co mi je, ale krome kamenu jsem mela i problem s jatry, detoxikacni funkce i metabolizmus bilkovin byly oslabene. na radu lekarky jsem v cervenci provedla detoxikacni kuru jater a zlucniku trikrat po sobe a stolici jsem vyloucila 20 kamenu o velikosti liskovych orisku, dva i vetsi. mela jsem jich plny zlucnik.

Na tvem miste bych se ale drzela rad lekaru. Jestli radi prirozeny porod nebo cisare a jestli doporucuji i operaci zlucniku. Me tu kuru taky doporucila lekarka, bala jsem se, ze skoncim v nemocnici, ale dopadlo to vyborne a citim se po tom skvele, problemy s travenim zmizely.

czaky
Závislačka 2579 příspěvků 02.10.14 10:14

No tak to dnes po vizite dopadlo presne tak jak jsem nechtela… „s klidnym svedomim bychom pockali na prirozeny porod, ale pokud se na to nebudete citit, muzeme naplanovat cisare“… Ale vyznival tak ze by se priklanel k prirozenemu porodu, zatimco moje dr, kam chodim normalne a kam jsem chodila do poradny, by se klonila k cisarskymu rezu. A ja sama fakt nevim… Jednak se fakt bojim ze se mi to zase spusti, kdyz se mi to spustilo i predtim vlastne na diete a jednak se bojim ze me to chytne pri porodu jako takovym… Na druhou stranu se s cisarem smiruju tezko a chtela bych rodit prirozene…

Zajimal by me pomer, kolik z maminek s trablema se zlucnikem v tehotenstvi melo cisarsky rez a kolik prirozeny porod, pripadne jestli se nekomu prihodil zachvat primo u porodu.

Sofiela
Kecalka 369 příspěvků 02.10.14 13:49

Snad nekdo odpovi. cisarsky rez muze byt planovany i akutni. osobne bych si radsi vybrala prirozeny porod. vim, ze se bojis koliky, ze se rozjede u porodu, alle nemusi. Po porodu ti budou operovat zlucnik nebo ne? Drz se, holka, mas to tezky, ale vydrz uz to mas za par. Chtelo by to udrzet zlucnik v klidovem rezimu do porodu. Ja ted uzivam artycokovy sirup, je to na regeneraci jater. Muze se to i v tehotenstvi. Mohla bych se podivat jestli to je i na zlucnik a slinivku a jestli se to muze kdyz mas cukrovku, ale ta nastesti po porodu odezni.

czaky
Závislačka 2579 příspěvků 02.10.14 14:25

@Sofiela diky, budu rada za kazdy info i k ty poporodni „peci o zlucnik“… myslim ze k cukrovce ten sirup neprojde uz podle nazvu ;-)…ale treba by byl dobry po tom porodu, nez budu moct jit na operaci se zlucnikem (i kdyby se to uklidnilo tak rozhodne jdu, za ty nervy kdy to zas prijde mi to fakt nestoji)… ja bych vnitrne taky radsi prirozenej, ale lidi kolem me od toho zrazujou (az na toho primare odsud), tak taky prave doufam ze se ozve nekdo s osobni zkusenosti…

Sofiela
Kecalka 369 příspěvků 02.10.14 14:33

Jmenuje se to artycokovy aperitiv znacky just nahrin. Snad nedelam reklamu. http://www.justnahrin.cz/…cky-aperitiv je tam i slozeni. Ja bych se zeptala lekaru co si o tom mysli a jestli by ti to pomohlo. Jak casto jsi mela ty koliky? Vzdyt uz je to mozna posledni a po porodu se to nevrati. Byly i takove pripady.

czaky
Závislačka 2579 příspěvků 02.10.14 14:37

No tak 4× fakt silnou (vse v poslednim mesici a pul) a po predposledni silne jsem lehci obden tak cca tyden, pak par dnu klid a s posledni pak na pohotovosti, slinivka porodnice atd.

Majulka88
Nováček 10 příspěvků 13.07.17 20:32

Ahojky holky. Diskuze je sice 3roky stara, ale zkusim ☺ czaky, muzu se zeptat jak tedda vse dopadlo? Jsem 25tt a od 20tt me 2× chytl zlucnik a vznikla z toho kolika, drzim dietu. do toho mi vcera zjistili, ze mam cukrovku…teda bylo mi receno, ze posledni krevni test je lehce zvyseny, tak budu navstevovat diabetologa. Muzu se teda zeptat, jak jsi to zvladala, cos vlastne jedla? Jako do porodu mam 13tydnu a jsem z toho silene spatna…zatim jsem pribrala jen 2,5kg ale hlavne aby byla mala v poradku!! Pokud odpovis, budu moc rada ☺

czaky
Závislačka 2579 příspěvků 13.07.17 22:14

@Majulka88 do porodu to nakonec bylo v pohode. Po tom pobytu v porodnici na rizikaci jsem jeste v pohode fungovala doma a skoro tyden prenasela… teda v pohode - na fest diete. Tuku ani co by se za nehet veslo, jen na suchy panvi nebo na vode delamy kureci maso nebo panenka. Ochucovadla sul kmin bylinky. Repa a dyne jako pyre, polivky, peceny, vareny atd. 20ti procentni eidam a radsi malo. Dusena sunka. Syrovatkovy syr z lidlu. Z ovoce snad jen duseny jablka a prip jablka s dyni… to mi chybelo nejvic cerstvy ovoce zelenina.

No porod zustal naplanovany prirozeny, skoncil cisarem ale ‚jen‘ z duvodu omotanyho pupecniku. Pak jsem se na sestinedeli obden dohadovala ze takhle zlucnikova dieta nevypada a nutricni mi ji stale tvrdosijne vysazovala. :zed: :pocitac: takze obden bez jidla.

Nakonec me dalsi kolika chytla treti tyden po porodu po suchy housce a zlucnik sel ven - trefila jsem se do svatku takze jsem v nemocnici zkysla tyden, prcek doma s tatou, hormony sestinedelky, obrecela jsem to hrozne, ale od ty doby dal zlucnik i slinivka pokoj, traveni beze zmeny. :palec:

Jo k porodu jsem sla o 8 kilo lehci oproti pred pocetim a narodil se zdravej 4 kilovej kluk jak buk :D

czaky
Závislačka 2579 příspěvků 13.07.17 22:20

Akorat se mi teda nepovedlo rozkojit, coz je otazka jestli vinou cisare nebo ochuzene stravy nebo ceho-ve vysledku to bylo asi dobre, protoze jsem jeste ve stejne roce ‚stihla‘ onkologickou lecbu ale to uz je jiny pribeh…

Drzim ti palce at vse probehne v klidu a o malou se neboj, vezme si co potrebuje :kytka:

Majulka88
Nováček 10 příspěvků 14.07.17 07:47

@czaky Tak ta dieta nezni az tak strasne, to mam vlastne ted :D jen zatim jeste muzu i brambory, ryzi, na to uz jsem si zvykla…Je ale fakt, ze ta zelenina mi silene chybi, jeste k tomu ted v lete :/ Jedine co jsem se odvazila zkusit je rajce vypeckovame a sparene ve vode :D a to jde…Jen se ted bojim, jak se to vse skloubi s tou cukrovkou? Jelikoz nesmim jist maslo, jen margarin a ten se pri cukrovce nema, pak muzu jen bile pecivo ne tmave a to se pri cukrovce nema, ani ty brambory, ryze…tak ja nevim :/ jsem teda zvedava, co mi rekne ten diabetolog ktery zaroven i internista. Tak ale reknu ti, ze na to, ze jsi mela dietu se maly narodil teda kraaasny cvalicek :D aspon slo videt, ze mu nic nechybelo :) je to silene, clovek se tesi, ze si to bude uzivat se vsim vsudy a vubec, uz se tesim, az to bude vse za mnou!

czaky
Závislačka 2579 příspěvků 14.07.17 09:20

@Majulka88 ono pri ty cukrovce smis i ty brambory pecivo a tak, jen se to musi vazit aby toho nebylo moc naraz. Naopak treba k povinny druhy veceri jsem musela aspon kousek sacharidu mit, abych mela rano cukr v pohode. No byla to veda a alchymie… navic to vymyslet tak aby to jedl i manzel abych nevarila nactyrikrat :lol:

Majulka88
Nováček 10 příspěvků 14.07.17 09:34

@czaky no ty blaho, tak to bude mazec :D diky bohu jsem na nemocenske a mam cas teda…ty jo, to bude psycho teda.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >

Kanadský soud rozhodl: Vondráčková se syny se musí vrátit do Česka!

Tomáš Plekanec může jásat. Kanadský odvolací soud včera rozhodl, že jeho dva... číst dále >