Žlučníkové kameny a plánované těhotenství

Anonymní
5.1.20 09:41

Žlučníkové kameny a plánované těhu

Ahojte, zjistili mi na sonu několik žlučníkových kamenů velikostně kolem 2 cm. Lehce mám nažloutlé bělmo, jinak jsem vlastně na to sono šla kvůli pálení žáhy a on to žlučník. Žádné výrazné problémy nemám, krev a moč v pořádku. Jde o to, že se snažíme o mimčo a mám hrozný strach, aby se mi ten žlučník v těhotenství nerozjel naplno… Doktor doporučil buď dietu nebo jít v únoru na operaci, jenže nevím, jak dlouho po takovémzákroku není vhodné otěhotnět.. Už takhle se snažíme 7 měsíců a teď další odklad.. No babo raď… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5185
5.1.20 09:42

Hele důrazně nedoporučuji těhotenství se šutry, nejdřív si to nech odoperovat, ono se to v těhotenství nebo po porodu začíná sypat, mohla bych o tom vykládat, mně pak šlo o život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5185
5.1.20 09:44

Jinak se to dělá laparoskopicky, myslím, že pauza 2-3 měsíce od snažení je víc než dostatečná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11849
5.1.20 09:44

No já bych řekla, že hned po zákroku klidně můžeš otěhotnět, tomu přeci nic nebrání…šla bych na jednodenní chirurgii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5950
5.1.20 09:51

Hlavně teď ne těhotenství. Nejprve si nech operovat ten žlučník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
5.1.20 10:15

Já bych si je nechala laparo vyndat a pak se snažila třeba hned. Nevím, k čemu by bylo vyčkávat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1548
6.1.20 12:58

Já bych si nechala kameny odstranit… Dělá se to laparoskopicky. Tři vpichy a pár stehů.. Žádná hrůza a snažit se můžete prakticky hned. Je velké riziko pokud bys otěhotněla a měla kameny a chytl tě třeba záchvat… Vis jaké to jsou bolesti? A nikdo bý ti nemohl nic na to dát kvůli těhotenství. A co pak kdyby to bylo akutní jak by ti dali narkozu? 8o… Nech si je vyndat a máš klid. Mě po mimodeloznim po odstranění vejcovodu řekl primář že kdyby mi den předtím nedělali revizi protože to vypadalo na neprosperujici tehotenstvi, a nesahali mi do dělohy že bychom se mohli snažit hned. Takže pokud se jedná o žlučník určitě se žádná pauza konat nemusí
Mám i celkem za sebbou velkou operaci žaludku a když jsemse ptala kdy by bylo vhodné otehotnit bylo. Mi řečeno hned jak se zahojí stehy. Tak žádnou paniku 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama