Žlučníkové kameny u miminka

1614
3.4.13 11:10

žlučníkové kameny u miminka

Ahoj všem, hledám někoho, kdo má zkušenosti se žlučovými kameny u miminka… Ve čtvrtek mi 4měsíční klouček začal doma kolabovat po 1 dni průjmů, propínal se do luku a šly mu oči vsloup. Takže sanitka a JIP. Všechna vyšetření byla negativní (rotaviry, kardio, zánět mozk.blan, nádory v hlavě, epilepsie…), až na ten žlučník. Včera nás pustili domů, budu s ním ještě běhat na různá vyšetření ambulantně. Chci se zeptat, jestli je možný takový stav ze žlučníku? Před čtvrtrokem mi zkolaboval doma manžel, našli mu nádor na mozku, tak jsem už naprosto vypsychlá a děsně se bojím… Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8312
3.4.13 11:36

A oni potvrdili kameny ve žlučníku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4883
3.4.13 12:16

Žlučové kameny ve žlučníku (cholecystolithiasis) jsou typické u starších pacientů. Problém je v metabolismu cholesterolu, neboť kameny vznikají při jeho nadměrném vylučování do střeva (bez plné kompenzace enterohepatální recirkulací), a tak dojde k vysrážení žlučových kyselin a jejich solí (chemicky přesněji jsou to amidy). Tvorba „kamenů“ není ovšem otázkou týdnů či měsíců, tak rychle precipitace neběží. Navíc mnoho lidí má masivní žlučové kameny, vůbec však o nich nevědí. Propínání do luku neodpovídá žlučníkové kolice (ta by byla po tučném jídle, stresu, zaklíněném kameni s následkým posthepatálním ikterem). Silně tedy pochybuji, že by pouhý žlučník způsobil tak velké komplikace. Pokud ovšem ultrasonografie potvrdila žlučové kameny (jsou to opravdu kameny, není to něco jiného?), nemuselo by to s kolapsem souviset.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1614
3.4.13 13:07

@Doctus děkuji za obšírnou zprávu. Kamínky se potvrdily, má jich prý dost, ale malé. Jak k nim přišel, netuším… Ale vyptávali se na novorozeneckou žloutenku.. Za 14 dní další sono břicha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
3.4.13 14:06

@mayerka měl je 2 letý syn, údajně po atb.
U vás se mi to ale moc nezdá…co s ním udělali, že příznaky ustaly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama