Žlučníkové kameny + žlučníková dieta v těhotenství

3571
11.7.14 12:01

Žlučníkové kameny + žlučníková dieta v těhotenství

Ahoj holky, teď jsem se po týdnu vrátila z nemocnice, jsem 6 týden těhu a měla jsem žlučníkový záchvat, našli mi kamínky ve žlučníku ale infuzema se to zvládlo. Mam naordinovanou dietu, vím, že není nějak výrazně omezující krom toho, že se musí rapidně omezit tuky. Je tu někdo s podobnýma zkušenostma? A nějakýma radama? Popřípadě typy na nějakou „dietní“ mňamku… :think: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17628
11.7.14 12:21

Ahoj, v těhotenství jsou tyhle trable časté. Mne žlučník bolel také, ale az později, po pulce těhotenství. Doporucuju jist kysele a hořké, to játrům a žlučníku prospíva. Mela jsem pak i migrény, které s tím souvisely, nic moc. Velmi doufam, ze už to v takové podobě nezažiju. Jsou ženské, které byly dokonce operovaný v těhotenství, to tě nechci strašit. pokud jsi nakloněná celostní medicíně, můžeš zkusit homeopatii, čínskou medicínu. Poradit se, jak by ti mohli pomoci. Dobre se to řeší před otěhotněním, pak už se to spis tak nějak zaplacne, aby to příliš nezlobilo. a taky k tomu patří potlačování vzteku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1795
11.7.14 12:29

Achuj tak ja jsem mela od 27tt zlucnikove koliky, bylo to silene…me na ty koliky pomahala alpa s cukrem…jinac co se tyce diety ano omezovala jsem se hodne ale i presto jsem ty koliky mela…taky je dobre kvalitni zlucnikovy caj :) takze ja jsem si moc mnamek neuzila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3571
11.7.14 12:36

@LayLi nooo tak to si mně teda moc nepotěšila :think: :nevim: já doufám že to nějak zvládnu!! Na těch dietách a chodila si s tím do nemocnice, nebo zvládla doma? :(
@Saroya to mi doktor taky řekl, že jsem si se žlučníkem měla vzpomenout před těhotenstvím, ale copak mně napadlo, že mně chytne žlučník :roll: děkuju za radu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17628
11.7.14 12:47

@saiimona jj to chapu, taky mě to zaskočilo. Jsou to velký neprijemnosti a hormony t dovedou pěkně rozjet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
teresa20
11.7.14 12:51

Holky pozor na ten žlučníkový čaj. Nevím jak v těhotenství, ale při kojení se nesmí. Mě to začalo trápit až po porodu a musela jsem jít na operaci :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
3571
11.7.14 12:58

Ten žlučníkový čaj mi říkala i v lékarně že by se neměl, protože obsahuje třezalku, to je pravda @madi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3571
11.7.14 13:01

@Saroya bylo to šílený, poprvé jsem jela ze čtvrtka na pátek v noci to mně řekli že to není žlučník ale mimoděložní :roll: tak jako mně pěkně vytočili, poslali mně na konzultaci na gynekologii tam Mudr. řekl, že je všechno v pořádku, pak víkend v pohodiče a v pondělí znovu :jazyk: já myslela že zblázním, tak jsem jela zpátky, přijali mně a baba na sonu břicha začala prskat, že mně poslali pryč s tím, že je to mimoděložní, tak jsem ji řekla, že jsem byla na gyndě a že tam je všechno v pořádku takže jestli by mně mohla udělat sono břicha, že ji děkuju. Pak mně dali kapačky, ale spíš kvůli zavodnění co jsem pochopila.. takže si vlastně myslím, že kdybych držela první dny hladovku a jen pila i doma, tak že bych to zvládla bez nemocnice co myslite? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17628
11.7.14 13:20

Ja v nemocnici nebyla. Proste jsem blila do úmoru a pak ležela jak lemra…ble :roll: řešila jsem to pak akupunkturou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3571
11.7.14 13:23

@Saroya no já právě vůbec nezvracela, měla jsem jen šílené křeče v oblasti žaludku vystřelující doprava.. a myslela jsem, že je to žaludek :roll: je pravda, že mně stejně žádné léky nedávali v nemocnici jen zavodňovali možná bych to přečkala i doma a neměla bych ted ruce jak feťák, protože i nemohli napíchnout žílu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
teresa20
11.7.14 13:35

@saiimona jestli jsi měla žlučníkový záchvat a po kapačkách tě to přešlo, tak to nebyly jen zavodňovací :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
teresa20
11.7.14 13:36
@saiimona píše:
Ten žlučníkový čaj mi říkala i v lékarně že by se neměl, protože obsahuje třezalku, to je pravda @madi

nevím, jestli vadí třezalka, ale ono by se mělo v těhotenství opatrně s bylinkama tak nějak všeobecně

• Citovat
  • Nahlásit
3571
11.7.14 13:39

@madi byly já si to hlídala co mi kapou :zed: akorát první den na pohotovosti mi píchla Nospu, což bylo domluvené i s gynekoložkou mojí.. ale pak mi kapali jen „Hartmannův roztok“ – (infuzní roztok, podobně jako Ringerův roztok je přibližně izotonický a obsahuje ionty sodíku, draslíku, vápníku a chloru. Navíc obsahuje laktátový anion). A ten „Ringerův roztok“,cpali toho do mně 4 infuze první noc a 4 infuze ráno :) léky tam žádné nebyly, to že jsem těhu jim potvrdil i jejich doktor…(gynekolog) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1795
11.7.14 18:00

@saiimona ja jsem v nemocnici byla jednou a naposled..pzt mi rekli ze mi na to nic nedaji…sice jsem byla poucena ze kdyby nahodou jsem měla opet tuto koliku tak se mam dostavit..pzt mi bylo receno ze by se tim mohly spustit kontrakce…měla jsem to jednou do tydne prozvracela jsem az do poleveni bolesti…a sla spat…bylo to sileny…kdyz jsem to rikala obvodakovi tak mi rekl ze kdyby se to nezlepsilo po porodu tak se mam dostavit…nastesti po porudu jsem jen 3dny lezela jak lemra v bolestech a pak uz to bylo ok…taky mi na to pomahal zazvor s citronem a vodou…zlucknikovi caj vcetne kapicek z lekarny a alpu jsem pouzivala jen v momente bolesti…nekdy zabraly do 10 minut jindy jsem si protpela 2-4hodiny bolesti :( nechci ce te strasit pouze ti pisu realitu…ver mi ze jsem v tech bolestech rvala at uz je mala venku…ted to jsou skoro 7 mesicu po porodu a jim uplne vse a nemam problem zadna kolika proste nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17628
11.7.14 18:12

V akutním zachvatu můžeš zkusit po trochách ten zázvor v horké vodě, namočený horky ručník na místo žlučníku a taky trochu kurkumy na špičku noze, uvolňuje žluč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat