Žlučníkový záchvaty při kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
labiko
Stálice 64 příspěvků 167 inzerátů 31.10.14 12:53
žlučníkový záchvaty při kojení

Ahojky, potřebovala bych poradit, kdo to zažil, jsem po porodu 8 týdnu a trápí mě žlučník, v těhotenství mě chytil dvakrát, pak nastala přísná žlučníková dieta a měla jsem klid, teď mě to chytilo dvakrát za sebou a není mi ještě teď zrovna nejlépe, je mi doporučená operace, ale kojím a nedokážu si to představit, jak by tady někdo miminko hlídal a chci kojit co nejdýl. Nos-pa mi při záchvatu vůbec nepomohla. Neporadil by mi někdo, co Vám pomáhalo, nějaké bylinky, které se smí? žlučníkový čaj se nesmí, chci to vydržet co nejdéle kuli dceři, ale jsem zoufala, ještě mi pořád není dobře a záchvat jsem měla v utery, na chirurgii jsem byla, v zánětu žlučník naštěstí nemám, tak operace není akutní, ale jsou tam kamínky a chtělo by to ven. Zažil jste někdo něco podobného? Kdy jste šli na operaci?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
dominikavojta
Echt Kelišová 8579 příspěvků 31.10.14 13:01

Ja bych radila. necekat. pokud mate nemocnici pobliz. nechte si vozit mimi na kojeni..bezte zavcas a 3den pujdete domu.ja operaci odkladala az jsem mela komplikace.6dnu v jedne nemocnici a pri propusteni domu jsem chytla 6zachvatu ale slinivky a zkoncila jsem 4dny na kapackach v jine nemocnici..

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 31.10.14 13:03

@labiko byla jsem na operaci asi 4 týdny po porodu, zaplatila jsem si nadstart a mimčo měla s sebou, dohodla jsme se, že během operace buď bude na dětském, nebo přijdou moji rodiče a pohlídají, v noci byl taky dva dny na dětském, než jsem se zberchala…šla jsem tedy na laparo, takže s pomocí rodičů jsem byla za týden celkem fit, kojení jsme udržela, před operací jsem odsála, dohodla jsem se na šetrnější narkoze a asi 6 hodin po operaci jsem zase kojila :pankac:

kjhui
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 31.10.14 13:03

@labiko
Ahoj, mám zkušenost u člena rodiny, a to takovou že v třech různých špitálech byly tři různé závěry, někde by řezali i bez nálezu (mladí potřebovali čárky k atestacím za provedené operace) a jindě netlačili na operaci, byť u nich nález byl viděn. Pacient nakonec operaci odmítl, když nebyly průkazné utz, akutní záchvat rozehnali kapačkami, a jako u tebe kamínky má, má je dodnes a v pohodě. Léčba pouze dietou (předpokládám že nějaký papír na to máš, co ano a co ne), a nejdůležitější je pravidelnost. Malé dávky v pravidelných intervalech, žádné takové to bez snídaně a večer přežrání. Tj. žádný tuk a dráždivé věci (viz doporučení), malé dávky (nepřejíst se) a pravidelnost od rána do večera. A když už musíš něco s tukem, tak pomůže sklenice mléka nebo nealko pivo k tomu. A nesmíš hladovět. Což s novorozencem může být náročné, ale zkus to.

kjhui
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 31.10.14 13:15

@labiko
ještě mě napadá, ví se u tebe příčina? pokud by to bylo spojené s životním stylem (stres, strava atd.) tak má smysle to zkoušet „rozchodit“, pokud s něčím co nezměníš a bude to trvat (anamnéza v rodině? léky..?) tak asi nic než operace nepomůže..

labiko
Stálice 64 příspěvků 167 inzerátů 31.10.14 13:33

Přícina? Nevím, jak to myslíš? O žlučníku jsem nevěděla do té doby, než jsem otěhotněla, pak nastaly dva záchvaty tak se přišlo na kamínky, celkově jsem měla dost náročné těhotenství, dva měsíce v nemocnici pro předčasný porod, první záchvat jsem měla ve třetím měsící, do teď mi to dalo pokoj ale s přísnou dietou, je pravda, že jsem teď tu dietu trošku porušovala. Na operaci právě moc nechci, máme jí daleko tak na vození malé na kojení, to nepřipadá v úvahu a miminko u sebe taky ne :-( tak to chci co nejdéle oddálit, žlučník prý rozbouří těhotenství i kojení

labiko
Stálice 64 příspěvků 167 inzerátů 31.10.14 13:34

Jo a máme ještě 2,5letého chlapečka o to by to bylo složitější :-(

tulipán
Závislačka 3918 příspěvků 31.10.14 13:39

@labiko Kdyz jsou kameny, tak neni jina cesta, nez operace. Kameny lze endoskopicky v indikovanych pripadech vytahnout, ale je to jen oddaleni operace, kdy se odebere cely zlucnik. Zalezi na Tobe, jak dlouho se rozhodnes se trapit. Dieta a dodrzovani rezimu neni sto procentni. Smele se muze kdykoliv pridruzit zanet slinivky. Nic jineho bez No-Spa pri kojeni neni. U me se zachvaty stupnovaly v intenzite i cetnosti.

Chapu Tvoje duvody. Mela jsem to podobne, za kazdou cenu jsem chtela kojit, maminku uz nemam a manzel se s mimineckem sam doma bal. Do toho pece o starsi dite a povinnosti v praci. Vygradovalo to pred dvema tydny, kdy me odvezla zachranka, deti na me koukaly, co delam, manzel uplne vydeseny. Doma jsme udelali pripravu samostatneho tatinka, vse jsem sepsala, konzultujeme po telefonu. Operovali me vcera a zitra me propusti a doufam, ze ty strasne zachvaty prestanou. Mensimu je jedenact mesicu, kojeni jsem ukoncila snadno, pri castych zachvatech mu uz asi nechutnalo. Trapila jsem se pres rok a pul.

labiko
Stálice 64 příspěvků 167 inzerátů 31.10.14 13:44

Tulipán : a co jsi dělala při záchvatech, co pomáhalo??? Kde jsi v nemocnici, že Tě druhý den pustí domů? A jak Ti je?

LindaPraha
Extra třída :D 14773 příspěvků 31.10.14 13:45

@labiko mne v tehotenstvi pomahalo pit matovy caj. Ale mata snizuje laktaci..Tak mozna pri nejakem akutnim zachvatu by hrnek snad nevadil :nevim:

Sardinka03
Ukecaná baba ;) 2471 příspěvků 31.10.14 13:50

Zlucnikove kameny zle vyloucit i stolici. zde je navod.

http://www.zdravi-az.cz/…ocisty00.php

doporucil mi to lekar. vyloucila jsem stolici asi 20 o velikosti liskovych orisku, dva dokonce vetsi. vubec jsem to nechapala a neverila tomu pred tim. jen je opravdu potreba to konzultovat s lekarem, protoze kdyz jsou vetsi, tak se muzou nekde sprajcnout a potom je to zivot ohrozujici stav. ja se ted citim nesrovnatelne lip nez pred tim. nechci to doporucovat na 100 %, protoze nechci mit nekoho na svedomi, ale opravdu to funguje!!! kuru jsem opakovala v cervenci 3krat po sobe s odstupen 2 tydnu a citim se jak jiny clovek. po tehotenstvi (nevim jestli to jde i behem kojeni) tuhle kuru budu pravidelne opakovat.

v tehotenstvi se casto objevi problemy se zlucnikem kvuli hormonum.

tulipán
Závislačka 3918 příspěvků 31.10.14 13:55

@labiko Pri zachvatu jsem honem polozila kojence do postylky a pak uz jsem se plazila/ lezla po ctyrech pro No-Spu. Druhemu diteti jsem pustila pohadku, jak to slo. No des. Tak do trech mesicu pomahala jedna tableta, pak jsem si brala dve rovnou a ted ke konci nepomahalo nic. Az kdyz lekar ze zachranky pronesl pred manzelem, ze ted uz je to hazard se zivotem, to jedinne pomohlo. Lezim na Karlaku. Ve stredu byl nastup, ve ctvrtek operace a kdyz bude maly odpad do drenu, tak me zitra v poledne pusti. Je mi dobre, ale dite bych neunesla. Uvidim doma, jak se budu zlepsovat.
Ale nechci Te strasit. Moje sestrenice mela zachvaty mirne, umela je rozchodit bez leciv a jeste si pochvalovala, jak hezky hubne. Kazdy to ma jinak.

labiko
Stálice 64 příspěvků 167 inzerátů 31.10.14 14:43

Mě nepomohly ani dvě nospy, záchvat jsem měla celou noc, bolest nebyla sice až tak šílená, byla jsem schopna i kojit, ale spát bolestí jsem nemohla.Jak často jsi ty záchvaty měla? Mě se zase objevili až teď po skoro osmi měsících tak doufám, že se to zase uklidní. Ale dneska je mi taky pořád blbe, sice nemám záchvat, ale bolí mě žaludek záda vše

tulipán
Závislačka 3918 příspěvků 31.10.14 15:25

@labiko Behem tehotenstvi parkrat. Po porodu se opakovaly po mesici a ke konci i ob den. S cetnosti vzrustala i intenzita, kameny se rozpadly a tak mely moznost putovat. Od srpna uz byly bolesti a nevolnosti strasne.

Jeste tak v kvetnu jsem pri zacatku zachvatu rychle nakojila, protoze jsem vedela, ze si vezmu NoSpu a dalsich sest hodin nebudu moct kojit. Pak uz to neslo, nastup byl moc rychly, taktak jsem ulozila dite do postylky, nastesti uz zacaly prikrmy, takze omezovat jsem ho v krmeni nemusela.

labiko
Stálice 64 příspěvků 167 inzerátů 31.10.14 16:51

Nospa se může i při kojení a je bezpečná, četla jsem poradnu doktora Kouckého u Apolináře, píše tam, že tenhle lék je bezbečný, vůbec me nenapadlo šest hodin nekojit. Bohužel, mě to teda vůbec nepomohlo

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >