žlutá barva kůže - 11. měsíc od narození

404
6.4.09 20:01

žlutá barva kůže - 11. měsíc od narození

Prosím o radu…zdá se mi, že naše malá víc a víc žloutne, jako kdyby měla novorozeneckou žloutenku :( 8O Napada me karotenemie, ale nejsem si jista, zda je to tak „jednoduche“ se predavkovat karotenem v potrave (je pravda, ze jime casto dyni, mrkev moc ne, hodne brokolici, ktera taky obsahuje karoten..) Nevim, mel jste to nekdo? Samozrejme me napadaji hruzy typu, jatra..krvinky..atd. NEma zlute belmo ani nehty ani dasne, jenom ma nazloutlou kuzi po celem tele jako Asiatka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymni
6.4.09 20:37

Dcera mé kamarádky opravdu žloutla po zavedení příkrmů, často měla mrkev, museli ji vy:,–(it. Takže opravdu může mít změnu barvy z karotenů, ale pro jistotu bych samozřejmě zašla ze pediatrem, ať se koukne a řekne :wink:

Ahgata

• Citovat
  • Nahlásit
1364
6.4.09 20:39

Ahoj,
a jíte kupované příkrmy? Je v nich fakt hodně mrkve, Verča byla taky pořád žlutá, dokud je jedla často, dokonce jsme absolvovaly taky vyšetření na játra a ještě něco, ale byla v pohodě. Prostě na tu mrkev byla asi nějaká citlivější nebo co, ale když přestala jíst to kupované, tak vybledla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Efa
208
6.4.09 20:59

Ahoj,
kamaradky syn mel karotinemii a byl trochu nazloutly, ale hlavne mel oranzovou spicku nosu :) . Po vysazeni mrkve se to spravilo. Jedl jen domaci stravu, ale s vetsim mnozstvim mrkve. Tak zkuste treba na tyden dva mrkev a spol. vy:,–(it a uvidite.

""http://tac.families.com/ezb/1047042.png:http://tac.families.com/ezb/1047042.png /> ""http://tac.families.com/ezb/1186764.png:http://tac.families.com/ezb/1186764.png

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
6.4.09 21:17

Efo, tak toho jsem si vsimla poprve minuly tyden u male…kdyz jsem se divala na fotky, co jsem vyfotila, tak se mi zdalo, ze ma zluty nos, ve skutecnosti to nebylo moc videt, ale na fotce hodne..zkusim ji sem vlozit, ale zase nevim, jestli to k necemu bude, ten rozdil tam vidim asi jenom ja… No a ted uz je zluta jak kanarek. No zkusim vy:,–(it ty karoteny, ale moc mi te BILE zeleniny na vyber nezbyva (docela me prekvapilo, ze karoten obsahuji i tmave zelene zeleniny - brokolice, spenat, kapusta..)
http://www.modrykonik.cz/…_2590722.jpg?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
6.4.09 21:19

hmm, tak koukam, ze neumim dat odkaz na foto…no a dat PRIMO SEM foto, to je pro me asi nemozne..:-((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
6.4.09 21:27

Stef, kupovane ani ne, mala ma alergie na furu veci, takze kupuju jenom zakladni sklenicky - alnatura dyne, hami prvni lzicka brokolice a do toho pridavam varenou bramboru, ci male brokolicky uvarene ve vode a tak…sklenicky od pateho mesice a vys uz obsahuji pro nas nevhodne pri:,–(y..(kukuricny olej, rajcata, stavu z hroznu atd), takze ji spis varim doma. Je pravda, ze jsem vdecna za Alnaturu dyni, ta je uplne cista jenom s par procenty ryzove mouky a proto ji davam casto (4krat tydne cca), tak asi proto zloutneme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
6.4.09 21:48

Tak zkus dýni vy:,–(it aspoň na 10dnů a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Efa
208
6.4.09 21:49

Popo,
na fotku jsem mrkla, tak to je presne ono :wink: (jinak mas moc krasnou holcicku!). Oranzova spicka nosiku, bude to karotinemie, coz je dobre, neni to nic horsiho! Taky jsem netusila, kde vsude ten karoten je, ale zkus vy:,–(it treba jen to, kde je ho fakt nejvic, mrkev, dyni. Uvidis, melo by to pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
6.4.09 22:00

Efa, kobliženka děkuje za kompliment :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
6.4.09 22:04

Tak říkáte karoten? A já furt koukám, že má můj malej na fotkách taky žlutej nos, někdy to vidím i bez focení. Myslela jsem, že je to tím, že vždycky máme jídlo až na nose i v něm… :lol:
No jo, ale bez mrkve, dýně, brokolice a špenátu nám toho už vážně moc nezbyde, navíc krom špenátu má všechno moc rád… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2885
7.4.09 08:42

Ahoj, nemám zkušenosti. Ale prý existuje tzv. skrytá žloutenka. Vyskytuje se u dětí s vyšší porodní váhou a nejde vidět. Takže i v půlroce od narození může mít prcek žloutenku a nikdo o tom nemusí vědět. Jak ale píšou holky, to asi nebude váš případ :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
7.4.09 11:42

Ahoj,mám úplně stejný problém,dokonce jsme byly u dětské lékařky a ta malou prohlédla..řekla že je to určitě tím karotenem,že děti se žloutenkou mají určitě žluté bělmo a patro a hlavně jsou žluté jako citron prý…naše malá má žlutý nosík a obočí a to spíš do oranžova..taky poradila vy:,–(it kupované jídlo ve skleničkách,prý je tam ta mrkev úplně všude a hodně..jak jsme vy:,–(ily,hned byla bez té žluté barvičky :o)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7200
30.12.14 18:45

Zkusím obnovit téma.. Máte někdo plně kojené dítě se žlutým nosem? Na fotkách je to vidět celkem dost..přemýšlím, čím by to mohlo být :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16846
30.12.14 20:02
@nela2 píše:
Zkusím obnovit téma.. Máte někdo plně kojené dítě se žlutým nosem? Na fotkách je to vidět celkem dost..přemýšlím, čím by to mohlo být :nevim:

nejíš hodně mrkve? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat