Žlutá rýma v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

viky23
Neúnavná pisatelka 16333 příspěvků 06.01.17 10:30
Zluta ryma v tehotenstvi

Zdravicko, pred tydnem jsem zacala smrkat. Od druheho dne mam tu rymu jakoby zarazenou, kapala jsem ai nasivin pro deti, jinak bych nemohla vubec dychat. No a nelepsi se to. :( Citim jak to mam zarazene v dutinach, nekdy neco vysmrkam a je to zlute, nekdy i s trochou krve. Uz tyden nemam ani chut, ani cuch, tlak v hlave. Je to vazne opruz, nic se mi nechce, ze vseho hned unavena (asi jak mam maly prisun vzduchu). Zkousela jsem si celo a dutiny mazat timianovou masti a nahrivat, strcila jsem si vatove tycinky s kapkami dozadu do nosu. Trochu se to spustilo, ale asi za pul hodiny zase stejny stav ucpani. Ty kapky mi pomohly jen abych mohla dychat, ale v tech tutinach to zustava stale :(. K doktorovi jsem nesla, protoze by mi dal paralen a kapky do nosu s tim, ze v tehu nic jineho nesmim :nevim: Jak je to s tou zlutou rymou? Je to dobre nebo spatne, ze uz je zluta? Kdy to cca odezni a nemuzu si jeste nejak pomoct sama? Uz mi i zalehaji usi a spatne slysim z toho smrkani :roll: Dekuji vsem za rady.

Reakce:

Mína47
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 06.01.17 10:35

Zlutá rýma je bakteriální a normální spreje na ní nezabírají. Mě i dětem na to pomáhá Sinupret, ale těhotné nesmí asi nic. Ale třeba antibiotické kapičky do nosu by ti doktor předepsat mohl. Já takhle kojila neléčila to ničím a pak se mi to vzazilo do ucha, dostala jsem horečky stejně jsem skončila na ATB.

Anny2148
Kecalka 200 příspěvků 06.01.17 11:02

Doporucuji zajit na ORL, vim urcite ze antibioticke kapky maji v pribalovem letaku ze se muzou i v tehu. Jen si ted nemuzu vzpomenout jak se jmenuji. Je to od P a v lekarne ti je naredi a spotreba je 14 dni. Mela jsem taky zlutou rymu. Bohuzel jsou jen na predpis.

Anny2148
Kecalka 200 příspěvků 06.01.17 11:04

Uz vim je to Phamikoin

viky23
Neúnavná pisatelka 16333 příspěvků 06.01.17 11:05

Ziju v rakousku, tady ty hnusne atb kapky nevedou :roll: Mas namysli ty co byvaly kdysi, bile nebo modre? ORL taaky nehrozi, my dnes mame svatek :zed:

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 06.01.17 11:11

Sterimar s medi by mohl pomoct, je na zlutou rymu a muze se i v tehotenstvi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 11:39

Take jsem těhotná(4měsíc.) a mám už 14 dnu tuhle zelenožlutou rýmu…ale já jí mývám tak často že to nijak moc neřeším..občas zobnu paralen, občas ibalgin když mě z ní bolí palice, občas propláchnu nos…je to tak nahoru dolu, den lepší a den horší. Ale chodím do práce tak nějak funguju no zatim..o víkendu ležím šetřím se a týden vždy nějak přežiju. spíš mi vadí že mam frnák rudej a odřenej jak bambuli :-)

viky23
Neúnavná pisatelka 16333 příspěvků 06.01.17 11:56

Taky jsem ve 4.mesici. Nekde jsem cetla ze zluta jsou bakterie a jsou potreba atb. :nevim:

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 06.01.17 11:59

To že je žlutá a už to je ten týden říká, že to toho lékaře bude chtít vidět, protože se to nelepší.

Unavená jste ze zánětu, ne z nedostatku vzduchu.

Jestli máte svátek, tak holt ještě musíte vydržet - pokud se to přes víkend nezlepší, tak toho lékaře bude chtít vidět určitě.

Zkuste jestli projde takové to proplachování nosu slanou vodou, dávejte si na čelo horké obklady, dejte si nohy do kýble s horkou vodou a mně třeba dost pomáhá mejt nádobí v horké vodě. Případně zkuste inhalaci - na uvolnění dutin a jestli máte nějaký eukalyptový, tymiánový, nebo jehličnantý éterický olej, tak ho tam přikapejte.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 06.01.17 12:01

@viky23 ano, nejspíš tam nějaká bakterie sedí, ale ono i s bakteriální infekcí se tělo nakonec umí vypořádat. Na pohotovost to není, to jen kdyby se vám to přesunulo do dolních dýchacích cest a začala jste mít horečky.

zánět v dolních cestách dýchacích = velmi hnusný kašel.

Příspěvek upraven 06.01.17 v 12:02

axelina
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 3 inzeráty 06.01.17 12:01

@viky23 muj syn jí á většinou od listopadu do března…atb zpočatku mudr dával ale pak jde dítě do školky a má to za týden znova.. takže to neřešíme. Clověk si na to zvykne :-)

viky23
Neúnavná pisatelka 16333 příspěvků 06.01.17 12:31

Dekuju vsemza rady, v pondeli nekam naklusu jestli se to nezlepsi, budu zatim nahrivat ty dutiny nejak :nevim: Je to vazne k vzteku. Jak ma clovek treba uvarit, kdyz nema zadnou chut :roll:

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 06.01.17 12:44

Doporučuji uvolnit dutiny.

Autorkou vodu do závorku, obličej nad to, ručník pres hlavu a odhalovat. Zaroven nohy do závorku s horkou vodou.

Varianta dve ruce az po lokty do umyvadla s hodne horkou vodou.

Fakt to zabírá.

viky23
Neúnavná pisatelka 16333 příspěvků 06.01.17 16:47

@Alyss1 inhalace mi bohuzen nikdy nepomohla, jen se dusim, potim a ucinek zadny.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >