Žlutá stolice/voda (bez žlučníku)

Anonymní
16.4.21 23:28

Žlutá stolice/voda (bez žlučníku)

Ahoj, anonym, protože je to intimní téma.

Zajímá mě, zda je zde někdo bez žlučníku a má žlutou stolici, případně občas žlutou vodu ke stolici? Občas taky křeče v břiše před stolicí. A jak bez žlučníku trávíte například hovězí maso? Může způsobovat zácpu a bolesti břicha? Moc předem děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1228
17.4.21 06:48

Bohuzel je to normalni. Proste bez zlucniku ti zluc stale proudi to tenkeho streva a kdyz je potreba travit potravu, je ji malo, naopak kdyz neni potreba travit, je ji zase moc. Tu regulaci vypousteni zluci podle potreby dela prave zlucnik. Tyto pruvodni jevy ti ale nikdo pred operaci nerekne, jinak bych treba ja na ni nikdy nesla. Mela jsem ve zlucniku drobne kaminky, nemela jsem problemy, nahnali mne na operaci a ted mam dozivotne prujmy, bojim se dosyta najist, kdyz mam nekam jet, radsi nejim nebo jen suche rohliky. Na gastroenterologii jsem byla, bohuzel se s tim neda nic delat. Hovezi muzu varene, dusene, ale treba steak ani omylem. Kdybys mela dalsi dotazy, napis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 07:27

@Ba412 moc dekuji za odpoved. Popravde jsem take byla dotlacena, zjistili mi nahodou “polypy”, jejichz pocet se kazdym sonem menil… nakonec me vystresovali tak, ze jsem na operaci kyvla, vysledek byl jen dva minipolypy (pry je to uplne bezne) a utichajici maly zanet zlucniku. Nikdy jsem nemela zadny zachvat ani problem. Doktorka sama se po operaci tvarila tak, abych pochopila, ze to byla uplne zbytecna operace.

Kdyz potrebuju na wc, musim hned :,(, neexistuje nekde v prirode si neco dat. Mam teda i bolesti zaludku a bricha vlevo, to uz resim s gastro, ale to s chybejicim zlucnikem pry nesouvisi. Mam podezreni na vredy. Tak jen budu doufat, ze za to nemuze ten chybejici zlucnik… Ja uz mela steak a v poradku. Ale varene maso ve vietnamskem jidle napriklad (mozna to nedela to maso, nevim) me vyradilo z provozu na dva dny.

Muzu se zeptat, jestli jsi treba nezkousela nejake pripravky pro upravu traveni, ma neco takoveho smysl?

• Citovat
  • Nahlásit
1228
17.4.21 11:09
@Anonymní píše:
@Ba412 moc dekuji za odpoved. Popravde jsem take byla dotlacena, zjistili mi nahodou “polypy”, jejichz pocet se kazdym sonem menil… nakonec me vystresovali tak, ze jsem na operaci kyvla, vysledek byl jen dva minipolypy (pry je to uplne bezne) a utichajici maly zanet zlucniku. Nikdy jsem nemela zadny zachvat ani problem. Doktorka sama se po operaci tvarila tak, abych pochopila, ze to byla uplne zbytecna operace.

Kdyz potrebuju na wc, musim hned :,(, neexistuje nekde v prirode si neco dat. Mam teda i bolesti zaludku a bricha vlevo, to uz resim s gastro, ale to s chybejicim zlucnikem pry nesouvisi. Mam podezreni na vredy. Tak jen budu doufat, ze za to nemuze ten chybejici zlucnik… Ja uz mela steak a v poradku. Ale varene maso ve vietnamskem jidle napriklad (mozna to nedela to maso, nevim) me vyradilo z provozu na dva dny.

Muzu se zeptat, jestli jsi treba nezkousela nejake pripravky pro upravu traveni, ma neco takoveho smysl?

Mne pomaha Lepicol. Mela by pomahat probiotika. To vietnamske jidlo bych si netroufla dat, je tam sojovka a ta mi nedela dobre. V podstate nemuzu jist v restauraci, jen doma a ani na navsteve si nemuzu nic moc dat. Proste zivot na pytel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat