Žluté šupinky ve vlasech

334
23.7.13 14:43

Žluté šupinky ve vlasech

Zdravím,
moje holčička (4m) má žluté šupinky ve vláskách.
Mazání olejem a vyčesávání nepomáhá, má strašně moc vlásků…
Doktorka mi doporučila něco z lékárny, ale zapomněla jsem název.
KERAněco…? Nebo tak.
Nevíte?
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2989
23.7.13 14:49

ABC derm babysquam od Biodermy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
23.7.13 14:58

Já na to měla z lékárny olej, název už nevím, německý, modrý obal :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
23.7.13 15:00
@Fircon píše:
Zdravím,
moje holčička (4m) má žluté šupinky ve vláskách.
Mazání olejem a vyčesávání nepomáhá, má strašně moc vlásků…
Doktorka mi doporučila něco z lékárny, ale zapomněla jsem název.
KERAněco…? Nebo tak.
Nevíte?
Díky.

tak ten nám nepomohl abyl drahej jako prase. Dcera se narodila dost vlasatá. nakonec pomohlo obyčejné kupované sádlo, asi půl hodiny před koupáním jsem namazala, zní to děsně..,ale šlo to nádherně vyčesat. akorát i po umytí šamponem měla ještě druhý den mastný vlásky,

• Citovat
  • Upravit
Ya-ya
23.7.13 15:16

@Fircon nám pomohl ung. leniens, to nám udělali v lékarně a detský šampon robátko od cannadermu s konopím. Stačilo 2× namazat hoďku před koupáním a umýt tím šamponem a bylo to pryč :palec:

• Citovat
  • Upravit
4961
23.7.13 15:22

Za dva dny po problému-Locoid-na předpis, je hormonální, ale to že budu mít za dva tři dny klid opravdu stojí. Nic jiného nám pořádně nezabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
23.7.13 15:41

Mě míchali nějaký olej na recept od Dr. říkala, že je to silicový olej - že hlavně musí být silicový, že normální nezabírá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8937
23.7.13 15:41

Ja byla se synem v nemocnici ve 4m, tam nam na to dali namichanou mast (vonelo i vypadalo to jak ondrejovka + asi neco) a pomohlo mu to, zbytek jsem dala kamaradce a tez jim pomohlo.Jina kamaradka pak zkusila obyc ondrejovku a pomohlo. Namazat 2hodiny pred koupanim a na hlavu bud plenku nebo starou tenkou cepici (znici se), potom vycesat a umy hlavu, my po 4 dnech byli bez seborei.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
315
23.7.13 15:59

Je to salicylový olej a jestli máte někde šikovnou lékárnu tak ti ho v pohodě udělají…u miminek se používá 2%tní ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
23.7.13 16:03

To bude asi seborrhoicka dermatitida…my pouzivaly z lekarny delany olej s kys. salicylovou. Krasne ty strupy rozpustil. V tehle vedrech to ma snad kazde mimino. Zavolej si ja kozni nebo na obvod at ti neco napisou.
Muselo se to nanest a pak umyt…nekolikrat denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
23.7.13 16:03

@Monča1985 aha díky za opravu :)

ale fakt pomohl 2× namazat a je to

pak měl malý ještě nějakou vyrážku 2 týdny jsem ho nemohla toho zbavit. Namíchala jsem zbytek toho salicového oleje do leniensky a po 2 namazání to bylo pryč.

Já jak jsem měla na receptu klikihák, tak jsem nevěděla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3396
23.7.13 16:34

Olivovy olej a krouzila jsem po tom jemně dětským kartacem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
23.7.13 19:51
@Katuskka píše:
ABC derm babysquam od Biodermy

Jojo, ten je super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlats
4.4.14 11:42

Šupinky ve vlasech

Holky, obnovuji diskuzi a prosím o radu. Moje dcery (2,5 a 4 roky) mají stále na temeni hlavy tyto ošklivé suché žluté šupinky, co mívají malá miminka. Problém je, že mají strašně moc husté vlasy, takže naolejovat a vyčesat to, je nemožné, Musela bych je ostříhat na ježka a to se přiznám, že se mi moc nechce. Nemáte někdo nějaký jiný tip, jak to odstranit? Ono se jim to samo loupe, takže mají plné vlásky odloupaných šupinek, ale na té kůži to stále zůstává a nevím, co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
6235
4.4.14 11:46

@pavlats zkus nějaký šampon na seboreu. Mně hodně pomáhá bioderma node fluide. Ten sice není přímo na seboreu, ale u mě zabírá. Můžeš ho použít i na mimina. Velice dobrý šampon je i Mediket +, ale u toho si nejsem jistá, jestli ho můžeš použít i pro tak malé děti.
V lékárně by ti mohli dát vzorek té biodermy. Po prvním použití to nezmizí, ale bude to lepší.
Před mytím hlavu na pár hodin promasti nějakým kvalitním krémem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama