Žlutý dlouhodobý výtok v těhotenství

16.5.16 11:18

žlutý dlouhodobý výtok v těhotenství

Ahoj, jsem v ukončeném 29. tt. Těhotenství celkem bez komplikací, pouze častější tvrdnutí břicha, Cs 1. První těh. také celkem bez komplikací, až na časté tvrdnutí, porod normálně 40.tt.

Teď se, ale potýkám už dva měsíce s takovým nepříjemným výtokem. Převážně nažloutlé až žluté barvy, někdy barvu změní na mírně našedlou nebo nazelenalou. Svého gynekologa jsem o tom samozřejmě několikrát informovala, ale vůbec neřeší, ani mi nenabral kultivaci. Pouze doporučil koupit v lékárně Lactofeel http://lactofeel.cz/backup/
což jsem udělala už 2 x a nemám pocit, že by to nějak pomohlo - respektivě na chvilku, během pár dní je to hned zpátky.

Minulý týden v poradně, jsem mu to opět říkala s konkrétním dotazem, zda to nemůže být nebezpečné, způsobit předčasný porod atd… odpověď, že ne, že to nebudeme teď řešit, že se s tím nedá nic dělat a, že kultivaci mi nabere až před porodem.

Myslíte, že opravdu nemusím mít obavy?
Mě hrozně vadí, že to neřeší vůbec, jako chápu, že třeba použití léků může být v těhu omezené a, že nechce nic zbytečně psát, ale kdyby mi aspoň nabral tu kultivaci, aby byla jistota, že se nejedná o nic vážného… :nevim:

Vzhledem k tomu, že mám dráždivější dělohu, tak se trochu bojím předčasného porodu - i když v tomto těhu jsem klidnější, vzhledem k tomu, že jsem první rodila v termínu, ale myslím si, že nějaká případná infekce, těhotenství rozhodně neprospívá.
Třeba se opravdu nejedná o nic vážného, ale prostě mě to trápí…
Máte někdo zkušenost?

edit: o změně gynekologa ( i z jiných důvodů) jsem přemýšlela, ale teď v těhu mě nikdo jiný neveme, pokud bych to chtěla řešit přes pohotovost v porodnici, tak mi vynadají, proč to neřeším přes svého mudr. že toto není akutní ( zkušenosti kamarádek)… tak ještě případně kdyby jste někdo věděl, ještě o nějakém přípravku k dostání v lékárně a bezpečném v těhu, tak taky napiště díky

Příspěvek upraven 16.05.16 v 11:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2213
16.5.16 11:26

@marieanna.novak já mám uplně stejný týden a uplně stejný problém. Doktor mi říká, že je to v těhu normální. Já mám ten výtok od začátku. Mám ho občas bílý, občas žlutý, tak mu věřím. Jsem zvědavá, co napíšou ostatní ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.16 11:28

Ahoj, jsem v 15tt a mam taky od zacatku vytok, nekdy bily, nekdy nazloutly.. Doktor meril Ph a bylo v norme. Pry je to tim jak je prekrvena deloha :nevim: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
16.5.16 11:35

Myslím, že kultivaci by vzít měl, nicméně takový výtok jsem měla celé těhotenství, na stěrech nic nevyšlo. Až před porodem jsem měla pozitivní stěr na Streptokoka, ale to spolu nemusí souviset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12327
16.5.16 11:43

Taky sem ten výtok měla od začátku do konce těhotenství jak u prvního tak u druhého…musela sem se naučit nosit neustále intimku a pořád pár náhradních u sebe ptž sem je často měnila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4426
16.5.16 11:47

Tak jestli je výtok někdy i nazelenalý, tak to mi v pořádku nepřijde. Určitě bych chtěla stěr. Nevím, co s tím má za problém. Já byla v poradně a jen jsem se zmínila, že mě v okolí pochvy trošku svědí a hned se dělal stěr. Nechci tě strašit, ale při první těhu mě taky trápil výtok a taky byl potom občas až nazelenalý. Můj tehdejší dr. to neřešil, prý mám jen vyplachovat tantum rosa. Pak jsem v 27 tt skončila v nemocnici, protože hrozil předčasný porod. Zázrakem to zastavili. Samozřejmě mi nikdo neřekl čím to bylo, ale já si myslím, že ten výtok nebyl jen tak. Já ty doktory fakt nechápu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
16.5.16 11:56

Ahoj, já jsem v 28tt. a výtok mě trápí tak od 2 měsíce. Lékaři jsem to řekla udělal stěr a dál to neřešil. Jinak dráždivou dělohu mám také a užívám magnézium. U prvního těhot. jsem nic nebrala a břicho mi tvrdlo jak divé, tak od 14 tt. lékař to neřešil a porodila jsem v 39 týdnu, ale výtok jsem neměla. Snad to bude v pořádku, když to lékař neřeší, ale stěr udělat mohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.16 12:01

Já mám takový výtok celé těhu, někdy žlutý, někdy bílý, ale takový hustý a hodně, několik intimek denně. Dr. mi vždy odpověděla, že to je v těhu běžné, žádný stěr taky nebrala. Výtok jinak nesvědí, jen je to otravné. Teď jsem v 39.tt a mám pozitivní GBS, ale jestli to je tím, nevím :think:

• Citovat
  • Nahlásit
15530
16.5.16 12:02

Ahoj, mám to podobně 32.tt ;) používám lactofeel jako ty, ale nesmís ho vysadit, když zabere, ale užívat stále, aby udržoval prostředí v normě. Jinak nevím, co mají tvé kamarádky za zkušenosti, ale mne bez problému vzali na ambulanci v porodnici a vysetrili, takže si tam zajed pro svůj klid ;) jinak beru magnosolv 2× denně kvůli tvrdnuti břicha - časté tvrdnuti muže byt i kvůli kvasinkam apod - o důvod víc si sjet na kontrolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
16.5.16 12:04

Já jsem 21 tt, ve 13 tt výtok - dal mi bobule, které to na měsíc zastavily. dneska jsem byla u dr na kontrole, předepsal mi stejné bobule, ale i udělal stěr.. za 14 dní budou výsledky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16744
16.5.16 12:06

Nazelenalý výtok není v pořádku, to značí nějakou bakterii, ani kvasinky nejsou zelený, tvuj doktor má přístup na nic, jsem ve 34.týdnu podruhé těhotná, kvasinky mě trápí od začátku každý měsíc, pravidelně jednou týdně jsem si zaváděla boraxovou globuli, dělala výplachy gynekologickou solí a stále se to stejně vracelo, doktorka nabrala kultivaci před měsícem, říkala že nic nevidí, ale že když se pořád přeléčuju, že vidět nic nemusí a vyšla mi tam garnella a kvasinky, nasadila 10denní léčbu a doporučila přírodní probiotika se šalvějem a tea tree olejem, týden jsem měla klid a pak nanovo, uklidnovala mě že už to zaléčíme, že je tam smíšený zánět a nasadila macmiror, at se nebojím, že přeléčený kvasinky nejsou agresivní a že mimču budou vykápavat očička, ale nebezpečný to trochu je, některý mimina prej museli dostat ATB, když je toho hodně a dokonce prý když se to neléčí, muže se to chytit čípku a zpusobit předčasný porod, takže doktor by s tebou něco měl dělat, hlavně ted na konci těhu, nechápu proč je línej nabrat ti kultivaci :roll: 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.16 09:42

Ahoj holky, děkuji všem za reakce. Jsem pokládala dotaz do poradny porodnice - schválně to sem dávám:

http://www.porodnice.cz/…hotenstvi-25

tak asi budu doufat - že je to opravdu ok. a nebudu dále řešit… Možná si tedy znovu koupím ten lactofeel a zkusím užívat dlouhodobě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat