Zmatek v citech, vztah z kamarádství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  12.03.18 15:26
Zmatek v citech, vztah z kamarádství

Zdravím, řeším dost ožehavý problém a nevím jak z toho. Před rok jsem se seznámil s dívkou. Byli jsme přátelé, postupem času se to prohloubilo na velice silné přátelství. Začal jsem na ní pozorovat, že se jí dost líbím. Vždy když mě viděla, tak hned byla u mě a koukala takovýma, těma zamilovanýma očima a byla absolutně happy. Takové to, že bych jí mohl říkat cokoliv a ona se bude furt jen sladce usmívat a jojojojo… Často mi i psala atd… Začali jsme něco podnikat o víkendech. Jednoho večera přijela ke mně a přeskočilo to, byla strašně šťastná, že se to stalo i já. Sice jsme spolu hned nespali, ale druhej den jsme byli na rande, skončili jsme zase u mě a už jsme se neudrželi a vyspali se spolu, respektive ona. Chemie na 110%. Nedokázali jsme se ovládnout. Pak jsme spolu mluvili a ona, už rozebírala, jak to měla, mluvila lehčí budoucnost, at se nebojím toho a toho. Prostě ty nejdůvěrnější věci. Sama mi řekla, že už měsíc se vůči mně v ní něco změnilo, líbím se jí a já strašně šťastná co se mezi námi stálo. Tak jsme spolu začali vztah. Byli jsme spolu 2-3× do týdne. Bylo vidět jak šťastná, užívali jsem si spolu každou chvíli. Pořád mi psala, já jsem chtěl ten kontakt, trochu omezit abychom se na sebe víc těšili, ale když už mi napsala, tak jsme si psali, o tom co děláme, jak se máme, atd… Potom jsme byli na večírku mezi přáteli, všechno bylo v pohodě, byli jsme tam jako pár. Večer dopadl dobře, říkala jak je strašně ráda, že nakonec přijela. Další týden všechno pořád stejné…
Pak jsem musel jet pryč na 5 dní a dostal jsem zprávu. Kde stálo, že je strašně zmatená, nikomu nechce ubližovat, ale je pro ni zatím nepředstavitelné se takhle před všemi ukazovat, aby to všichni věděli, že si to po večírku uvědomila. Chce se být jen jistá a ted opravdu není. Chce čas a prostor, že náš vztah, vztah vnímá jako moc dobří kamarádi, co se mají rádi, chce tomu dat čas a prostor, jak se to vyvine. Přišla na to, že nějak nedokáže cítit. Prý ke každému, kdo se jí zalíbil hned něco cítila, ale teď ji to nejde a nedokáže se přes to dostat. (pozn.: je půl roku po bouřlivém rozchodu, kdy ji frajer hnusně odkopl a ona se z toho dlouho hrabala)
Moc jsme to neprobírali, shodli jsme se na tom, že to bude lepší někde u kávy v pohodě probrat. Jen jsem navrhl, že bychom mohli setrvat v tom co je teď, nechat volný průběh a prostě uvidět, co z toho vzejde. Na což mi odvětila, že to taky tak nějak vidí, nechce zahazovat, co se mezi námi stalo, že kamarádi co se mají rádi a počkat, co z toho vzejde.
Jsem z toho dost zmatenej, pač sem v téhle situaci, kdy mě žena v táhne do vztahu a pak takhle otočí ještě nebyl. A nevím co od toho očekávat, popř. jak se zachovat, jestli to řešit. Odtáhnout se… apod… Hlavně nechápu tu změnu, proč či co se stalo…

Reklama

Reakce:

Russet
Kelišová 6800 příspěvků 12.03.18 15:51

Nemohl jí o tobě na večírku někdo říct něco nepěkného? :nevim:

jannina1
Závislačka 3841 příspěvků 12.03.18 16:10

Zalekla se, nechce zavazky..

TrueIsFalse
Kecalka 459 příspěvků 12.03.18 17:36

Na večírku potkala bývalého. Nebo někoho.

Lekla se „vážnosti“ - je to mladá holka, chce se bavit, užívat si, poznávat. Vážný vztah je pro ni vězení. Ty jsi byl akorát záplata, hračka na zvýšení sebevědomí po rozchodu.

Má tě jistého, pejsek na hraní, kamarád na vyplakání.

Upřímně, nejvíc to vidím na toho bývalého. Jasně, píšeš, že jí odkopl, ale kdo ví…

Nic moc pro tebe :nevim:

Anonymní  12.03.18 18:21

Ne ne, na večírku, to bylo v pohodě. Jsme byli většinou spolu, tohle nehrozí. Známe se docela hodně, takže o sobě víme hodně věcí. Co se týče toho večera, tam k styku s někým nebo že by ji někdo něco řekl, nehrozí.

@TrueIsFalse Nepotkala. Bývalého určitě ne. Já ji do ničeho vážného netlačím, to právě ona mě ze začátku zatlačila. Taková hračička ona není.

Já hlavně nepobírám, prostě tu změnu. Na tu úroveň vážnosti to uvedla ona. Řekla mi spoustu věcí, ujišťovala mě, pořád mi psala a byla dost iniciativní.
Nechápu to. Co by bylo podle vás nejlepší?. Rozumíme si, máme se rádi, líbí me se jeden druhého. Záleží mi na ní. Jen si nejsem jistej co teď…

mrav
Ukecaná baba ;) 1106 příspěvků 12.03.18 20:27

A nebojí se prostě jen dalšího zklamání? Jste ve styku? Voláte si? Tak jí dej čas, ber to jako pauzu ve vztahu, pokud to ona neukončí. A bud připraven na to, že se to může stát. žij, bav se, třeba i hledej partnerku. A nezapomínej na sebe, na své koníčky. :mavam:

Russet
Kelišová 6800 příspěvků 12.03.18 21:17
@Anonymní píše:
Ne ne, na večírku, to bylo v pohodě. Jsme byli většinou spolu, tohle nehrozí. Známe se docela hodně, takže o sobě víme hodně věcí. Co se týče toho večera, tam k styku s někým nebo že by ji někdo něco řekl, nehrozí.

@TrueIsFalse Nepotkala. Bývalého určitě ne. Já ji do ničeho vážného netlačím, to právě ona mě ze začátku zatlačila. Taková hračička ona není.

Já hlavně nepobírám, prostě tu změnu. Na tu úroveň vážnosti to uvedla ona. Řekla mi spoustu věcí, ujišťovala mě, pořád mi psala a byla dost iniciativní.
Nechápu to. Co by bylo podle vás nejlepší?. Rozumíme si, máme se rádi, líbí me se jeden druhého. Záleží mi na ní. Jen si nejsem jistej co teď…

Další možnost je ta, že zjistila po sexu, že kamarádství se ji líbilo víc. Zkusila to a prostě to nebylo ono. Sám píšeš, že zatlačila ona. Nechala bych tomu volný průběh, třeba se ještě dohromady dáte.

Anonymní  14.03.18 14:05

@Russet Co se týče sexu, tak z toho to rooozhodně být nemůže :D :D.

@mrav Fakt je, že se hodně známe, ví jaký sem, ale možné to je. Máme domluvenou schůzku, tak jsem zatím komunikaci utlumil, ale v kontaktu jsme.

Nejsem si jistý, co bude nejlepší. Jestli ji kontaktovat, snažit občas tahat ven, nebo jak radí někteří „přemoudřelí“, zahrát si trochu na nedostupného. Fakt je, že mi na ní záleží jinak, bych to ani neřešil.

Zakopanej pes je někde po tom večírku, ale nechápu to já ji do ničeho netlačil, spíš ona tomu dala ten rychlej průběh a ví o mě moc dobře, že nejsem žádnej hajzl, zná mě, prý i jeden z důvod proč se jí líbím.

Russet
Kelišová 6800 příspěvků 14.03.18 14:14
@Anonymní píše:
@Russet Co se týče sexu, tak z toho to rooozhodně být nemůže :D :D.

@mrav Fakt je, že se hodně známe, ví jaký sem, ale možné to je. Máme domluvenou schůzku, tak jsem zatím komunikaci utlumil, ale v kontaktu jsme.

Nejsem si jistý, co bude nejlepší. Jestli ji kontaktovat, snažit občas tahat ven, nebo jak radí někteří „přemoudřelí“, zahrát si trochu na nedostupného. Fakt je, že mi na ní záleží jinak, bych to ani neřešil.

Zakopanej pes je někde po tom večírku, ale nechápu to já ji do ničeho netlačil, spíš ona tomu dala ten rychlej průběh a ví o mě moc dobře, že nejsem žádnej hajzl, zná mě, prý i jeden z důvod proč se jí líbím.

Ty ji znáš z nás nejlíp a ptáš se nás na radu… :roll:

Russet
Kelišová 6800 příspěvků 14.03.18 14:15
@Anonymní píše:
@Russet Co se týče sexu, tak z toho to rooozhodně být nemůže :D :D.
Jako že jsi byl dokonalost sama? Viděl jsi film Když Harry potkal Sally? Myslím, že kdyby s tebou chtěla být, tak s tebou je. Nepitvej to.

Mart81
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 14.03.18 15:31

Zakladatel:

A nemůže to být nějaká blbost jen? Že jsi udělal něco, co jí připomnělo bývalého a tak se lekla?

Nebo že dala nějaké kamarádce přečíst SMS a řekla jí o vašem vztahu mezi vámi a ona ji upozornila, že ty dáváš najevo, že bys chtěl pomaleji a že na tebe moc tlačí a že chlapi tohle nemají rádi a mohl bys couvnout?

Pokud by mi to vrtalo v hlavě, tak by se jí na to zeptal jí, že tomu nerozumím. Sám toho asi moc nevymyslíš.

Anonymní  14.03.18 16:26

Ahoj, řeším něco podobného…

Někdy před čtvrt rokem jsem se taky „spustil“ s dlouholetou kamarádkou. Taky jsem měl relativně krátce po rozchodu. Jsme spolu šťastní, rozumíme si, těšíme se na sebe… ale já cítím, že mě má „radši“, než já jí. Těžko se to popisuje, ale prostě se mi po docela bouřlivém rozchodu nedaří otevřít to srdce tak, abych ji dokázal zahrnovat láskou jako ona mě. A mě to neskutečně ničí. Skoro jsem si říkal, jestli bych se s ní měl rozejít, protože ona si zaslouží více lásky, než jsem jí schopen teď dát… Nebude třeba problém v tomhle?

Taky jsem to chtěl řešit tak, že se „stáhnu“, ale pak jsem si řekl, že to je blbost a na rovinu jsem jí o svých pocitech řekl. Řekla, že to měla stejně na začátku vztahu, kdy jsem byl já ten, co byl více citově „otevřenej“. Bavili jsme se i o rozchodu, ale oboum to přišlo jako blbost, domluvili jsme se, že tomu necháme volnej průběh a uvidíme. Oba si myslíme, že se časem ty city „harmonizují“.

On tohle je možná častej „problém“, když se spolu spustí kamarádi, co se kolem sebe pár let motaj… už se tak nějak znaj, nejsou tam vyloženě nasazený ty růžový brýle a není tam to vzrušení ze vzájemnýho poznávání. A člověk pak váhá, jestli je nebo není zamilovanej a přemýtá, co k tomu druhýmu vůbec cítí… a má strach, jestli tím nepodělal to kamaráství.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama